فهرست
به مناسبت آغاز جام جهانی 2014 : دنیای مستطیل سبزان
به مناسبت آغاز جام جهانی 2014 : دنیای مستطیل سبزان

به مناسبت آغاز جام جهانی 2014 : دنیای مستطیل سبزان

آی اسپورت- کُره خاکی از امروز دیگر گِرد نیست! مستطیل است، مستطیل سبز رنگ. یک ماه فوتبال، این بازی مهیج و زیبا را به تنها ورزش مورد توجه در سراسر دنیا تبدیل خواهد کرد.
فوتبال به سرزمین اصلی اش بازگشته، جایی که بیش از هر نقطه ای در دنیا آن را دوست دارند. فوتبال اگر در هر گوشه دنیا دل سپرده داشته باشد، در خانه سر سپرده دارد. پس حالا فرصت خوبی است که پادشاه دنیا در دموکراتیک ترین انتخابات ممکن برگزیده شود. پادشاهی که البته تاج زرین بر سر نمی گذارد تا از هوادارانش فاصله بگیرد بلکه ستاره ای روی قلبش می نشاند به نشانه افتخار تا با آن ملتی را سرمست کند.
همه چیز به یک جام ختم می شود... نزدیک سه سال تلاش برای حضور در مسابقات جام جهانی فوتبال و عبور از مراحل مختلف مقدماتی برای دریافت جواز شرکت در بازی ها، پس از آن هیجان مربوط به قرعه کشی تیم ها و در نهایت انجام 64 بازی برای اینکه پادشاه یک دوره 4 ساله دیگر، کاپ مسابقات را به خانه ببرد. این کاپ زرین 36.8 سانتی متر طول و 6.175 کیلوگرم وزن دارد  و از طلای 18 عیار ساخته شده است. پایه این جام از سنگ زیبای مرمر سبز (مالاکیت) است. همچنین بر روی جام، چهره دو انسان دیده می شود که کره زمین را نگه داشته اند، یعنی این فوتبال است که زندگی هست.
جام جهانی، نماد اهمیت و بزرگی فوتبال است. بزرگترین اتفاق ممکن که هر 4 سال یکبار می افتد. برای لذت بردن از این فرصت یک ماه باید با دنیا خداحافظی کرد.


مهدی بشکنی 
     
آی اسپورت
2014-06-12 20:43:22
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر