فهرست
وداع همیشگی با آنا
وداع همیشگی با آنا

وداع همیشگی با آنا

آی اسپورت- آنا ایوانوویچ، شماره یک سابق تنیس زنان در سن ۲۹ سالگی از تنیس حرفه‌ای کناره‌گیری کرد. ساعاتی پیش آنا ایوانوویچ، تنیس‌باز صاحب‌نام صرب در پیامی ویدئویی خبر بازنشستگی خود از تنیس حرفه‌ای را اعلام کرد.

“راه دیگری برای گفتنش نبود… تصمیم گرفتم که از تنیس حرفه‌ای کناره‌گیری کنم. تصمیم خیلی سختی بود، اما دلایل زیادی هم برای خوشحالی وجود دارد. ناراحت نباشید…”

ایوانوویچ در بیانیه‌ای که به همین منظور منتشر کرده، با اشاره به دستاورد‌های دوران حرفه‌ای‌اش، گفت: “…کسب موفقیت‌های بزرگ، آمادگی بدنی فوق‌العاده‌ای را می‌طلبد و همه می‌دانند که مصدومیت‌هایم مانع پیشرفت من بوده‌اند. به خاطر خودم، هوادارانم و همه‌ی دختران و پسران نوجوانی که احتمالا بازی‌های من را تماشا می‌کنند – درست همانند خودم که بازی‌های مونیکا سلس را نگاه می‌کردم – تنها زمانی می‌توانم به تنیس بازی کردن ادامه دهم که قادر باشم انتظارات بالایی که از خودم دارم را برآورده کنم. اما متاسفانه دیگر نمی‌توانم و زمانش رسیده که از این مرحله‌ی زندگی‌ام عبور کنم.”

آنا ایوانوویچ در سال ۲۰۰۸ در آزاد فرانسه قهرمان شد و اندکی بعد به جایگاه شماره یک تنیس زنان دست یافت و به اولین تنیس‌باز صربی (چه در رده زنان و چه مردان) تبدیل شد که به این مهم دست می‌یابد. او در مجموع ۱۲ هفته را در صدر رده‌بندی جهانی سپری کرد. تنیس‌باز ۲۹ ساله اهل بلگراد در ۱۴ سال فعالیت ورزشی خود ۱۵ عنوان قهرمانی به دست آورد. وی هم‌چنین نایب‌قهرمانی در رولند گروس (۲۰۰۷) و آزاد استرالیا (۲۰۰۸) را نیز در کارنامه دارد. ایوانوویچ در سال ۲۰۱۲ توانست به همراه تیم ملی صربستان به فینال رقابت‌های فد کاپ راه یابد.

ایوانوویچ که چند ماه پیش با شوان‌اشتایگر بازیکن تیم فوتبال منچستر یونایند ازدواج کرد، در زمان بازنشستگی در جایگاه ۶۵م رده‌بندی جهانی قرار داشت. وی آخرین بازی رسمی خود را در مسابقات آزاد آمریکا سال ۲۰۱۶ انجام داد، جایی‌که در دور اول شکست خورد و به علت بازگشت مصدومیت مچ‌اش تصمیم گرفت در ادامه فصل حضور پیدا نکند.

     
آی اسپورت
2016-12-30 19:33:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر