فهرست
اخراجی‌هایی که بیشترین غرامت را گرفتند
اخراجی‌هایی که بیشترین غرامت را گرفتند

اخراجی‌هایی که بیشترین غرامت را گرفتند

آی اسپورت - حسابرسی اخیر باشگاه چلسی نشان داد این باشگاه بعد از اخراج آنتونیو کونته مبلغ هنگفتی بابت غرامت به او پرداخته و به این ترتیب گران‌ترین غرامت پرداختی به یک مربی اخراجی در تاریخ را ثبت کرده.

باشگاه چلسی با اینکه در اولین فصل حضور آنتونیو کونته روی نیمکت این تیم توانست در لیگ برتر به پیروزی برسد و بعد از آن هم جام حذفی را بدست بیاورد ولی رومن آبراموویچ مالک آبی‌های لندن در اقدامی عجیب تصمیم گرفت کونته را اخراج کرده و ماتوریتزیو ساری را به چلسی بیاورد. این تصمیم اما در نهایت برای چلسی گران تمام شده چرا که بر اساس جدیدترین اخبار از حسابرسی این باشگاه مشخص شده که چلسی مبلغ ۲۶.۶ میلیون پوند به عنوان غرامت به کونته پرداخته.

به این ترتیب چلسی و آنتونیو کونته در ردیف اول فهرست بیشترین غرامت‌های پرداخت شده به مربیان اخراجی در تاریخ فوتبال قرار می‌گیرند. به این مناسبت نگاهی می‌اندازیم به پنج رتبه بهتر در فهرست بیشترین غرامت‌های پرداختی به مربیان اخراجی در تاریخ فوتبال:

۵- لوئیس فلیپه اسکولاری – ۱۳.۶ میلیون پوند (چلسی، ۲۰۰۹)

چلسی زمانی که اسکولاری را به عنوان سرمربی به خدمت گرفت نمی‌دانست که با قراردادی که با او امضا کرده برای خود یک چاه مالی حفر کرده است. آبی‌ها در نهایت او را اخراج کرده و گاس هیدینک را به عنوان سرمربی موقت به استمفوردبریج آوردند. اخراجی که برای چلسی ۱۳.۶ میلیون پوند هزینه داشت.

۴- لورن بلان – ۱۷ میلیون پوند (پاری سن ژرمن، ۲۰۱۶)

پاری سن ژرمن برای اخراج لوران بلان فرانسوی و استخدام اونای امری به جای او مجبور شد چیزی در حدود ۲۰ میلیون یورو به عنوان غرامت به او پرداخت کند. امری البته در پاریس موفق بود ولی کمی بعد جدا شده و راهی آرسنال شد.

۳- ژوزه مورینیو – ۱۸ میلیون پوند (چلسی، ۲۰۹۷)

مورینیو با اینکه یک دهه پیش از چلسی اخراج شد ولی با توجه به قرارداد خوبی که وکلایش با این باشگاه امضا کرده بودند بعد از خروج از اسمتفورد بریج ۱۸ میلیون پوند از آبراموویچ دریافت کرد.

۲- ژوزه مورینیو – ۱۹.۶ میلیون پوند (منچستریونایتد، ۲۰۱۸)

ژوزه مورینیو در فصلی که در نهایت منجر به اخراج او از یونایتد شد مدیران این تیم را به شدت حرص داد و در نهایت آنها چاره‌ای نداشتند جز اینکه با پرداخت غرامت ۱۹.۶ میلیون پوندی، آقای خاص را اخراج کرده و اوله گنار سولسشر را به عنوان مربی موقت به اولدترافورد بیاورند.

۱- آنتونیو کونته – ۲۶.۲ میلیون پوند (چلسی، ۲۰۱۸)

کونته زمانی که بر خلاف میلش مجبور به ترک چلسی شد از مدیریت این باشگاه به شدت عصبانی بود ولی او دست‌کم با چلسی دو جام قهرمانی بدست آورده بود و بعد از اخراجش موفق شد مبلغ ۲۶.۲ میلیون پوند غرامت دریافت کند که بی‌شباهت به یک گنج کوچک نیست.

۲    
آی اسپورت
2020-01-18 00:53:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر