فهرست
تحلیل روز؛ چرا منشا نباید پنالتی می‌زد؟
تحلیل روز؛ چرا منشا نباید پنالتی می‌زد؟

تحلیل روز؛ چرا منشا نباید پنالتی می‌زد؟

آی اسپورت - پنالتی‌زن اول استقلال در دربی پاتوسی بود که فرشید به او اجازه نداد توپ را لمس کند چه رسد به اینکه ضربه را بزند. ایسما وقتی این جریانات را دید بی‌خیال پنالتی شد. از این بازی روز‌های زیادی گذشته و بی‌تعارف باخت استقلال در شهر‌آورد آن‌هم با یک گل فاجعه نبود، اما اشتباه استراتژیک کادر فنی تیم استقلال یک موقعیت طلایی را از این تیم گرفت. اگر ضربه پنالتی تبدیل به گل می‌شد شاید استقلال به بازی برمی‌گشت و دست‌کم به یک امتیاز دست پیدا می‌کرد.

چرا منشا نباید پنالتی می‌زد؟ ادله کادر فنی استقلال برای پنالتی ندادن به او حضور منشا در پرسپولیس بوده. اینکه علیرضا بیرانوند شناخت کافی از منشا داشته و اگر پشت ضربه می‌ایستاد جهت توپ او را تشخیص می‌داد! شاید به همین دلیل بود که علیرضا بیرانوند قبل از بازی گفته بود از شوت‌های منشا می‌ترسد تا او را وادار به شوتزنی و زدن ضربه پنالتی بکند. این‌ها همه اش حدس و گمان بود. اگر منشا پنالتی را می‌زد و توپ تبدیل به گل نمی‌شد که احتمال داشت تنها روحیه منشا خراب می‌شد و از سویی شفر می‌توانست در بین دو نیمه او را تعویض کند، اما با ندادن پنالتی به منشا هم این بازیکن روحیه اش خراب شد. هم پاتوسی که انتخاب اول کادر فنی برای زدن ضربه پنالتی بود. هم اسماعیلی که چیپ زد و یک دنیا روی او آوار شد. مهدی رحمتی متهم به دخالت در زدن ضربه پنالتی شد. باقری بعد از بازی اخراج شد و ایسما هم از اتفاقات پنالتی گله‌مندی کرد و شفر هم به جرم نداشتن مدیریت مورد انتقاد قرار گرفت!

همه این‌ها به کنار بازیکن خارجی فشار کمتری را برای زدن ضربه پنالتی در شهر‌آورد تحمل می‌کند به این خاطر که می‌داند حتی اگر پنالتی را خراب کند زبان انتقاد را به خوبی متوجه نمی‌شود و از سویی دیر یا زود تهران را ترک می‌کند. تجربه ثابت می‌کند در فوتبال وقتی بازیکنی برای زدن ضربه پنالتی اعلام آمادگی می‌کند حتماً از انگیزه کافی برای زدن ضربه پنالتی برخوردار است. در گذشته وقتی شاهرخ بیانی از استقلال به پرسپولیس آمد علی پروین در شهر‌آورد به او اجازه داد پنالتی بزند. هر چند عکس این قضیه هم وجود داشت. ناصر حجازی که از تاج به شهباز آمده بود در یک بازی عمونصی به او اجازه نداد که پنالتی بزند و گفت در هر صورت چه پنالتی گل شود و چه هدر رود تو ضرر می‌کنی.

فرشید اسماعیلی می‌خواست به علی بیرو چیپ بزند تا او را تحقیر کند؟ در پاسخ به این سؤال فقط بهتر است به فرشید اسماعیلی خطاب کنیم کریس رونالدو هم به علیرضا بیرانوند چیپ نزد آقای...

خبر ورزشی

۱۷    
آی اسپورت
2019-04-07 20:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر