فهرست
فرهاد مجیدی: دستیار می‌شوم؛ سرمربی نه!
فرهاد مجیدی: دستیار می‌شوم؛ سرمربی نه!

فرهاد مجیدی: دستیار می‌شوم؛ سرمربی نه!

آی‌اسپورت- فرهاد مجیدی هم مثل گذشته منصوریان از گزینه‌هایی است که هواداران استقلال بی‌صبرانه منتظر حضورش روی نیمکت آبی‌ها هستند. البته با این تفاوت که مجیدی حالا حالاها قصد حضور روی نیمکت استقلال به عنوان سرمربی را ندارد و ترجیح می‌دهد در تیم‌های کوچک یا در کنار مربی بزرگ نیمکت استقلال با تجربه‌تر شود. مصاحبه او با خبرآنلاین درباره آینده کاری‌اش و وضعیت استقلال را می‌خوانید:

* نتایج ضعیف استقلال در لیگ برتر با اعتراض شدید هواداران مواجه شده، شما چند هفته قبل بعد از شکست استقلال مقابل پدیده از منصوریان حمایت کردید. حالا چه نظری دارید ؟

متاسفانه تیم محبوب من در سال‌های گذشته تا به امروز اسیر سهم‌خواهی گروه‌های مختلف شده و چیزی که امروز ما می‌بینیم فقط محصول امروزی‌ها نیست و دیگران هم در این افت فاحش سهیم هستند. آیا تصمیم گیرنده‌ها از خود نمی‌پرسند که چرا مدام شکست‌ها تکرار می‌شود؟ استقلال در چهار فصل گذشته سه مربی مختلف داشته، دو مدیر در 4 فصل! تصمیم‌های غلط دائم تکرار می‌شوند و هیچ ساختار درستی شکل نمی‌گیرد. این مشکل کل فوتبال ایران است. به تیم‌های موفق هم اگر نگاه کنید متوجه خواهید شد که با تغییر سرمربی همه چیز بهم می‌ریزد چون هیچ جای فوتبال ما سیستم درستی وجود ندارد.

* شایعاتی به گوش می‌رسد که گویا شما گزینه جانشینی منصوریان هستید!

من صد بار گفتم و باز هم تاکید می‌کنم که فعلا نمی‌خواهم سرمربی باشم و ترجیح می‌دهم که کارم را در کنار یک مربی خوب خارجی شروع کنم.

* برخی رسانه‌ها چند هفته قبل خبر از مربیگری شما در تیم زیر 16 سال اسپانیول دادند. این خبر را تایید می‌کنید؟

بهتر است تایید این خبر را از من که هر روز با لباس مربیگری اسپانیول در تمرینات آکادمی این باشگاه حاضر می‌شوم، نپرسید! تایید این خبر را از عوامل رسانه‌ای همان سهم خواه‌ها بپرسید! مثلا نوشتند که فرهاد رفته بازدید از باشگاه اسپانیول، خنده دار نیست؟ کدام باشگاه لالیگا، بوندسلیگا یا لیگ برتر انگلیس به بازدیدکننده تیمش اجازه می‌دهد که به عنوان مربی یا تمرین دهنده در تمرینات تیم‌های پایه‌اش شرکت کند؟ این شیطنت‌ها خجالت آور است.

* سکوت شما هم در قبال این خبر به شائبه‌ها اضافه کرد.

باید چه کار کنم؟ جار بزنم؟ من مثل دورانی که بازی می‌کردم اهل تبلیغات و مصاحبه‌های زیاد و شلوغ بازی نیستم و فقط روی کار خودم تمرکز می‌کنم. مگر دنیای من اینقدر کوچک شده که دوره دستیاری در تیم پایه اسپانیول را سند افتخار بدانم؟! من با هزینه شخصی به اینجا آمدم و هیچ مبلغی هم از اسپانیول نمی‌گیرم و آمدم تا بیشتر یاد بگیرم و حتی قرار است که در برخی جلسات آنالیز تیم بزرگسالان اسپانیول هم شرکت کنم. به خاطر شیطنت‌ها سعی کردم بهترین سند یعنی عکس و ویدیو منتشر کنم اما همه چیز را نادیده می‌گیرند چون نگران بازگشت من به استقلال هستند. این اتفاق بالاخره روی می‌دهد و فقط هزینه زیادی انجام می‌دهند و خودشان را خسته می‌کنند. مطمئن باشید در دوران امروز که هر فرد یک رسانه شخصی در اختیار دارد، بازی‌های رسانه‌ای دهه هفتاد و هشتاد دیگر اثرگذار نیست. امثال فرهاد مجیدی زمانی به استقلال می‌آیند که مردم بخواهند و به همین خاطر فقط به سراغ تخریب‌های بی‌اثر می‌روند. البته اثرگذاری رسانه‌های منصف به قوت قبل باقی ست. گزارشی که باشگاه اسپانیول منتشر کرد، احترام و جایگاه من را از نگاه آنها نشان داد. بسیاری از رسانه‌ها خبر مربیگری من و موضوع ویزای کار را نوشتند و اگر درست نبود، من تکذیب می‌کردم. من برای فعالیت رسمی در تیم اسپانیول باید ویزای کار داشته باشم. صدور این ویزا کار زمان‌بری هست و امیدوارم با انتشار گزارش سایت اسپانیول این اتفاق برای من زودتر رخ دهد. در حال حاضر هر روز در تمرینات شرکت می‌کنم و جای بازدید کننده روی سکوهاست نه من که در وسط زمین تمرین به همراه سایر همکاران مشغول هستم. نکته دیگری هم که می‌گویند این است که چرا سایت اسپانیول ننوشته که من مربی زیر 16 ساله‌ها شدم. چون ویزای کار من هنوز صادر نشده و انتشار این خبر برای هر شرکتی در اسپانیا تخلف به شمار می‌رود. علاوه بر این من باید شأن خودم را پایین بیاورم و بروم سراغ سایت باشگاه، چون چند نفر در تهران هستند که این طوری آرام می‌شوند؟ متاسفانه زندگی برخی خبرسازها با روش کارت به کارت اداره می‌شود و اگر این شیطنت‌ها ادامه داشته باشد مجبورم به برخی مسائل اشاره کنم!

* دلیل اینکه کار مربیگری را از تیم‌های بزرگسالان شروع نکردید چه بود؟

با کارلوس کی‌روش مشورت کردم و او به من توصیه کرد که از رده پایه مربیگری را شروع کنم. یادی هم کنم از برنو متسو که او هم این توصیه را به من داشت. به همین خاطر این تصمیم را گرفتم. این را هم بگویم که حرفها و شیطنت دیگران برای من اهمیتی ندارد که اگر داشت یک ماه قبل نسبت به دروغ پردازی‌ها واکنش نشان می‌دادم. من کار خودم را انجام می‌دهم و اهداف بزرگی دارم. ناراحتی هواداران استقلال را هم درک می‌کنم و حق با آنهاست. خیلی هم حق دارند اما مسئولان باید به فکر این قلبهای شکسته باشند. دولت نباید نسبت به امور باشگاه استقلال با میلیونها هوادار بی‌تفاوت باشد.

۶۹ ۷  
آی اسپورت
2017-09-17 00:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
آرش6
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۰۰:۲۹
یه روزی هم برای این حیا کن رها کن میخونند
استقلالی
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۰۰:۵۳
یه روزیم برا علی پروین خوندید یه روزیم برا علی دایی . علی کریمیم بیاد این کارو میکنید . ( داداشه گلم بدون کری بهت بگم فوتبال همینه ؛ کریستین رونالدو هم هو شده . تو فوتبال نتیجه مهمه فقط )
محسن
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۰۱:۰۷
.... شایع شده شما کاندیدای مربیگری استقلال هستید و ... .ببخشید کدوم ...این شایعه را منتشر کرده؟!!! اگر به رسانه فضای ...تخیلی مجازی است که قمرخانم هم گزینه است.از پاشازاده شروع کردند وقتی بلافاصله روی آنتن زنده،تکذیب کرد با دماغ سوخته و شاکی از اینکه یکی از سوژه های شایعه سوخت،یکی یکی سراغ بقیه رفتند.حسن روشن چطوره؟!!باورپذیر نیست؟!عباس سرخاب را از قلم نندازید! خلاصه هر کسی از بغل باشگاه رد شده را اسم ببرید و سلام و صلوات برای خودتان بخرید.
سهیل
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۰۹:۴۸
یارو با هزینه ی شخصی رفته یه پولی هم به باشگاه اسپانیول(که معلوم نیست چرا بقیه باشگاها قبولش نکردند) داده که بزاره فقط اونجا راه بره اونوقت اسم خودش رو گذاشته مربی!
به مربی پول میدن عزیزم نه اینکه ازش پول هم بگیرند!!!!!!
یه دوره آموزشی رفتی اونجا در بهترین حالت!
نکته دومش هم اینه من نمیدونم این جهره های استقالالی چه اصراری دارن همیشه از کیروش مایه بزارند؟!!
۲
Ashi
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۳۵
در هر صورت همین که راه بره بازم براش تجربه هست که داخل یه باشگاه حرفه ای و اروپایی هست
شما به کجات فشار اومده؟
۲
فرهاد
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۰۰:۴۱
ashi جان موضوع فشار نیست موضوع بیان واقعیت و هالو نپنداشتن مخاطبین است. خوب خیلی درست و شفاف بگوید جهت دوره اموزشی در تمرینات انها شرکت می کنم تا پیشرفت کنم چرا دروغ می گوید که مربی این تیم شده ام ؟
۱
فرهاد
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۰۰:۳۹
چه دروغ شاخداری . ایشان پول داده که اجازه دهند بعنوان کاراموز در تمرینات نوجوانان شرکت کند و از مربیان اموزش دیده و با نحوه تمرینات انها اشنا شوند این کل مطلب است. اقای مجیدی مردم را کودن فرض نکن چه نکته مثبتی و رزومه ای داشتی که بعنوان مربی اکادامی یک تیم بزرگ انتخاب شوی هر کسی می داند انها مثل ایرانی ها نیستند که هر کسی با لابی بتواند در حساسترین قسمت باشگاه پست بگیرد ایا اسپانیا که مهد فوتبال است مربی برای اکادامی اسپانول نداشته ؟ اصلا انها تو را از کجا میشناختند؟ تو در تمرینات هستی چون دوره اموزشی را طی می کنی و هزینه پرداخت کردی تا بتوانی از نزدیک اموزش ببینی
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر