فهرست
درباره پروژه شکست منصوریان؛ مزد ترس
درباره پروژه شکست منصوریان؛ مزد ترس

درباره پروژه شکست منصوریان؛ مزد ترس

آی اسپورت- این بار نتیجه نداد. تاکتیک دفاعی منصوریان که در طول سال جاری بارها مورد استفاده قرار گرفته بود این بار به نتیجه نرسید و یک فاجعه را رقم زد. خوردن 6 گل از العین و رقم خوردن سنگین شکست آسیایی برای تیم های ایرانی حاصل برنامه علی رضامنصوریان بود که برای دیدار برگشت داشت. برنامه ای برای پارک کردن اتوبوس مقابل دروازه. 

 
شاید در این لحظات کمتر کسی دربی آخر را به یاد بیاورد. دربی ای که با نتیجه 3-2 به نفع استقلال به پایان رسید. استقلال در آن بازی در نیمه اول 3گل به پرسپولیس زد و کار را تمام کرد. اشتهای آبی ها در نیمه دوم اما تمام شد و از دقیقه 60 منصوریان دو تعویض کرد و دومهاجم و هافبک هجومی را بیرون کشید و یک مدافع و هافبک دفاعی به زمین فرستاد. نتیجه این اتفاقات البته به شکست استقلال منجر نشد اما خوش شانسی هم در این اتفاق نقش داشت چون دفاع همه جانبه آبی ها دقیه 93 شکست و پرسپولیس که نیمه اول یک گل زده بود بازی را 3-2 کرد. 
 
استقلال منصوریان در طول فصل گذشته بارها از این تاکتیک استفاده کرده بود او وقتی نتیجه بازی را با یک گل بیشتر دارد مهاجم بیرون می کشید و مدافع به جایش می فرستاد و خب تاکتیکش جواب می داد و آبی ها گل نمی خوردند. او اما برای دیدار برگشت مقابل العین تصمیم گرفت 90 دقیقه همین کار را بکند. 
 
آبی پوشان تهران هرچند 3 بازیکن غایب داشتند اما بازی گرفتن از 8 مدافع به صورت همزمان در ترکیب اصلی ریسک بزرگی است که فقط منصوریان توانایی انجامش را داشت. او تلاش کرد با تیمش مقابل دروازه اتوبوس پارک کند اما تیم او قواعد پارک کردن اتوبوس را بلد نبود. 
 
مهمترین اتفاق هم زمانی رخ داد که یکی از اجزای پازل دفاعی استقلال ، یعنی یکی از مهمترین هایش تعویض شد. باقری بیرون آمد و دقیقا از جایی که او بود استقلال گل اول را دریافت کرد. مشکل بزرگ برای تیم هایی که اتوبوس پارک می کنند اما همین است ؛وقتی گل می خورند دیگر کاری از دست شان ساخته نیست.
 
استقلال بی تمرکز در کمتر از 5 دقیقه یک گل دیگر خورد و بازی را از دست داد. شاید در این شرایط دیگر بازگشت از اتوبوس کاری منطقی به نظر نمی رسید امامنصوریان دومین اشتباه را همان نیمه اول کرد و بازی ای که برایش تمرین کرده بودند راکنار گذاشت. 
 

آبیها قاعدتا باید مانند نیمه اول به دنبال دفاع منظم می رفتند و به دنبال ایجاد فرصت برای زدن یک گل . اما تعویض بعدی منصوریان به داخل زمین خبر داد که دیگر از اتوبوس خبری نیست. از بین رفتن ساختارهای دفاعی تمرین شده برای آبی ها در طول مدت پس از بازی رفت اتفاقی بود که فاجعه نیمه دوم را رقم زد. 

 
استقلالی ها تمرکز لازم برای بازی هجومی نداشتند و البته انرژی و بازیکنش را هم نداشتند. تیم از هم پاشیده استقلال روی یک اشتباه فردی گل سوم را دریافت کرد و پس از فشاری چند دقیقه پاشنه دروازه اش 3 بار بد چرخید. 
 
خوردن 6گل در یک بازی چیزی است که از مهدی رحمتی و دفاع استقلال بعید به نظر می رسد اما وقتی رحمتی 5 سیو هم دارد نشان می دهد که کار از جای دیگر خراب است. استقلال برای شروع بازی و بعد از گل دوم ادامه بازی دو تاکتیک اشتباه داشت. تاکتیک هایی که به این روزش انداخت. 
 
حالا و پس از شکست سهمگین و تراژیک همه از حالتهای پیروزی می نویسند که اگر استقلال تهاجمی بازی می کرد بهتر بود و منصوریان مقصر اصلی است و خب کیست که نداند همه این ها مزد ترس علی رضا منصوریان است. او در آزادی 1-0 العین را شکست داد ، از این تیم ترسید و در بازی برگشت 6 گل خورد. 
 
این تاوان سنگینی است که استقلال و منصوریان بابت ترسو بازی کردن می پردازند . تاوان سنگینی که تا سال ها از یاد هواداران فوتبال نخواهد رفت. 
۱۹ ۱۰  
آی اسپورت
2017-05-30 06:59:00
نظر دهید

۱۰ نظر
فرهاد
سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶، ۰۸:۰۸
حالا معلوم شد که ذوب چرا حذف شد. گروه ذوب واقعا گروه مرگ بودو دبشب قدرت العینو الاهلی معلومم شد. باز هم گلی به جمال ذوب که با این تیم در امارات مساوی کرد و دربازی لرگشتم اگر چه 3-0 باخت ولی 12 موقعیت گل داشت
۹
احسان
سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶، ۰۸:۰۸
برای منصوریان که مهم نیست میلیارد پول می گیره .... بازیکن سوزی می کنه ..... تیمش 5 تا خورده آقا لب خط ادا و اطفار در می یاره ...فصل قبل هم با شناس و سیستم دفاعی تونستی تیم رو بیاری بالا حالا فصل جدید نشون بده چند مرده حلاجی
۸
شش جهانی شده کیسه روانی شده
سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶، ۰۸:۱۱
با منصوریان تاریخ نویی بنا شد ❤❤❤❤❤❤
۹
جاوید
سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶، ۰۸:۱۲
هاها هاها .. آقا چی شده ؟؟؟؟ سال ۵۲ هست امروز ؟؟؟ شقایق اشکریز عسیسم ، بیا برام تو ضیح بده چرا عدد ششششییییییششششش اینقد بهتون میااد ؟؟؟ شقییییی
۷
یک عرب
سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶، ۰۹:۱۶
نمیدونم چرا هر چی ما انجام میدیم خوبه ولی همون کار رو حریف انجام بده میشه بد و ضد فوتبال و... ما وقت تلف کنیم خوبه حریف خصوصا تیمهای عربی وقت تلف کنن میشه بد و فوتبال بحرینی ما اتوبوسی بازی کنیم میشه تاکتیک حریف بازی کنه میشه بازی کثیف و ضد فوتبال حالا خوبه تا دو روز پیش همه از همین منصور تعریف میکردن که عجب تاکتیکی داره انگار نه انگار که همین بازی از سوی حریف ضد فوتبال نام داره و دهها مثال دیگه. کمی به خودتون بیاید
۹
جاوید
سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶، ۰۹:۳۴
شقایق کجاییی ، اشکریزییی شقیی ، تیمت چی شدددد ای بابا ؟؟؟
۷
روزبه
سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶، ۰۹:۴۸
سوال واسم پيش اومده اگه به جا استقلال،پرسپوليس اي نتيجه رو گرفته بود نويسنده هاي سايتتون همينجوري منطقي و آروم بازيو تحليل ميكردن يا از ديشب تا حالا ١٠٠تا مطلب در مورد بي دانشيه برانكو،مديريت ضعيف طاهري،رفاقت طارمي و مسلمان،پول ندادن،تركاشوند،باند بازي تو تيم،بازيكناي اكراينيي و ... تو سايتتون رفته بودين
رضا
سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶، ۱۱:۰۷
اینا وقتی استقلال تمرین نکرد و با هیئت مدیره دعوا کردن بازیکنا ۲ تا مطلب کار نکردن ولی وقتی پرسپولیس بعد قهرمانی تمرین نکرد خودشونو پاره پوره کردن. وریا غفوری با افتخاری تو رختکن درگیر شد فقط نوشتن احتمالا وریا رفتنیه فکر کن اگه یه پرسپولیسی دعوا میکرد با مدیریت چه تیترهایی این سایت‌ میزد. اونوقت شما انتظار داری الان واکنش دیگه ای نشون بدن؟ اینا بعد برد پرسپولیس علیه تیم مطلب کار میکنن چه برسه به باخت. الان هم مثل کرکس دارن بالا سر پرسپولیس چرخ میزنن و منتظر باخت پرسپولیسن.
۹
حسن
سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۲۸
آقا روزبه ،آقا رضا حرف دل ما رو زدی. خدا کنه امشب پرسپولیس صعود کنه نه به خاطر خود پرسپولیس بلکه فقط به خاطر اینکه دهن آی اسپورت بسته شه
۴
ss
سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶، ۱۰:۱۲
اقای منصوریان
چرا الکی سر خودتونو شیره میمالید !!!
الان رحمتی جوونه ؟
کاوه جوونه؟
پادوانی جوونه؟
مگویان جوونه؟
حیدری جوونه؟
وریا غفوری جوونه؟
قربانی جوونه ؟
جابر انصاری جوونه ؟
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر