فهرست
رادو بالاخره شماره یک را از بیرانوند گرفت!
رادو بالاخره شماره یک را از بیرانوند گرفت!

رادو بالاخره شماره یک را از بیرانوند گرفت!

آی اسپورت - بعد از چهار فصل نیمکت نشینی، حالا تحولات با چنان سرعتی پیش می‌روند که بوژیدار رادوشوویچ احتمالا پیش آنچه که تصور می‌کرد به دروازه‌بان شماره یک پرسپولیس تبدیل خواهد شد. دروازه‌بان ۳۰ ساله کروات که بعد از جدایی لوبانف در لیگ شانزدهم به جمع سرخپوشان ملحق شد، در این مدت به عنوان گلر ذخیره عملکرد قابل قبولی در ترکیب سرخ‌ها داشت و توانست در اندک فرصت ها به شکلی عمل کند که برانکو ایوانکوویچ، گابریل کالدرون و حالا یحیی گل‌محمدی از وی رضایت کامل داشته باشند.

او که در کرواسی نتوانسته بود اهداف خود را دنبال کند، شاید جانشینی بیرانوند را همیشه مانند هدفی دور، در سر می‌پروراند اما فکرش را هم نمی‌کرد که شرایط به شکلی رقم بخورد که در ۹ بازی پایانی فصل ۹۸-۹۹ بدون حضور بیرانوند، گلر سرخ ها باشد اما حالا طبق خبری که خبرگزاری ایسنا منتشر کرده، بیرانوند ۱۲ روز پیش از استارت لیگ باید در بلژیک باشد و بعید است که آنتورپ نیز اجازه بازگشت وی و بازی در پرسپولیس را صادر کند.

رادو در فصل جاری ۸ بازی برای سرخ ها انجام داد و تنها یک گل خورد و اکنون باید خود را آماده انجام ۹ بازی متوالی و حساس کند که تکلیف قهرمانی و البته آینده فوتبال او را روشن خواهد کرد. اگر بوژیدار بتواند در این مسابقات عملکرد خوبی از خود نشان دهد، احتمالا یحیی وی را به عنوان گلر شماره یک برای لیگ بیستم حفظ خواهد کرد اما در غیر این صورت ممکن است اتفاقات دیگری رخ دهد.

بوژیدار البته در بین طرفداران پرسپولیس هم از محبوبیت بالایی برخوردار است و این پتانسیل هواداری، برای دروازه بانی در این سطح بسیار اهمیت دارد. این برای کادرفنی سرخ ها نیز نکته مثبتی است چرا که مقبولیت رادو، فشار جدایی بیرانوند را کمتر و کمتر خواهد کرد.

اما حتی در چنین شرایطی هم حضور یک گلر ذخیره بسیار مهم است. پرسپولیس اکنون امیرحسین بیات و سامان زمانه را در اختیار دارد که بیات بیشتر مورد توجه کادرفنی است اما تاحالا هیچ وقت در یک بازی رسمی به میدان نرفته و طبیعتاً برای حساس ترین مقطع فصل قابل اطمینان نیست.

با این تفاسیر باید دید که در اینده چه اتفاقی رخ می‌دهد و آیا بیرانوند در تاریخ مشخص شده، از ایران می‌رود یا نه؟ همچنین سوال مهم درباره عملکرد رادوشوویچ است اما به هر حال هر اتفاقی که رخ دهد، اولین پستی که یحیی باید به فکر آن باشد، پست دروازه بانی است؛ جایی که چهار سال در تیم پرسپولیس بدون تغییر بود.

 

۳    
آی اسپورت
2020-06-04 16:23:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر