فهرست
کاوه، مصدومیت، سکونشینی و حالا استقلال!
کاوه، مصدومیت، سکونشینی و حالا استقلال!

کاوه، مصدومیت، سکونشینی و حالا استقلال!

آی‌اسپورت- بازگشت کاوه رضایی برای استقلال در ظاهر یک پروژه جذاب در نقل و انتقالات است اما درباره او اگر آن ذهنیت‌های گذشته را کنار بگذارید، آن وقت با کاوه رضایی جدیدی مواجه می‌شوید. دو روز پیش بود که کامران منزوی، عضو هیات مدیره باشگاه استقلال با هیجان از علاقه به جذب کاوه رضایی حرف زد. اما در حرف‌های منزوی نکاتی هست که نشان می‌دهد از وضعیت جدید کاوه آگاه نیست.

کامران منزوی، عضو هیات مدیره استقلال در این باره می‌گوید: "من کاوه را خوب می شناسم ولی من نمی دانم ایران است یا می‌خواهد در بلژیک بماند. در لیست ما همه بازیکنان با کیفیتی که رفتند جا دارند و قطعا کاوه رضایی هم یکی از آنها است. برای بازگشت حتما با کاوه تماس می‌گیرم. اگر بخواهد ایران بازی کند استقلال خانه اوست و شک نکنید خودش به تیم دیگری نمی‌رود. کاوه بازیکن خوبی است و حتما تلاش می‌کنیم با او برای بازگشت به استقلال صحبت کنیم. کاوه بازیکن استقلال است و اگر بخواهد در ایران بازی کند شرایط را برای بازگشت به خانه‌اش فراهم می‌کنیم."

حرف‌های منزوی اینجا نشان می‌دهد که موقعیت امروز کاوه دذ کلوب بروژ را نمی‌شناسد: "این بازیکن با کلوپ بروژ قرارداد دارد و طبیعی است این باشگاه بازیکن به این خوبی را رایگان از دست نمی‌دهد. سعی می‌کنیم کاری کنیم که شرایط بازگرداندن او به استقلال را فراهم کنیم ولی باید ببینیم اول شرایط او به چه شکل است. ما به کاوه رضایی علاقه داریم و کاوه رضایی هم استقلال را خانه خود می‌داند. اگر او بخواهد در ایران بازی کند قطعا به استقلال می‌آید. من ظرف روزهای آینده با کاوه رضایی تماس می‌گیرم تا وضعیت او را جویا شوم."

کاوه رضایی با دو مسئله مواجه است. او در کلوب بروژ هرگز نتوانست موقعیت خوبی به دست بیاورد و یک انتقال گران قیمت و بی‌حاصل بود و نکته دوم اینکه او همچنان با مصدومیت قدیمی‌اش مواجه است. به این جدول نگاه کنیم:

 
وضعیت فنی کاوه در کلوب بروژ با آنچه برای او در شارلروا اتفاق افتاد، فاصله عمیقی دارد. کاوه در کلوب بروژ فقط ۷ بار بازی را شروع کرد و ۴ بار هم به عنوان یار تعویضی به میدان رفت. ۱۱ بازی و یک گل زده آمار ناامیدکننده‌ای بود که کاوه را از ترکیب کلوب بروژ دور کرد و از آخرین حضور کاوه در ترکیب کلوب بروژ ۱۱ بازی گذشته. او طی ۷ ماه گذشته ۳ بازی کرده و همه اینها یعنی استقلال برای خرید بازیکنی اقدام می‌کند که شباهتی به کاوه رضایی موجود در ذهن کامران منزوی ندارد.
 
کلوب بروژ قرارداد ۵ ساله‌ای با کاوه بسته بود، قراردادی بحث‌برانگیز و گزاف در بلژیک. اما کلوب بروژ از مدتها پیش تصمیم به فروش کاوه گرفت. مصدومیت از ناحیه لگن نیز مسئله‌ای بود که برای فروش کاوه، کلوب بروژ را ترغیب می‌کرد. دکتر نوروزی، مسئول پزشکی باشگاه استقلال از این مصدومیت مطلع است و کاوه بارها با او نیز دراین‌باره مشورت کرده.
 
همه این حرف‌ها بازهم شاید به معنای این نباشد که کاوه خرید بدی برای استقلال است اما هیجان برای جذب بازیکنی که کلوب بروژ هیچ گرایشی به ادامه راه با او ندارد، می‌تواند استقلال را دچار این اشتباه کند که می‌خواهد بازیکن گران‌قیمت و فوق‌ستاره‌ای را استخدام کند. باشگاه‌ها در ایران بارها بدون شناخت از موقعیت بازیکنان هزینه‌های گزاف می‌پردازند و کامران منزوی هم می‌گوید: "طبیعی است این باشگاه -کلوب بروژ- بازیکن به این خوبی را رایگان از دست نمی‌دهد. سعی می‌کنیم کاری کنیم که شرایط بازگرداندن او به استقلال را فراهم کنیم."
 
فراهم کردن شرایط لابد به معنای پرداختی بزرگ به باشگاه کلوب بروژ و کاوه است. یک انتقال پرهزینه که استقلال باید تمام جوانب آن را بسنجد. کلوب بروژ از خرید ۵ میلیون یورویی خود پشیمان است و یک گل زده حاصل کار مهاجم گران‌قیمت لیگ بلژیک است. آیا استقلال باید از مذاکره با او به وجد بیاید؟
۳    
آی اسپورت
2019-06-23 16:16:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر