فهرست
بازگشت عادل، احترام به سلیقه و علاقه مردم
بازگشت عادل، احترام به سلیقه و علاقه مردم

بازگشت عادل، احترام به سلیقه و علاقه مردم

آی اسپورت - حالا همه چیز مشخص است و تردیدی نیست که برنامه ۹۰ با سابقه و اعتبار ۲۰ سال پخش زنده، تعطیل شده و بر اساس آن چه معاون صدا و سیما گفت نیز مجری آن در شبکه ۳ فعالیتی نخواهد داشت. واضح‌تر این که عادل فردوسی‌پور ظاهرا قرار نیست حتی بازی‌های فوتبال را گزارش کند؛ یک حضور پاره‌وقت و احتمالا نمایشی در برنامه فوتبال ۱۲۰، لابد اوج فعالیت رسانه‌ای فردوسی‌پور خواهد بود.

اگرچه او یک فرد دانشگاهی است؛ استاد دانشگاه است، دکترای رسانه دارد و سر کلاس درس می‌رود. کتاب می‌خواند، می‌نویسد و ترجمه می‌کند. عادل فردوسی‌پور بیکار نمی‌ماند و تخریب دکور برنامه ۹۰، از او یک موجود مستاصل نمی‌سازد. با این همه، سوال این است وقتی مدیران چنین تصمیم قاطعانه‌ای درباره یک مجری و برنامه‌ساز تلویزیون می‌گیرند چقدر در فکر علاقمندانی بوده‌اند که برنامه ۹۰ را این همه سال با دقت و وسواس تماشا می‌کردند؟

دوشنبه شب‌ها در مملکت ما شب برنامه ۹۰ بود؛ ساعاتی برای مردم فوتبالدوست و حتی غیر فوتبالی به خوشی می‌گذشت. بحث‌هایی به واسطه حضور فردوسی‌پور در این برنامه ایجاد می‌شد که برای مخاطبانش جذابیت بصری و شنیداری داشت. این موج حمایت از عادل فردوسی‌پور بی‌دلیل نیست؛ دقیقا به خاطر همه نکته‌هایی است که چند خط بالاتر نوشتیم. پس چطور می‌شود او را نادیده گرفت و ۹۰ را به گوشه‌ای از خاطرات مثله شده تبدیل کرد؟

مدیران در تصمیم‌گیری و اعمال سلایق خود، بی‌گمان قدرت دارند. آنها تصمیم‌ساز هستند و احترام‌شان هم واجب است؛ قرار نیست با همدیگر این مناقشه را به یک جبهه خیر و شر تبدیل کنیم که این گونه هیچ کدام ما سود نمی‌کنیم و به نتیجه هم نخواهیم رسید. بحث را سوق بدهیم به جایی که می‌شد به سلیقه اقشار و توده‌هایی که تعدادشان کم نیست احترام بیشتری گذاشت و ۹۰ را از تلویزیون حذف نکرد.

شائبه‌هایی در این زمینه وجود دارد که لجبازی‌ها و اختلاف سلیقه‌های شخصی، مانع ادامه کار شده است اما حتی یک حکمیت ساده هم در این میان وجود نداشت تا آن چه مردم دوستش دارند به این وضعیت دچار نشود. چقدر ما کارهای «ساده» را «پیچیده» می‌کنیم. در این مساله متاسفانه به درجه استادی رسیده‌ایم؛ ماجرای عادل فردوسی‌پور، ۹۰  و این طیف وسیع مخاطبانی که بیننده این برنامه بوده‌اند خیلی ساده و راحت حل و فصل می‌شد. هنوز هم برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب، دیر نشده؛ کمی فکر کنید...

خبر ورزشی

۱۹ ۳  
آی اسپورت
2019-04-16 15:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
امیرحسین
سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸، ۱۵:۴۳
اولا دانشجوی دکتراست تازه اگه فوتبال گذاشته باشه به درسش برسه! ثانیا استاد دانشگاه نیست! هیات علمی هم نیست فقط زبان تخصصی صنایع رو درس میده پس لطفا شان هیات علمی را حفظ کنید! ثالثا اتفاقا عادل با رفتن نود مستاصل و بلکه افسرده شود. چون آدمی که به گفته خودش از چهار تا مانیتور مختلف فوتبال میبینه و برای این علاقه افراطی به فوتبال در زندگی خصوصی و مشترکش شکست خورده اگر نود و 120 نباشند دیگه چی کار داره انجام بده؟؟!! در کنار همه اینها در نظر بگیرید که عشق عادل یعنی کیروش هم رفته و دیگر کسی نیست که اوقات فراقتش رو بره لابی برجش و با هم گپ بزنند! بیچاره عادل!
مهرشاد
سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸، ۱۶:۰۰
واقعا این موضوع بینهایت گمان انسان در رابطه با مافیای سپاه و دست داشتن در همه چی حتی تبلیغات ستاره مربع و مدیریت صداسیما زیاد می‌کنه .
اصلا عدم پخش ۹۰ غیر قابل باور . من به شخصه تمام تحلیلها در رابطه با ۹۰ را می‌خوانم .
امیرعباس
سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸، ۲۳:۰۰
دوستان لطفا اشتباه نکنید عادل سلیقه مخاطب ایرانی نیست اصلا ایشان بین مفتضح ها خیرالموجودین هستند گزینه بد بین همه بدترها ...ایشون رو لطفا به سلیقه ملت نچسبونید ..
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر