فهرست
فرار در دقیقه ۹۴
فرار در دقیقه ۹۴

فرار در دقیقه ۹۴

آی اسپورت- ادن آزار سرانجام اولین گل خود را برای رئال‌مادرید زد، آن هم در دیدار برابر گرانادا؛ مسابقه‌ای که به شکلی عجیب، نبرد دو تیم بالای جدول شده بود. این بازی سرانجامی قابل پیش‌بینی داشت اما نتیجه بازگوکننده آن چیزی نیست که در زمین گذشت. 

تیم گرانادا که از این فصل در دسته برتر بازی می‌کند، باشگاهی که بودجه‌اش ۱۸ برابر کمتر از رئال‌مادرید است، در حالی پا به سانتیاگو برنابئو گذاشت که از ۱۱ نفر اصلی این تیم، ۸ نفرشان فصل پیش هم در دسته دو در این تیم بازی می‌کردند. آنها در دقیقه 2 عقب افتادند و در نهایت ۴-۲ شکست خوردند. 

اما حتماً دلیلی دارد که آنها در رده دوم قرار گرفته بودند. تا زمانی که خامس رودریگس گل چهارم رئال را با آخرین ضربه بازی به ثمر نرسانده بود، این بازی بسیار پرچالش‌تر از چیزی بود که تصور می‌شد.
کریم بنزما اولین گل بازی را زد و آزار و لوکا مودریچ هم پس از او گل زدند، اما داروین ماچیس در فاصله ۲۰ دقیقه مانده به پایان مسابقه یک گل زد، سپس دومینگوس دوارته گل دوم را به ثمر رساند. به این ترتیب یک ربع پایانی مسابقه با تنش بسیاری دنبال شد. 

دیه‌گو مارتینس، مربی گرانادا گفت: «هیچ‌کس نمی‌تواند انکار کند که ما جنگیدیم.» اما مادرید توانست دوام بیاورد و با گل خامس در آخرین لحظه بازی، کار را تمام کند. گرانادا که بزرگترین پدیده این فصل لالیگا بوده، به این ترتیب نتوانست به رده اول جدول برسد. مادرید بازی را خوب شروع کرد اما مشکلات همیشگی این تیم تکرار شد. دنی کارواخال گفت: «ما نباید در خانه اینطور زجر بکشیم.» 

مادرید در دقیقه ۲ پیش افتاده بود. گرت بیل پاسی عالی با بیرون پا داد که به بنزما رسید. مارتینس گفت: «نمی‌شد بدتر از این بازی را شروع کنیم؛ اینکه در دقیقه ۲ گل بخوریم، آن هم در این ورزشگاه و مقابل این تیم.» مادرید هم نمی‌توانست شروعی بهتر از این داشته باشد. کارهای ترکیبی بازیکنان این تیم از عملکرد آنها در کل فصل بهتر بود. »

 کارواخال، بنزما و فده والورده فرصت‌های خوبی به‌دست آوردند، بیل هم در یک صحنه توپ را به بیرون دروازه زد اما روی سیلوا، دروازه‌بان گرانادا عملکرد خوبی داشت و تا اواخر نیمه اول مقابل رئال مقاومت کرد. مارتینس گفت: «گل دوم ممکن بود زودتر به ثمر برسد.» این گل روی حرکت والورده و پاس او به آزار زده شد. زین‌الدین زیدان گفت: «ادن در رختکن خوشحال بود. او منتظر این گل بود. ما برای او خوشحالیم و امیدواریم او گل‌های بسیاری بزند.» او با قدرت تمام‌کنندگی‌اش و عبور توپ از روی سر دروازه‌بان نشان داد بی‌دلیل نبوده که همه منتظر نمایش کلاس او بوده‌اند. 

اوایل نیمه دوم تنش‌هایی شکل گرفت، به‌ویژه بین کاسمیرو و روبرتو سولدادو، اما این تنش‌ها نشان نمی‌داد بازی به چه سمتی خواهد رفت. سپس بهترین گل مسابقه به ثمر رسید و لوکا مودریچ از فاصله ۲۰ متری توپ را به گوشه بالای دروازه زد. این گل می‌توانست کار را تمام کند. 

مادرید البته تیمی نیست که بتوان به آن اتکا کرد. آرئولا در یک صحنه توپ را در اختیار داشت و تلاش کرد از زیر فشار بازیکن حریف فرار کند، اما در عوض پای کارلوس فرناندس را زد. داور اعلام پنالتی کرد و ماچیس یک گل زد. گرانادا سپس به پیش تاخت. حالا نوبت دوارته بود که با یک ضربه تماشایی گل بزند و نتیجه را ۳-۲ کند. طرفداران گرانادا شعار می‌دادند: «بله، ما می‌توانیم!» به‌نظر هم می‌رسید که می‌توانند. در یک صحنه رافائل واران مجبور شد با شیرجه مانع گل شدن توپ شود اما طرفداران اشتباه می‌کردند. خامس اولین گل خود برای رئال در دو سال اخیر را به ثمر رساند و برنابئو توانست بار دیگر نفس بکشد. 

منبع: گاردین

۱    
آی اسپورت
2019-10-08 02:11:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر