فهرست
گزارش روز: به دلیل هوای گرم سالوادور؛ احتمال سه نیمه ای شدن دیدار ایران و بوسنی!
گزارش روز: به دلیل هوای گرم سالوادور؛ احتمال سه نیمه ای شدن دیدار ایران و بوسنی!

گزارش روز: به دلیل هوای گرم سالوادور؛ احتمال سه نیمه ای شدن دیدار ایران و بوسنی!

آی اسپورت - سالوادور شهری بندری است که در مرکز ایالت باهیا در شمال شرق برزیل قرار دارد. این شهر با آب و هوایش می تواند پوشش مسافران را تغییر دهد. مثلا کوریتیبا در این آستانه فصل زمستان، هوایی سرد دارد اما سفر به سالوادور، ناگهان شما را با آب و هوایی گرم و شرجی روبرو می کند.
سالوادر در نزدیکی خط استوا قرار دارد و پیش بینی هواشناسی می گوید احتمال دارد در زمان برگزاری بازی ایران و بوسنی دمایش تا 33 درجه بالا برود! این دما با ادغام رطوبت بالا می تواند رس بازیکنان را در زمین بکشد. فیفا در کنگره اخیر خود درباره مشکل آب و هوایی این شهر بحث کرد و سرانجام به یک نتیجه رسید؛ بازی تیم هایی که در ورزشگاه ایتایپاوا آرنا فونته نوآوا به میدان می رود شاید سه نیمه ای شود. علاوه بر بازی ایرانی و بوسنی، دیدارهایی چون آلمان و پرتغالی یا سوئیس و فرانسه هم در شهر سالوادور و همین ورزشگاه برگزار می شود. طبق تصمیم کنگره فیفا، داور بازی اجازه دارد در صورت رسیدن دمای هوا به 30 درجه سانتیگراد، بازی را در تایم های مشخصی متوقف کند تا بازیکنان بتوانند آبی به سر و صورت بزنند. دقایق 30 و 75 مسابقه دقایقی هستند که در قانون تعریف شده اند و داور می تواند سه دقیقه به هر دو تیم اجازه استراحتی کوتاه بدهد. پس از آن دوباره سوت شروع بازی زده می شود.
شهر سالوادور فعلا بسیار گرم است و پیش بینی ها می گوید این گرما تا بازی ایران و بوسنی ادامه خواهد داشت. در صورتی که دما کاهش پیدا نکند، احتمال دارد بازی ایران و بوسنی سه نیمه داشته باشد.

     
آی اسپورت
2014-06-14 02:20:49
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر