فهرست
آندو: از تیم 2006 خیلی بهتریم/ نیجریه را ببریم 60-70 درصد صعود کرده‌ایم/ ناشناختگی اسلحه سرد ایران در جام جهانی است
آندو: از تیم 2006 خیلی بهتریم/ نیجریه را ببریم 60-70 درصد صعود کرده‌ایم/ ناشناختگی اسلحه سرد ایران در جام جهانی است

آندو: از تیم 2006 خیلی بهتریم/ نیجریه را ببریم 60-70 درصد صعود کرده‌ایم/ ناشناختگی اسلحه سرد ایران در جام جهانی است

آی اسپورت- آندو تیموریان با موهای بسته، خیلی خوش‌تیپ و خندان در کنفرانس مطبوعاتی روبه‌روی خبرنگاران نشست و به همه سوالات پاسخ داد. او که یکی از بهترین‌های ایران است در انتخاب کلمات هم عالی بود؛ مثل تکل های درجه یکش در زمین.

آقای تیموریان؛ شما دومین جام جهانی را تجربه می‌کنید. این جام با جام قبلی چه تفاوتی دارد؟

تیم نسبت به سال 2006 صمیمی‌تر است و 5-6 بازیکن ما در اروپا بازی می‌کنند. بنابراین تیم قوی‌تری داریم. البته آن تیم هم خوب بود و نمی‌شود این دو را مقایسه کرد. هر دوره تیم‌های خوبی در جام‌جهانی داشته‌ایم و امیدوارم تنها چیزی که از این جام می‌ماند، اسم بزرگ ایران باشد. امیدوارم بتوانیم در برزیل پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران را با موفقیت به اهتزاز درآوریم.

آندو شما برای دومین بار در فضای اردویی تیم ملی در جام جهانی هستی .جو تیم نسبت به دوره قبل چقدر فرق دارد؟

این بار جو صمیمی تری داریم. البته ما لژیونرهای زیادی داریم. نمی شود این دو تیم را با هم مقایسه کرد اما تیم خوبی داریم. نمی شود دو تیم را با هم مقایسه کنم و فقط امیدوارم در پایان بازی ها نام ایران سرافراز باشد. ولی می دانم که جو صمیمی و خوبی هم بین مان هست.

اینکه حریفان ایران شناختی از تیم ملی ما ندارند، چقدر می تواند به ما کمک کند؟

تیم ما امسال خیلی قوی است. ما ناشناخته هستیم اما یک سورپرایز هستیم. این سلاح سرد ماست که بازیکنان مان را نمی شناسند. می خواهیم در بازی با بوسنی و نیجریه ، این دو تیم را سورپرایز کنیم چون می دانیم بازی با آرژانتین کمی سخت است. باز تکرار می کنم ایران امسال تیمی خیلی قوی دارد.

این تیم چه چیزی بیشتر از بازی های جام جهانی آلمان دارد؟

در جام جهانی قبلی 22 سال سن داشتم اما برابر مکزیک شگفت‌زده بودم و تجربه خیلی خوبی به دست آوردم. اکنون خیلی پخته‌تر شده‌ و می‌دانم که در جام‌جهانی حق اشتباه کردن نداریم. اگر بازی اول را ببریم صعود می‌کنیم و 60-70 درصد راه رفته‌ایم. این را یاد گرفته‌ام که در جام‌جهانی حق اشتباه کردن نداریم. در سال 2006 مقابل مکزیک اشتباه کردیم و به طور کامل از جام جهانی حذف شدیم.

آندو تو ستاره جام جهانی قبلی ایران بودی، این بار فکر می کنی تیم ما ستاره ای خواهد داشت؟

ما بازیکن های خوب زیادی داریم مثل بختیار، انصاری فرد و جهانبخش. این دیگر به خودشان ربط دارد که چه تصمیمی می‌گیرند. لیاقت ایرانی ها بازی در بالاترین سطح دنیاست .

     
آی اسپورت
2014-06-14 03:24:41
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر