فهرست
چهره روز: برازنده بازوبند
چهره روز: برازنده بازوبند

چهره روز: برازنده بازوبند

آی‌اسپورت- یک نمایش موفقیت‌آمیز دیگر در پست غیرتخصصی. حسین ماهینی در جدال با نفت تهران، باز هم پرانرژی و کم‌اشتباه نشان داد تا روند ایده‌آل‌اش در فصل جدید را حفظ کرده باشد. درست بر خلاف همه فوتبالیست‌هایی که به محض نزدیک‌شدن به مرز 30 سالگی، انعطاف‌پذیری‌شان را از دست می‌دهند و از تجربه بازی در پست‌های جدید هراس دارند، گذر زمان حسین ماهینی را به ستاره انعطاف‌پذیرتری تبدیل کرده است. او تقریبا همه دوران فوتبال‌اش را به عنوان یک مدافع راست پشت سر گذاشته اما حالا در تیم برانکو، با تسلط شگفت‌انگیز در جناح چپ خط دفاعی به میدان می‌رود. مرد شماره 13 برای پرسپولیس، چیزی بیشتر از یک بازیکن باثبات است. او در اردوی پیش‌فصل، در حضور سیدجلال حسینی بازوبند کاپیتانی تیم را بر بازو می‌بست. به نظر می‌رسید جلال تصمیم دارد او را برای پذیرفتن یک نقش تازه در باشگاه آماده کند. در شروع فصل جدید، حسینی چهارمین مسابقه متوالی را به خاطر آسیب‌دیدگی از دست داده و در همه این دیدارها، ماهینی کاپیتان پرسپولیس بوده است. تلاش‌ها و فریادهای این بازیکن در نبرد با نفت برای آرام کردن محسن مسلمان و فرشاد احمدزاده، به روشنی نشان داد که او سزاوار این نقش تازه است. برازنده این بازوبند. او بازوبند را روی مچ‌اش نمی‌بندد و با آن تفریح و تجارت نمی‌کند. قدرت کاپیتانی، آرام آرام در درون او شکل گرفته و حالا، او یک کاپیتان مطمئن برای پرسپولیس است. مردی که در زمین عرق می‌ریزد تا فرصتی برای اشک ریختن نداشته باشد.

۹۲ ۳  
آی اسپورت
2017-08-11 14:19:00
نظر دهید

۳ نظر
امیرحسین
جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶، ۱۴:۲۷
حسین اول تعصب و اخلاق بوده بعدن دست و پا درآورده

متاسفانه امسال صادق مث پارسال نبوده و کاش برانکو یکی دو بازی به حسین تو پست تخصصی بازی بده تا صادق به خودش بیاد و تلاش و تمرینش رو بیشتر کنه...
علی مهریزی
جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۳۱

از بیرون که نگاه میکنی؛ وقتی به جای دیگه ای تعلق داشته باشی و باب حسرت و حسادت باز باشه، اولین چیزی که دلت میخواد میتونه فوتبالیست بزرگی مثل حسین ماهینی باشه.
کاپیتان، پدر، کارگر، متعهد، دلسوز و تاثیرگذار.
چقدر خوب که بازوبند پرسپولیس حالا درست سر جای خودش بسته میشه، بازوی راست شماره سیزده
omid
جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶، ۱۹:۱۵
داداش گلم ماهینی تو استقلال اهواز دفاع چپ بود،بعد تو ذوب آهن هم دفاع چپ بود و کلا معرفی شدنش به فوتبال ایران در پست دفاع چپ بوده و تنها تیمی که توش دفاع راست هم بازی کرده پرسپولیسه تو بازی سوپرجام هم دیدیم اصلا تمرکزی تو اون پست نداشت و ضعیف ظاهر شد درضمن برانکو همیشه علاقه داشته در سمت چپ دفاع از بازیکن راست پا استفاده کنه،نمونه اش محمدنصرتی تو تیم ملی،ربیع خواه تو فصل قبل مگراینکه نسبت به تیم حریف کاملا برترباشه و بتوانه اورلب از دوطرف انجام بده.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر