فهرست
نکته مهم مصاحبه مربی دروازه بان های تیم ملی با اسوشیتد پرس / گاسپار به امریکا برمی گردد
نکته مهم مصاحبه مربی دروازه بان های تیم ملی با اسوشیتد پرس / گاسپار به امریکا برمی گردد

نکته مهم مصاحبه مربی دروازه بان های تیم ملی با اسوشیتد پرس / گاسپار به امریکا برمی گردد

آی اسپورت - خبرنگار خبرگزاری آسوشیتد پرس در برزیل، سراغ مربی دروازه بان های تیم ملی رفته و از او  یک سئوال تکراری پرسیده. اینک به عنوان یک امریکایی چه شرایطی در ایران دارد. دن گاسپار هم که دیگر به چنین سئوالاتی عادت کرده، گفته:  در سه سالی که در ایران کار کرده ام هیچ وقت امریکایی بودنم برایم مشکل ساز نشده و میزبانی و مهربانی ایرانی ها مرا تحت تاثیر قرار داده است.

گاسپار که سالهاست کی روش را می شناسد در این مصاحبه هم از سرمربی تیم ملی تعریف کرده: من به خاطر فرصتهایی که کی روش در اختیارم قرار داده به این مرحله رسیده ام. بعضی اوقت نیازی نیست من و کی روش با هم صحبت کنیم چرا که بدون حرف زدن هم منظور همدیگر را متوجه می شویم. 

احترام گاسپار به کی روش کاملا معلوم است. او برای مصاحبه کردن ابتدا با سرمربی تیم ملی هماهنگ می کند و ترجیح می دهد به جای آنکه در کمپ تیم ملی با خبرنگار آسوشیتد پرس صحبت کند، از طریق ایمیل به سئوالات او جواب دهد.

گاسپار در تیمی مشغول به کار است که مربیانی با تابعیت های مختلف در کادر فنی آن هستند. از آرژانتینی گرفته تا برزیلی، اتریشب و  فنلاندی. او می گوید: ما یک مترجم خیلی خوب داریم که به خوبی حرفهای ما را منتقل می کند اما بعضی اوقات نمی توان آن اجساس  و منظوری که شما از یک جمله داری را به خوبی به دیگران منتقل کرد. فقط نباید لغات را ترجمه کرد بلکه باید اصطلاحات مربوط به فوتبال را هم به دیگران انتقال داد.

در شرایطی که تکلیف ادامه همکاری گاسپار با تیم ملی بعد از جام جهانی مشخص نیست، او بدش نمی آید که دوباره در امریکا مشغول به کار شود: دوست دارم تجربیاتی که کسب کردم را در اختیار فوتبال امریکا قرار دهم و به نظرم سرنوشت من بازگشت به امریکا خواهد بود.


     
آی اسپورت
2014-06-14 10:14:25
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر