فهرست
بیل؛ قربانی پول یا تصمیمات فوتبالی؟
بیل؛ قربانی پول یا تصمیمات فوتبالی؟

بیل؛ قربانی پول یا تصمیمات فوتبالی؟

آی اسپورت - اولین تصویری که بعد از شنیدن کلمه نابودگر در ذهن هر کسی تصور می‌شود، احتمالا شخصیت آرنولد در  فیلم ترمیناتور یا «هیث لجر» در نقش جوکر یا «دارت ویدر» جنگ ستارگان است و کم‌تر کسی یک بازیکن فوتبال را  با چنین عنوانی به یاد می آورد اما هستند بازیکنانی که در دنیای پر از هیجان فوتبال معنای تازه‌ای به این واژه نه‌چندان خوشایند بخشیده‌اند.

در یک دهه اخیر، سایه مسی و رونالدو بر فوتبال جهان سنگینی می‌کند و رقابت تنگاتنگ آن‌ها قربانیان زیادی گرفته است. از رکورد 50 گل مسی در یک فصل لالیگا تا 17 گل کریستیانو رونالدو در فصل2013/14 لیگ قهرمانان اروپا، از شکستن رکورد گل زده در تاریخ لالیگا تا رسیدن به بیش از صد گل در لیگ قهرمانان اروپا، همگی بسیاری از تیم‌های اروپایی را به مرز ناامیدی و تحقیر رسانده است. آتش این رقابت مهیج اما فراتر از تیم‌های رقیب رفته و گاه دامن بازیکنان هم‌تیمی را هم گرفته و دوران حرفه‌ای آنها را تحت شعاع قرار داده است.

رونالدینیو، شاعر فوتبال اولین بازیکنی بود که مجبور شد علاوه بر دادن شماره ۱۰ آبی اناری‌ها به مسی این تیم را برای همیشه ترک کند. زلاتان ابراهیموویچ، تیری آنری و داوید ویا مهاجمانی با شم  گلزنی بالا، همگی برای بازی در کنار مسی یا شاید بازی در سیستمی که مسی بیشترین درخشش را در آن دارد خریداری شدند. البته هیچ کدام نتوانستند گلزن شماره یک تیم باشند و حتی بازیکنانی مثل نیمار با حضور مسی شانسی برای خودنمایی نمی‌دید و ترجیح  داد رویاهایش را در پاریس دنبال کند.

 در مادرید اما اوضاع کمی متفاوت‌تر از تیم رقیب بود؛ فلورنتینو پرس در پروژه کهکشانی‌سازی رئال به جز یک مورد دست به خریدهای گرانقیمت برای خط آتش این تیم نزد؛ بیل که تا ۴ سال بار عنوان گرانقیمت‌ترین نقل و انتقال تاریخ بر شانه‌اش سنگینی می‌کرد و در سال‌های بعد آنقدر مصدوم شده بود و از فرم مطلوب خارج که اصلاً کسی از مقایسه سالیان قبل او با کریستیانو رونالدو چیزی به خاطر نمی‌آورد.

بیل قرار بود بال راست رئالی‌ها را مانند بال چپ که کریستیانو آن را کابوس مدافعان رقبا کرده بود برای پرواز دوباره قوهای سفید بر آسمان اسپانیا و حتی اروپا مهیا کند اما او هم از پس نام سنگین رونالدو در لباس کهکشانی‌ها برنیامد و مسیر تمام ستارگان ناکام داستان را انتخاب کرد. داستان بیل اما اندکی متفاوت‌تر از سایرین بوده و شاید هست. تعویض طلایی زیدان در دیدار مقابل لیورپول که با 2 سوپر گل سومین جام متوالی را برای سفیدها به ارمغان آورد با خروج رونالدو به مقصد یوونتوس بیش از هر زمان دیگری خود را برای دیده شدن در قامت یک قهرمان در لباس مادریدی‌ها آماده می‌کرد اما مصدومیت‌های سریالی و بازگشت مجدد زیدان بر روی نیمکت این تیم، آخرین شانس بازیکن 30 ساله ولزی را از او گرفت.

حالا پس از کش و قوس های فراوان و بازگشت ناموفق از چین شاید گرت مجبور به کاهش دستمزد نجومی خود برای تسهیل انتقالش به یک تیم دیگر باشد. در غیر این صورت مجبور است همانند 2 فصل اخیر بازی‌های تیمش را از صندلی نیمکت تماشا کند و هنرنمایی خود را در زمین سبز  گلف به نمایش بگذارد.

 

     
آی اسپورت
2019-08-06 15:23:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر