فهرست
یادداشت روز: انتظار 6 ساله انتقال صبا به قم/ نگاه ها به بازیکنان بومی بیشتر می شود؟
یادداشت روز: انتظار 6 ساله انتقال صبا به قم/ نگاه ها به بازیکنان بومی بیشتر می شود؟

یادداشت روز: انتظار 6 ساله انتقال صبا به قم/ نگاه ها به بازیکنان بومی بیشتر می شود؟

آی اسپورت- سال 87  که صباباتری تهران را به قم انتقال دادند، جوانان و بازیکنان بومی قم فکر می کردند می توانند در تیم شهرشان حضور داشته باشند و بازی در لیگ برتر فوتبال کشور را تجربه کنند، اما رویاهای آن ها به واقعیت تبدیل نشد و حتی در این شش سال، بازیکنان بومی هم که توانستند به تیم فوتبال صبای قم راه پیدا کنند، آن چه که باید و شاید به آن ها توجه نشد.

شش سال پیش باشگاه صبا را به قم منتقل کردند، اما این جا به جایی به طور کامل انجام نشد، چرا که تا همین فصل گذشته تمرینات تیم فوتبال صبای قم در تهران برگزار می شد.

نکته دوم اینکه وقتی صبا را به قم آوردند، هیچ کدام از تیم های پایه باشگاه صبا باتری به قم انتقال داده نشد و مسئولان ورزش استان قم، نام باشگاه مهر قم را در سال 87 به صبا تغییر دادند تا حداقل بگویند که صبا تیم پایه هم دارد. در آن زمان نوجوانان، جوانان و امید صبای قم با بازیکنان مهر شکل گرفت، ولی هیچکدام از این تیم ها در لیگ برتر کشور سهمیه ای نداشتند و خود جوانان بومی استان قم باید از زیر گروه های کشوری تیم ها را به لیگ برتر می آوردند.

در سال 88 نوجوانان صبا توانستند به لیگ برتر کشور صعود کنند و یک سال پس از آن امیدهای صبای قم به لیگ برتر کشور آمدند، تا بومی های استان قم توانایی خود را به مربیان صبا نشان دهند و با بازی هایشان بگویند می توانیم در بزرگسالان هم حضور داشته باشیم.

اما مسئولین قم که در این سال ها عادت داشتند توجهی به فوتبال پایه نکنند، حتی به تیم های نوجوانان و امید صبا که متشکل از بازیکنان بومی بودند و نام قم را در سطح اول فوتبال پایه کشور قرار داده بودند توجهی نکردند و عدم حمایت آن ها موجب شد هر دو تیم نوجوانان و امید صبا در سال گذشته به لیگ دسته اول سقوط کند.

این حرف ها گفته شد تا برسیم به این مطلب که در حال حاضر و پس از شش سال، عباس جهان بینی مدیرعامل باشگاه صبای قم به همراه هیئت مدیره این باشگاه تصمیم گرفتند تیم فوتبال صبا را به طور کامل به قم بیاورند.

جهان بینی، پس از انتخاب صمد مرفاوی برای سرمربی گری فصل آینده صبا، اولین چیزی که از وی خواست این بود که از بازیکنان بومی استان قم تست بگیرد تا اگر بازیکنی توانایی حضور در صبا را دارد، به تیم سال آینده صبا اضافه شود.

قاعدتا باید کسانی پس از این تست گیری ها انتخاب می شدند، اما انگار انجام این کار فایده ای نداشت چون تا این لحظه یکی دونفر از آن ها انتخاب شده اند و صمد مرفاوی نیز پس از پایان تست سه روزه ای که در قم برگزار شد، گفت:\" بدن این بازیکنان اصلا آماده نیست و با این وضع نمی توان کسی را انتخاب کرد\"

امسال تمرینات صبا در قم پیگیری خواهد شد، اما بازیکنان بومی که در لیگ چهاردهم در این حضور خواهند داشت، تعدادشان به انگشتان یک دست هم نمی رسد؛ اما جای نگرانی نیست چون استارت کار زده شد و همین که تمرینات برای همیشه به قم آمد خودش می تواند نقطه عطفی برای رفع مشکلات این چند سال باشد و شاید سال آینده بیشتر به بازیکنان بومی قم توجه کنند.

در حال حاضر با درست یا غلط بودن انتقال تمرینات به قم کاری نداریم؛ اما انجام این کار قطعا خیال دوستداران صبا را راحت می کند و دیگر نمی گویند چون تمرینات در قم نیست نه به ورزشگاه می رویم، نه کاری به نتایج این تیم داریم.

مسئولان صبای قم امیدوارند با انتقال تمرینات به قم، مردم شهرشان را با این تیم آشتی دهند و سکوهای خالی چند سال گذشته دربازی های صبا را در این فصل پر کنند و البته مدیران باشگاه صبا فقط نباید به خواسته مردم این شهر گوش بدهند و ابتدا باید چیزی کادر فنی و بازیکنان تیمشان می خواهند را فراهم کنند، تا موفقیت تیم حاصل شود.

نشود اوضاع این تمرینات که قرار است در قم برگزار شود، شرایط اردویی را داشته باشد که قبل از عید صبا در قم برگزار کرد و اردویی که می خواست یک هفته طول بکشد، به خاطر نبود امکانات یک تیم لیگ برتری در قم، سه روزه جمع شد.

محمد چهرقانی

  ۱  
آی اسپورت
2014-06-14 15:05:53
نظر دهید
۱ نظر
بازیکن سال قبل
شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۲۰
امسال سقوط میکنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر