فهرست
آتش بازی نارنجی و تحقیر ماتادورها
آتش بازی نارنجی و تحقیر ماتادورها

آتش بازی نارنجی و تحقیر ماتادورها

آی اسپورت- برای من به عنوان یک  هوادار آلمان شکست اسپانیا از چند جهت جالب توجه و خوشایند بود، از  طرفی شکست یکی از مدعیان قهرمانی و برملا شدن نقاط ضعفش و از طرفی دیگر تحقیر اسپانیایی که یکی از نمایندگانش چندی پیش بایرن ما را به بدترین نحو تنبیه کرده بود  می توانست مرحمی باشد بر دردهایمان، همین شد  که در مسابقه پیامکی تلویزیون رای به برتری یاران روبن دادم و البته پیش بینی من با آن  بیست و نه نفر که  نتیجه را به درستی پیش بینی کرده بودند بسیار فاصله داشت.

-        کارشناس برنامه جمله جالبی گفت(( از کسی که شاگردش گواردیولا و دستیارش مورینیو انتظار چنین نتیجه ای هم بعید نیست)). نقش ونگال با آن سابقه درخشان در بارسلونا، بایرن و غیره درپیروزی هلند غیر قابل چشم پوشی  است. هلند به وضوح طی بازی پیشرفت کرد و بهتر شد، بازی را مدیریت و از ستارگانش بهترین نحو بازی گرفت. حالا هلند با سبک تماشایی اش یک مدعی است، هلندی که بتا کنون سیاری را به وجد آورده ولی کمتر به موفقیت رسیده و بارها حتی یک قدم کم آورده است.  بی صبرانه منتظر ونگال و ادامه راهش پس از جام بیستم در منچستریونایتد هم می مانیم ونگالی که قبل از هلند بایرن و بارسا را به جمع مدعیان باز گردانده بود حال برای یک ماموریت تازه هم آماده می شود.

-        روبن درهلند بازیگر مورد علاقه ماست و درخشش او ما بایرنی ها را  بسیار شاد می کند به هرحال ما موفقیت نمایندگان خود در جام جهانی را هم آرزومندیم . روبنی که اگر در تک به تک بهتر عمل میکرد و  اسیر مصدومیت های گاه و بی گاهش  نبود  شاید حتی به  توپ طلا هم می رسید.  روبن دیشب همه کار کرد، گل زد، پاس داد، تحقیر کرد، خطا گرفت، شوت زد و در نهایت کاسیاس، پیکه و راموس را خرد کرد.

-        ژاوی به عقیده من قلب تیکی تاکاست  و حالا که ژاوی آن کارایی سابق را ندارد بارسلونا و اسپانیا هم مانند قبل نمی توانند همیشه به پیروزی برسند در واقع بدون ژاوی تیکی تاکا به عمل نمی آید و اجرا نمی شود نه در بارسلون، نه در مونیخ و نه  در برزیل. درست است پویول نیست، ویا با مصدومیت دست و پنجه نرم می کند، پدرو درخشش سابق را ندارد و ژابی آلونسو هم پیر شده ولی ژاوی که بایستد تیکی تاکا حرکت نمی کند حتی اینیستا هم حرکت نمی کند.

-         کاسیاس که  مشخصا در شرایط آرمانی قرار نداشت ولی حتی من که به شوخی به دوستان رئالیم می گفتم کاسیاس؟؟ نمی شناسم همون ذخیره رئال مادرید هم در باورم نمی گنجید ایکر مقدس زانو بزند و اینگونه سقوط کند  به هر حال کاسیاس به مشخصا  در شرایط مسابقه نبود و قربانی سیستم چرخشی رئال مادرید شد کاسیاسی که از او در فصل پیش جز  خوردن گل بد در فینال اروپا و برخورد توپ گوتسه  به دستانش چیز دیگری در خاطرمان نمانده، هر چند انتقاد از کاسیاس پذیرفته نیست حتی شما دوست عزیز.

-        دل بوسکه به عقیده من یک وارث خوب است و با احترام کامل به هوادارن و افتخاراتش فکر می کنم یک مربی متوسط و رو به ضعیف است که از دسترنج گواردیولا، آراگونس، تیتو و مورینیو نهایت بهره را برد و البته خوب تاتا مارتینز دیگر برایش چیزی نداشت که به نمایش بگذارد به هر حال جام برای اسپانیا به پایان نرسیده است و شاید برگردند از همین بازی آینده ولی در نهایت فکر می کنم اسپانیا از مدعی های درجه یک جام چون آرژانتین، برزیل و آلمان نیست.

  ۶  
آی اسپورت
2014-06-14 15:09:04
نظر دهید
۶ نظر
احسان موسوی
شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۰۰
احسان ازت خوشم اومد ولی چیکار همه رفیق های راهبر المانی اند ؟ رعال چه گناهی کرده که یه تحلیلگر هم تو این سایت نداره !
احسان موسوی
شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۳۶
سلام مرسی خوشت آمده خودم می نویسم واست ایشالله بعد قهرمانی سوپر کاپ
مسعود
يكشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳، ۱۰:۱۱
معلوم فقط طرفدار آلمانی نمیدونی چه به سرمون اومده رفتیم پپ رو آوردیم گشت تو فوتبالمون فوتبال تاریخ مصرف گشته رو داد به خورد بایرن که استخون بندی تیم آلمان تازه این یوگی و دوستانش دارن لام رو میزارن هافبک وسط خدا کنه بدبخت نشیم اونی که تو هم بهش میگی خوشحالم باید ناراحت باشی چون اصلا فوتبال اسپانیا رو بازی نمیکنه این بایرن که فعلاداره مثل این ماتادورها بازی میکنه خدا کنه یوگی از دست پپ کپی برداری نکنه که بدبختیم
الیاس
يكشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۰۴
خیلی خوبی احسان خان ... ایشالله پرتغال هم شیش تاییتون میکنه :)))
الیاس
يكشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۱۰
به عنوان یک بایرنی متعصب وافعا از تحلیلتون خوشم اومد.منم هم دیشب با شادی هلندی ها و له شدن اسپانیای مغرور(بخوانید رئالیهای مغرور در این تیم)احساس شادی کردم. به امید قهرمانی آلمان البته ما تو نیمه نهایی به برزیل میخوریم و اگه داور بزاره قهرمانیم...
آنتی آلمانی
يكشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۳۹
یه آلمانی عقده ای که خودش متن گفته عقده به دل گرفته...تو چیزی خاطرت نمونده از بازی کاسیاس چون نگاه نمی کردی بازیاشو...معلومه اون توپ گوتسه بدجوری سوزوندتت...بهتره سیو هاش جلوی شالکه و یوونتوس رو ببینی بعد بیای عقده گشایی کنی...این پاراگراف مربوط به کاسیاس فقط و فقط تاثیر اون تحقیر 5-0 بایرنه که داغش هنوز به دلت مونده و البته سوزش از دسیمایی که 60 سال دیگه بهش میرسید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر