فهرست
گزارش روز :از آرزو برای قهرمانی جهان تا آرزو برای صعود از گروه
گزارش روز :از آرزو برای قهرمانی جهان تا آرزو برای صعود از گروه

گزارش روز :از آرزو برای قهرمانی جهان تا آرزو برای صعود از گروه

آی اسپورت - اسپانیا در شرایطی وارد جام جهانی شد که در تمام شرط بندی ها شانس سوم قهرمانی جهان محسوب می شد.

مدافع عنوان قهرمانی ؛ با غرور خاصی پای به این مسابقات گذاشت ولی در همان گام اول توسط تیم جوان و متحد هلند به سختی غرق شد.

دریافت 5 گل از تیمی که بیش از نیمی از بازیکنانش به نسبت چند سال گذشته تغییر یافته بود ؛ اسپانیا را وارد بحران تازه ای کرده است.

این تیم ، حالا نه تنها از شانس قهرمانیش در جهان به میزان زیادی کاسته شده بلکه حالا حتی نمی تواند به صعود خود از گروه مقدماتی نیز مطمئن باشد.

با 5 گلی که لاروخا از هلند دریافت کرد و با توجه به تک گل ژابی آلونسو ؛ این تیم با تفاضل گل منفی 4 در قعر جدول جای دارد. حتی پایین تر از تیم استرالیا.

اگر فرض را بر این بگیریم که این تیم هر دوبازی بعدی خود را با پیروزی پشت سر بگذارد ؛ باز هم نمی تواند به صعود خود به عنوان تیم اول یا دوم مطمئن باشد.

کافی است تا تیم شیلی موفق به شکست تیم هلند بشود. و اگر هلند را نیز پیروز دیدار با استرالیا فرض کنیم ؛ در روز آخر سه تیم 6 امتیازی خواهیم داشت.

در اینجاست که برای تعیین تیم های اول و دوم ؛ در درجه اول به تفاضل گل تیم ها نگاه می کنند. در درجه دوم تعداد گل های زده  بررسی می شود و در انتها با حذف تیم چهارم ؛ نتایج رودررو بین سه تیم هم امتیاز محاسبه خواهد شد.

اسپانیا تنها یک راه دارد. گل باران کردن دو حریف پیش رو یعنی شیلی و استرالیا. این تنها راهی است که لاروخا می تواند حداقل یکی از جایگاه های اول یا دوم جدول را به نام خود بیمه کند.

اما واقعیت این است که اسپانیا باید برای کسب عنوان دومی جدول تلاش کند. جایگاهی که هیچ کدام از تیم های این گروه پیش از ورود به مسابقات خواهان آن نبودند.

برزیل تیم اول گروه Aخواهد بود ؛ بدون هیچ شک و تردیدی و این یعنی مقابله احتمالی اسپانیا با میزبان جام جهانی .جدالی که خیلی ها در فینال انتظارش را می کشیدند.

در هر صورت به نظر می رسد که رویای تکرار عنوان قهرمانی جهان برای لاروخا حالا دور و دورتر شده است.

     
آی اسپورت
2014-06-14 15:36:49
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر