فهرست
دانیل داوری: دارم سعی می‌کنم به منافع شخصی فکر نکنم/ هر سه گلر می‌خواهند شماره یک باشند (+لینک ویدئو)
دانیل داوری: دارم سعی می‌کنم به منافع شخصی فکر نکنم/ هر سه گلر می‌خواهند شماره یک باشند (+لینک ویدئو)

دانیل داوری: دارم سعی می‌کنم به منافع شخصی فکر نکنم/ هر سه گلر می‌خواهند شماره یک باشند (+لینک ویدئو)

آی اسپورت- دانیل داوری، هنوز مانده تا یخ‌اش باز شود. او در مواجهه با خبرنگاران ایرانی بی‌لبخند و عجول تند و تند جواب‌ها را می‌دهد و به سرعت می‌رود تا به جمع بازیکنان برگردد. جایی که شاید آرامش بیشتری در انتظار اوست... آنچه می‌خوانید حاصل گفتگوی خبرنگاران ایرانی در برزیل، با گلر بوندسلیگایی تیم ملی است که قرار بود جانشین مطمئنی برای رحمتی باشد اما معلوم است خودش هم از این مطمئن بودن چندان مطمئن نیست!

 

فضای تیم ملی چطور است دانیل؟

عالی. اینجا همه چیز عالی است. شاید بیشتر از چیزی که من انتظار داشتم. تمرینات خوبی پشت سرگذاشتیم و بعد از یک بازی خوب مقابل ترینیداد آماده شروع بازی مقابل نیجریه هستیم.

تنها پستی که در موردش شک و شبهه هست، پست دروازه‌بانی است. موافقی؟

هر سه گلر سخت مشغول تمرین هستند تا در جام جهانی بهترین نمایش را داشته باشند. در نهایت هم این سرمربی تیم ملی است که در این باره تصمیم می‌گیرد.

آیا با این تصور به تیم ملی آمدی که شماره یک باشی؟

نه هرگز با چنین تفکری به تیم ملی نیامدم. اینکه شماره یک باشم، شماره دو یا شماره دیگری. انگیزه من بازی برای تیم و تلاش برای سرزمینم و کمک به تیم ملی بود.

تو در بازی‌های دوستانه چندان خوب کار نکردی. چقدر شانس داری در جام جهانی بازی کنی؟

همه ما دوست داریم برای تیم ملی بازی کنیم. این آرزوی من است که ثابت بازی کنم اما در نهایت یکی از ما درون دروازه می‌ایستیم. اشتباهات جزئی از دروازه‌بانی است. این اشتباهات، اشتباهات اول من نبوده و جزئی از شغل من است اما متاسفانه  ما در پستی هستیم که هر اشتباه بهای سنگینی مثل گل خوردن دارد. در نهایت من در تیم ملی به عنوان تیم فقط به منافع جمعی فکر می‌کنم. من تلاش می‌کنم حرفه‌ای باشم و فقط منافع تیم را درنظر بگیرم نه اینکه به نفع شخصی‌ام فکر کنم.

اینکه ایران را در این گروه چندان جدی نمی‌گیرند به سود ماست؟

ایران تیم ساده‌ای برای دیگران نخواهد بود. ما مصمم و قدرتمند هستیم و در هر نود دقیقه سایر تیم‌ها را آزار خواهیم داد. هدف ما این است که فرصت بازی ساده را به دیگران ندهیم.

درباره تیم بوسنی چه نظری داری؟ آیا بوسنی خطرناک‌تر از نیجریه نیست؟

من درباره نیجریه فکر می‌کنم نه درباره بوسنی. چون بازی اول ما با این تیم است و بازی سوم ما با بوسنی و الان زمان فکر کردن به بوسنی نیست.

تیم مورد علاقه‌ات برای قهرمانی در جام؟

آلمان و اسپانیا.

ویدئوی اختصاصی آی اسپورت از گفتگو با دنیل داوری (قسمت اول)

ویدئوی اختصاصی آی اسپورت از گفتگو با دنیل داوری (قسمت دوم)

ویدئوی اختصاصی آی اسپورت از گفتگو با دنیل داوری (قسمت سوم)

ویدئوی اختصاصی آی اسپورت از گفتگو با دنیل داوری (قسمت چهارم)

     
آی اسپورت
2014-06-14 16:03:27
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر