فهرست
و باز باید گفت: وای فرهاد مجیدی!
و باز باید گفت: وای فرهاد مجیدی!

و باز باید گفت: وای فرهاد مجیدی!

آی اسپورت – جدیدترین مصاحبه منتشر شده از فرهاد مجیدی نشان می‌دهد او همچنان از مدیران پیشین تیم مثل علی فتح الله زاده دلخور است. هرچه هم که فتح الله زاده از خاطرات رفاقتش با مجیدی بگوید ، خاطره روزی که یک هوادار برای ماندن استقلال خودش را با چاقو زد را با آب و تاب تعریف کند و به شوخی بگوید فکر کنم کار خودش بود تا من مبلغ قراردادش را بالا ببرم. یا از روزی بگوید که فرهاد موسوی سوار بر قایق برده بودندش وسط آب و با تکان دادن قایق از او چک طلب‌های شان را می‌خواستند بگیرند، باز هم فرهاد مجیدی در بزنگاهی مصاحبه می‌کند و خیلی راحت حرف‌هایش را می‌زند.

فتح الله زاده بعد از 90 خود را خادم استقلال نامیده بود. روزنامه‌اش به شدت به فردوسی پور تاخت. خودش در اینستاگرامش متنی نوشت و گفت ساخت کمپ به آن خوبی را نمی‌بینند و بعد به یک اتاقش گیر می‌دهند. در پاسخ اما این بار فرهاد مجیدی پشت سر رضا افتخاری در آمده است. مدیری که به خاطر ارتباطات غیر فوتبالی‌اش  خوب در استقلال نشسته و کسی هم انگار نمی‌تواند بگوید چرا نمی‌روید؟ حالا اما حمایت فرهاد مجیدی از او باب جدیدی را برای ماندنش در استقلال باز می‌کند. او صاحب یک حامی قدرتمند می شود. فرهاد مجیدی را روی سکوهای استقلال می‌پرستند و اگر او پشت سر افتخاری باشد دیگر، سخت سکوها برایش شعار حیا کن ، رها کن سر دهند. این حرف‌ها را یکبار دیگر بخوانید:

«غیر از پرونده‌های مالی فیفا و آسیایی و داخلی، غیر از بدهی‌های میلیاردی، استقلال با این همه مدعی و جریان های سهم خواهی داشته‌هایش دقیقا چیست؟ می‌گویند استقلال کمپ دارد. کدام کمپ؟ مایه خجالت است که در همین آسیا بگوییم که در دهه نود هر سال زیر ۱۵ میلیارد تیم نبستیم اما آن کمپ برای استقلال است. افسرده آور برای بازیکن و تماشاگر، چمن خراب، سازه‌های وصله پینه‌ای. محیط تمرین باید بازیکن را سر شوق بیاورد. ما چه ساختیم در کمپ استقلال که نام ناصرخان را هم روی آن گذاشتیم؟!

این توهین به شعور هوادار است. استقلال یک زمین تمرین استاندارد داشت جام هایش خیلی بیشتر بود. به ساختمان باشگاه استقلال نگاه کنید. ساختمانی که پولش را فدراسیون داده اما این ساختمان بد ترکیب، قیافه‌اش بیشتر از هر چیز ورشکستگی را نشان می‌دهد. در ساختمان باشگاه هیچ نشانی از تاریخ یک باشگاه هفتاد و چند ساله نمی‌بینید. یعنی با این همه پول استقلال نمی‌توانست دو طبقه ساختمان آبرومند داشته باشد؟

دانایی فرد و حجازی و مظلومی و پورحیدری آنقدر بزرگ بودند و دستآورد داشتند که لیاقت شان یک موزه زیبا در قواره نام بزرگ استقلال باشد اما موزه که هیچ، جام های استقلال را هم درست مواظبت نکردند. چند جام استقلال در سالهای گذشته ناپدید شده؟ فرمول اقتصادی آقایان برای اداره باشگاه، اجاره دادن طبقات باشگاه بود. یادتان که نرفته؟!

تنها دارایی استقلال در همه این سال ها هوادارانش هستند. آقای افتخاری مدیر سالمی است. نقاط ضعفی هم دارد. مثلا در ارتباط با رسانه‌ها و هواداران واقعی استقلال باید خیلی بهتر و فعال‌تر عمل کند. باید بیشتر به مردم گزارش بدهد و با هوادار رابطه صمیمانه برقرار کند. باید از کارهایی که انجام می‌دهد تصویر مناسبی به جامعه فوتبال ارائه بدهد. باید از دوستداران واقعی استقلال مشاوره بگیرد. مثلا درباره ماجرای مجتبی جباری امکانش وجود داشت که طور دیگری رفتار کنند اما حرف امثال من این است که دوران مدیر-لیدر، دوران مربی-لیدر-رسانه، دوران این بازیهای کثیف تمام شده. این روش ها دیگر جواب نمی‌دهد.کار به جایی رسیده که با یکسال بازی در استقلال و دریافت پول میلیاردی، خودشان را مدعی می‌دانند!»

این گفته‌ها اگرچه دیدگاه‌های مکتوب شده فرهاد مجیدی باشد که توسط اطرافیانش به او القا شده است ،همین که به نام فرهاد مجیدی منتشر می‌شود، خود یک رخداد بزرگ است. این تنها فرهاد مجیدی نیست که در این فوتبال برایش متن مصاحبه می‌نویسند که اقلا برای فرهاد متن‌هایش را خوب یا حتی بهتر، خیلی خوب می‌نویسند. آنچه از فرهاد روایت شده واقعیت‌های استقلال است. دردهایی که در این بازی‌های پوپولیستی «من را بیشتر روی سکوها دوست دارند» فراموش شده است.

اما خود فرهاد هم گاه اسیر همان بازی می‌شود. قطعا گرفتن مدرک مربیگری خیلی کار دشواری نیست که حتی اکبر استاد اسدی هم توانسته مدرک آ مربیگری را بگیرد. اما فرهاد در 4 ساله اخیر بارها با این مسئله خبرساز شده است و این بار گفته:«من دیگر نیازی نمی‌بینم که درباره مدرک توضیح بدهم. چون فوتبال ایران ثابت کرده که مدرک عالی مربیگری لازم ندارد و گویا فقط برای بعضی‌ها تنها مدرک آ گرفتن فرهاد مهم شده و نه دیگران. خیالشان راحت باشد. من از ابتدای فصل آینده، با تمام مدارک لازم و کافی مربیگری در ایران را شروع خواهم کرد.»

اقلا او خودش خوب می‌داند که بیش از همه، خودش در این حساسیت نقش داشته است. از حضور در کلاس‌های سخت مربیگری حرفه‌ای انگلستان تا یکباره شیفت به اسپانیا و هر بار خبرسازی‌هایی که خودش در بطن آنها بوده است باعث حساسیت شده است. فرهاد تجربه حتی یک روز نیمکت ندارد و حالا می‌خواهد و گفته برمی گردد. کاش او که اعتقاد به راستی دارد و این قدر شفاف در بحث چالش‌های فوتبال سخن گفته، روزی درباره خودش هم همین قدر شفاف بگوید و این قدر قصه کلاس‌های مربیگری‌اش هر بار مثل فیلم‌های اصغر فرهادی با پایانی باز نباشد.

۱۰ ۸  
آی اسپورت
2018-01-18 11:37:00
نظر دهید

۸ نظر
محسن
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶، ۱۱:۵۰
فرهاد هم دنبال حضور به عنوان کمک مربی روی نیمکته....هر چیزی میگه که به خواسته اش برسه وگرنه افتخاری هم لنگه فتح اله زاده اس، جباری روبخاطر انتقاد از شرایط بد تمرین استقلال کنار گذاشت، برای بدهی های استقلال هم کار خاصی انجام نشده و در حد حرف باقی موندن، محروم میشیم و ظلم بهمون میشه و نمیتونه دفاعی بکنه.....همه مدیران ستقلال و پرسپولیس یکی از یکی ضعیفتر و بدتر بودن تو این سالها
۱
علی پرسپولیسی
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۱۷
این چرا میگه از فصل دیگه مربیگری رو شروع میکنم؟ مگه قبلا نگفته بود به عنوان مربی پایه های اسپانیول داره فعالیت میکنه؟ یادش رفت؟ هنوز عکساش تو فن پیجای اینستاگرامیشون هست دارن باهاش کری میخونن :)
پیمانوف
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۵۲
دوست عزیز دقت کنید متوجه میشید که گفت از ابتدای فصل آینده تو لللیییگگگ ااایییرررااانن شروع میکنه. منظور شروع در ایران بود. من اصلا نمی فهمم مگه موفقیت مجیدی چیزی از شما دوستان پرسپولیسی کم میکنه؟؟؟ مگه یک کشور نیستیم؟ مگه هربار مهدوی کیا گل می کاشت ما استقلالیا ذوق نمی کردیم؟؟ انصافا بیاید دیگه این مسائل رو قاطی کری خونی نکنیم... ممنونم
تاج کبیر
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۰۱
شاه فرهاد ازتو بعیده این حرفا..هوادارا از مجیزگویان افرادی مثل افتخاری متنفرمیشن..منصوریان محبوب دیروز منفور ازاستقلال رفت..ازجباری یادبگیرید.همون جباری ک گلهای دربی رو مدیونشی
کوهیار
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۲۱
هر جا نام از دوپینگ است نام........ میدرخشد
۵
رامین
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۲۷
Winter is coming...
Mehdi
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۰۹:۲۰
کلا مطلب زرد بود.
بسیار بی ادبانه هستش که بخوای در دفاع از مطلبی نوشتین کسی رو تخریب کنید. ... حتی علی اکبر استادی هم...!!! از یک رسانه بعید هستش!
واقعا مطالبتون جای تاسف داره.
ای اسپورت نیست .آهای پرسپولیسیت بزارید.
توهین و ادبیات ضعیف معلوم هستش حامی کدام تیم هستین؟
۱
یونس
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۵۳
اینا استاد زیر آب زدنن فقط
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر