فهرست
دو مشکل بزرگ گواردیولا در سیتی
دو مشکل بزرگ گواردیولا در سیتی

دو مشکل بزرگ گواردیولا در سیتی

آی اسپورت- دو نکته جالب درباره پپ گواردیولا و مربی گری اش در منچسترسیتی وجود دارد. اول این که او از عملکرد بازیکنانش در هر دو محوطه جریمه ناراضی بود. او گفته بود سیتی نمی تواند به خوبی از موقعیت هایی که به دست می آورد استفاده کند و در خط دفاعی هم به راحتی به حریفان فضا می دهد و موقعیت هایی که به حریفان می رسد به سادگی تبدیل به گل می شود.

دوم این که توپ های دوم. گواردیولا بیشتر زمانش در سیتی را با نگرانی درباره موضوع توپ های دوم گذرانده است. او شاهد این است که تیمش در دوئل ها شکست می خورد، مالکیت توپ را از دست می دهد و گل می خورد. در ذهنش بیشترین فعالیت ها برای پیدا کردن راهی برای جلوگیری از این اتفاق است.

 در 7 دقیقه اول بازی مقابل آرسنال گواردیولا سناریوهای غمگینی را مقابل هر دو محوطه جریمه دید. دی بروین یک موقعیت خوب را از دست داد، بعد هم الکسیس سانچس توپ را به راحتی به تئو ولکات رساند و او هم گل زد. پس دوباره هر دو محوطه جریمه برای پپ داستان ساز شدند.

در کل بازی آرسنال تنها یک شوت به سمت دروازه داشت و آن را تبدیل به گل کرد. بعد از گل ولکات گواردیولا قدم زنان به سمت نیمکتش رفت، ژستش مانند کسی بود که مشکل تیمش را می دانسته و دوباره از همان جا ضربه خورده است.

بیرون از محوطه جریمه دو تیم اما اوضاع خوب پیش می رفت و این بازی هم یکی از بازی هایی بود که گواردیولا می تواند برای آرامش فکرش به بازی بازیکنانش در میانه زمین فکر کند. همین عملکرد خوبشان هم باعث شد تا انقدر خوب کار کنند که بازی یک بر صفر باخته را 2 بر یک ببرند.

تفاوت بزرگی بین این تیم او و تیم های قبلی اش وجود دارد. در بارسلونا و بایرن مونیخ بیشترین موفقیت هایی که او کسب کرد به خاطر عملکرد خوب تیمش در دو محوطه جریمه بود، اما در این تیم کنترل میانه میدان برایش اهمیت بیشتری دارد. به همین دلیل هم او به تعداد و کیفیت بازیکنان میانی تیمش اهمیت زیادی می دهد. می خواهد میانه میدان را قفل کند و با این کار معمولا نتیجه هم به سودش می شود.

این اتفاق اما در انگلیس خیلی رایج نیست. به غیر از 5 یا 6 تیم، کمتر تیم هایی به قفل کردن میانه میدان فکر می کنند و سعی می کنند مستقیما به منطقه خطر ورود کنند. همین طور است که تیم گواردیولا هم بارها گل خورده و اولین فرصت های حریف برایش دردسرساز شده است. تیم او حالا شرایطی دارد که میانه میدان را در اختیار دارد و اگر دو محوطه جریمه را هم به تسخیر خودش در آورد مطمئنا نتیجه می گیرد.

به لطف زانه و استرلینگ سیتی توانست در بازی با آرسنال برنده باشد. دو گل بی نظیر مقابل دفاعی متلاشی شده با استفاده از وینگر ها و در نهایت کسب 3 امتیاز بازی.

گل مساوی بخش که آرسن ونگر و بازیکنانش آن را شاهد بودند اما با دغدغه فکری دوم پپ به ثمر رسید. پتر چک ضربه دروازه را زد، اما انقدر بلند نبود که به نیمه زمین حریف برسد و سیتی در دوئل هوایی برنده شد و مالکیت توپ را به دست آورد. یک بار هم که شده تیم پپ توپ دوم را برد و نتیجه اش را هم گرفت. پپ بعد از بازی گفت 3 روز در هفته و روزی 2 ساعت و نیم تیمش زمان صرف تمرین برای توپ های دوم کرده است. اگر بعد از آن تمرینات تیمش توانسته یک بار این کار را با موفقیت انجام دهد، پس پپ باید به خودش افتخار کند.

گواردیولا به همه گفت که در حال یاد گرفتن است. روز به روز، بازی به بازی. او خیلی بی ریا و با سادگی اعلام کرده که این چیزها را هنوز به خوبی نمی داند و باید آن ها را یاد بگیرد. به نظر درسش را خوب یاد گرفته. روز یکشنبه او توانست تیم مردی را شکست دهد که 20 سال است در این کشور کار می کند و همه چیز درباره این لیگ را می داند. تیم او به خوبی رقابت کرد و از موقعیت هایش استفاده کرد و به برتری هم رسید. همه این کار ها را هم بدون سرخیو آگوئرو و فرناندینیو انجام داد؛ دو بازیکن خیلی مهمش. همچنین ایلکای گوندوگان هم نبود.

شواهد نشان می دهد گواردیولا در حال هماهنگ شدن است و کم کم شرایط لیگ را می شناسد. کم کم شخصیت لازم برای شکست دادن حریفان بزرگ و کوچک را در انگلیس پیدا می کند.

 

۴ ۱  
آی اسپورت
2016-12-19 20:09:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
بهنام
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵، ۲۰:۱۵
اوتامندی فاجعست قشنگ رو اکثر گلای خورده سیتی مقصره از اونم فاجعه تر استونزه
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر