فهرست
بحثی درباره کی‌روش؛ نه ناامیدکننده، نه غلط
بحثی درباره کی‌روش؛ نه ناامیدکننده، نه غلط

بحثی درباره کی‌روش؛ نه ناامیدکننده، نه غلط

آی اسپورت - کارلوس کی‌روش فردای بازی ایران - عراق در جام ملت‌های آسیا، در روزی که همه فکر می‌کردند آرام و بی‌سر و صدا خواهد گذشت، همه را غافلگیر کرد. مردان حرفه‌ای چنین کنش‌هایی دارند، در روزهایی که فکر می‌کنید شبیه یک روز آخر هفته، قرار است خوش بگذرد. حرفه‌ای‌ها اما شما را از خواب بیدار می‌کنند و می‌گویند وقت بحث است، نه روزی برای خوش‌گذرانی.

کارلوس کی‌روش بی‌شک حرفه‌ای‌ترین چهره تاریخ فوتبال ایران است، با سیاست‌هایی پیچیده که عمر مربیگری‌اش در ایران را به رغم دست نیافتن به نتایج شگفت‌انگیز طولانی کرده. او را به سختی می‌توانید پیش‌بینی کنید و دستش در بازی‌های رسانه‌ای رو نیست، اگرچه شما خیال کنید که بازهم غرغرهایش را شروع کرده. او اما غرغرها را شروع نکرده، برای هر جمله‌اش داستانی در ذهن دارد و یک خط از آن داستان را با بقیه در میان می‌گذارد.

۱- حرفه‌ای‌ها حوصله ندارند زیاده بشنوند. شما وقتی تمرین‌دهنده منچستر یونایتد باشید، سرمربیگری رئال مادرید و تیم ملی پرتغال را تجربه کرده باشید، چندان حوصله ندارید به حرف‌های کسی گوش کنید که به تمرینات شما انتقاد می‌کند و بزرگ‌ترین افتخار مربیگری‌اش در دینامو زاگرب رقم خورده، در باشگاهی که نصف بازیکنان پرسپولیس می‌توانند در آن بازی کنند. روزی که برانکو درباره تمرینات کی‌روش انتقاد کرد و گفت بازیکنانش در اردوی تیم ملی چاق می‌شوند، باید می‌دانست چیزی را زیر سوال برده که توانایی زیر سوال بردنش را ندارد. برانکو فراموش کرده بود که آن متلک‌ها را رو به کی‌روش می‌گوید، خطاب به مردی که فرگوسن درباره‌اش نوشته: «کارلوس کی‌روش درخشان بود. بله، واقعاً درخشان بود. مردی بود باهوش و دقیق. او برای من بسیار مفید بود. کی‌روش را می‌توان کمابیش سرمربی منچستر یونایتد دانست، بدون آنکه این پست را رسماً در اختیار داشته باشد.» همین یک مثال کافی است برای اینکه بدانیم در جدل کی‌روش و برانکو چه حرف‌هایی زیاده‌گویی بود.

۲- مصاحبه آخر کارلوس کی‌روش اما در دایره‌ی جدل کی‌روش - برانکو نمی‌گنجد. کی‌روش از آن جدل گذشته و از برانکو و پرسپولیس مثال می‌آورد اما دیگر مسئله‌اش اینها نیست. کی‌روش دوباره در نزدیکی فرصتی برای تمدید قرارداد، چالش طرح حرف‌های سیاستمدارانه و تحریک‌آمیز درباره مقامات سیاسی را شروع کرده. اما آنها که تصور می‌کنند این رفتار کی‌روش عجیب و غریب است یا آن را یک بازی زشت و خودخواهانه می‌دانند یا آن را یک بازی بی‌معنا وسط جام ملت‌ها می‌خوانند، شاید چندین اتفاق را فراموش کرده‌اند یا دوست دارند فراموش کنند. یک تاریخچه‌ی چندخطی از انتخاب سرمربی تیم ملی در فوتبال ایران به کی‌روش می‌آموزد که از کدام طریق برای گفت و گوهای تازه استفاده کند و چگونه بازی را ادامه دهد.

اولین دوره مربیگری محمد مایلی کهن در تیم ملی را از یاد برده‌اید؟ او آیا اساسا مربی مهم و مطرحی بود که یکباره سرمربی تیم ملی ایران شود؟ آیا گرایش سیاسی محمد مایلی‌کهن در انتخاب او به عنوان مربی تیم ملی نقش نداشت؟ آیا یک عمر مربیانی مثل ناصر حجازی به همین نقش‌ها در انتخاب مایلی کهن کنایه نزدند؟ درباره آخرین دوره مربیگری محمد مایلی کهن در سایپا چه می‌گفتند؟ آن حرف‌ها را درباره اینکه گرایش جناحی مایلی‌کهن به مربیگری‌اش در سایپا منجر شده، فراموش کرده‌ایم؟

برانکو ایوانکوویچ روزی که سرمربی تیم ملی شد، فدراسیون فوتبال به ریاست محمد دادکان مخالف حضور او بود. فدراسیون فوتبال دوست داشت با مربیانی مثل همایون شاهرخی روزگار بگذراند. دادکان که در سالهای اخیر منتقد موجهی به نظر آمده، در فدراسیونش تیم ملی را به همایون شاهرخی می‌سپرد. برای محسن مهرعلیزاده اما همراهی با جو رسانه‌ای جذاب‌تر بود و برانکو به دفتر رئیس سازمان ورزش رفت تا قراردادش را امضا کند. برانکو بدون اراده و میل فدراسیون فوتبال سرمربی تیم ملی شد. رفتنش از تیم ملی هم پس از جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان در حالی رخ داد که جایگاهش را در رسانه از کف داده بود و ادامه کارش در تیم ملی با اعتراض شدید مواجه می‌شد. روزنامه جهان فوتبال، مهم‌ترین حامی مربیان خارجی در آن سال‌ها هم تیتر زده بود: از برانکو برگذشته‌ایم

دخالت‌های نهادهایی جز فدراسیون فوتبال و یا اثرگذاری جو رسانه‌ای در آمدن و رفتن مربی تیم ملی تازه و عجیب نیست. علی دایی چگونه مربی تیم ملی شد؟ او شب هنگام به لابی‌های سیاسی اعتراض کرد، در مصاحبه‌ای تند نقش لابی‌های سیاسی را در انتخاب مربی فاش کرد و فردا برای سرمربیگری در تیم ملی ایران دعوت به کار شد. او گفته بود فقط با خدا لابی می‌کند اما همان حرف‌های تند کافی بود برای اینکه روی انتخاب علی دایی تردید و تعلل هم نکنند! افشین قطبی چطور؟ لازم است حضور او را در مراسم تنفیذ رئیس‌جمهوری وقت یادآوری کنیم؟

علی کریمی که جایگاه منتقد کی روش را هم برای خود دست و پا کرده، آیا هنگام جدایی‌اش از سپیدرود علیه یک نماینده مجلس تندترین انتقادها را مطرح نکرد؟ آیا هنگام بازگشت به سپیدرود عکس‌های یادگاری‌اش با همان نماینده مجلس منتشر نشد؟ از اینها بگذریم. در فوتبال ایران مربیانی که حتی می‌خواهند در لیگ دسته دوم مربیگری کنند به واسطه رابطه‌هایی با نماینده مجلس یا عضو شورای شهر فرصت مربیگری پیدا می‌کنند.

بدیهی است که کارلوس کی‌روش از این مناسبات دور نمی‌ماند و او نیز بازی در این عرصه را تجربه می‌کند. پیش تر نیز او تمدید قرارداد را با بازی در همین زمین تجربه کرده بود و این بار نیز کار تازه‌ای انجام نداده و فقط در ترفندها کمی بازی را عوض کرده است. طبعا به کسی وعده هم نداده بود که نقشش در این بازی همیشه ثابت باشد. مسئله این نیست که کی‌روش وارد بازی‌های سیاسی در رابطه با جایگاه سرمربی تیم ملی شده، بلکه این جایگاه همیشه مورد بحث بوده و کی‌روش هم به اندازه خودش در این بازی شرکت داده شده.

۳- از جواد خیابانی تا محمد حسین میثاقی در تلویزیون ایران همه دچار این باور پوچ شده‌اند که در تلویزیون درباره فوتبال تصمیم می‌گیرند یا تصمیم می‌سازند. اما نه، شما از مسن‌ترین تا جوان‌ترین، دچار باورهای غلط هستید. میثاقی از تصمیمش درباره پخش نکردن مصاحبه‌های غیر فنی کارلوس کی‌روش حرف می‌زند و خیابانی بغض می‌کند و یک مشت حرف با پوشش احساسی را به مخاطبی تحویل می‌دهد که این بغض‌های تلویزیونی را باور ندارد. سالهاست که باور ندارد. طنزآلود اینکه محور حرف‌های خیابانی درباره اینکه مردم ایران نان ندارند بخورند، محصول ترجمه‌ی غلط بود. کار خیابانی البته سالها همین است، ارائه تحلیل‌هایی بر اساس اطلاعات غلط. کار آن دیگری، مجری تازه کار در تلویزیون، به اینجا می‌رسد که از تصمیم پخش نکردن می‌گوید، انگار مخاطب منتطر نشسته تا تلویزیون چیزی را پخش کند یا نکند. عالی‌ترین شکل اجرای این ایده‌ها را کره شمالی بلد بود و شایعه طنزآلود اعلام قهرمانی کره شمالی در جام جهانی را لابد شنیده‌اید. میثاقی همین مسیر را که طی کند، به روزگاری می‌رسد که مثل جواد خیابانی می‌تواند به محمد علی‌آبادی بگوید پدر ورزش ایران. آن روز هم خواهد رسید.  

۴- به کارلوس کی‌روش انتقاد می‌کنند که چرا وقتی خودت بالاترین دستمزد تاریخ فوتبال ایران را دریافت می‌کنی به اینکه پرسپولیس با فرست کلاس سفر می‌رود، اشاره کرده‌ای؟ اما مگر دیگران که دستمزد گزاف دریافت می‌کنند، مجوز نقد از آنها سلب می‌شود؟ دستمزد علی دایی هم در فوتبال ایران گزاف است اما بارها به مشکلات اقتصادی مردم اشاره کرده. امیر قلعه نویی هم که در اینستاگرام پست‌های اشک و آه منتشر می‌کند، دستمزدهای گزافی را در فوتبال ایران دریافت می‌کند. بنابراین میزان دستمزد مانع بحث دراین‌باره نیست.

اگر فرض کنیم که سفر پرسپولیس با فرست کلاس به عنوان نشانه‌ای از هزینه‌های گزاف فوتبال ایران در این شرایط اقتصادی در زندگی مردم، یک ولخرجی است، گوینده این انتقاد هر کسی می‌تواند باشد، چه کی‌روش با دریافت بالاترین دستمزد تاریخ فوتبال ایران و چه یک خبرنگار با دو ماه حقوق چند میلیونی و عقب افتاده.

۵- مورینیو چه اتفاقی و به موقع در بین اسپرت حرف‌های ساده و درستی را مطرح کرده، حرف‌هایی که همیشه خودمان هم گفتتنش را بلد بودیم اما روش اجرایش را هرگز نفهمیدیم. مورینیو درباره مربیان خارجی در جام ملت‌های آسیا گفته: «پول‌های زیادی هزینه شده تا مربیان خارجی به این منطقه از دنیا بیایند، به کشور شما. اینها مربیانی هستند که نمی‌توانید از آنها فقط انتظار آموزش داشته باشید، اینکه تاکتیک‌ها و آرایش‌ها را به بازیکنان بومی یاد بدهند. فکر می‌کنم این اشتباه شماست. باید از ما انتظار بیشتری داشته باشید. فکر می‌کنم اگر من یک مربی باشم که به قطر بیایم، نه تنها باید وظیفه‌ام در تیم باشگاهی یا تیم ملی را انجام بدهم -منظورم در یک شرایط فرضی است- هر مربی که بیاید، شما باید از آنها این انتظار را داشته باشید که تاثیر بیشتری داشته باشند، بیش از یاد دادن آرایش‌های مختلف.»

مسئله این است که فدراسیون فوتبال کار کی‌روش را به تنش‌ها و جدل‌های اینچنینی رسانده. در حرف‌های کارلوس کی‌روش توهین به مردم هرگز نبوده و فدراسیون هم لازم نیست بابت حرف‌های برخورنده به مردم عذرخواهی کند. عذرخواهی لازم است اما برای اینکه ۸ سال فرصت بهره بردن از کی‌روش سوخته و فدراسیون سواد بهره بردن از یک مربی گرانقیمت و حرفه‌ای را نداشت. این بی‌سوادی از بدترین دردهاست. صد حیف که دچاریم.

ایران ورزشی

 

۱۲۴۱ ۷۵  
آی اسپورت
2019-01-19 01:36:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷۵ نظر
شاهین ممسنی ❤❤
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۱:۲۳
مرزهای پایه خواری و ماست مالی #خبردلارها مرزهای نوینی را پشت سر گذاشت:)))
آقا اصلا #دلال_موازمبیکی خودِ مادر ترزا !
بازیکنان پرسپولیس و هواداران پرسپولیس و همه منتقدان عذرخواهی کنند شما راضی میشی؟!

پ.ن:
زندگی خیلی با ارزش اما هیچ وقت هیچ چیز مهمتر از شرافت نیست!
@
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۱:۰۶
این دفعه سوتی کیروش اونقدر بزرگ بود که حامیانش تا دو روز تو شوک بودن اینا تازه از شوک بیرون اومدن و ماله به دست حمله ور شدن. یکی جواب بده با چی باید رفت ژاپن؟ اتوبوس بین خطی؟ مینی بوس؟ ون کرایه ای؟ نویسنده درحالی خودش رو به خریت زده که اتفاقا پرسپولیس هزینه سفرش رو از ای اف سی گرفته.
در جواب @
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۱:۴۵
وطن پرستان خبردلار:)))
۶
حمید
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۱:۴۳
دروغ نگین و سعی نکنین با مغالطه و لفاظی گندی رو که کیروش زده جمع کنید.
محسن
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۱:۴۶
زنده باد ایران و ایرانی و برقرار باد کیروش کبیر معمار نوین فوتبال ایران
منتقد منصف
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۱:۵۸
گزاره های این خبرنگار را بررسی می کنیم!
۱. چون فرگوسن از یک حرفه ای تمجید کرده پس هیچ کس حق نداره بهش نقد وارد کنه و اگرم کرد فاقد ارزش است!
پایه های استدلال را ببینیم:
با همین قیاس آقاسی کاس نژاد که شعور فوتبالیش در حد دسته شش فوتبال ایران نمی تونه درباره مربی خارجی که چندین قهرمانی آورده نظری بده!
بگذریم ازینکه مویس مربی منچستریونایتد شد، سولشائر شد اما تمرین دهنده منچستریونایتد حتی جزو گزینه های نبود هیچ وقت:)))
****
نکته مهم اینجاست اشتباه محض پرز که باعث شد کهکشانی ترین تیم تاریخ در اختیار بدترین مربی تاریخ رئال مادرید قرار بگیره بدترین نتیجه تاریخ رئال مادرید رو ثبت کرد:
ده باخت و چهارم شدن تو لالیگا و حذف توسط موناکو و از دست دادن جام حذفی اسپانیا !
در اسپانیا به افت شدید رئال مادرید میگن: سندروم کیروش
آیا در دل خود هزاران حرف پنهان نیست؟!

۲. مایلی کهن با لابی مربی تیم ملی فوتبال ایران شد!
سال ۷۵ تیم ملی فوتسال چهارم جهان می شود با مایلی کهن
که قبلن دستیار علی پروین در تیم ملی بوده و به همین خاطر بهش اعتماد میشه و بهترین تیم ملی پس از انقلاب را درست می کنه:
استفاده از مهدوی کیا در ۱۷ سالگی و یزدانی و مجیدی و ساختن بزرگترین ستاره های دوست داشتنی تاریخ پس از انقلاب
کسب مقام سومی آسیا با ناداوری جمال قندور و شانس صعود به عنوان تنها تیم گروه تا هفته آخر( سال ۷۶ از هر گروه تنها یک تیم به صورت مستقیم صعود می کرد)
اتهام بی اساس به مایلی کهن و علی کریمی برای تبرئه مردی که تمام دکل ها را برای پاچه خواری امتحان کرده تا در تیم ملی بماند چه معنایی دارد؟! آیا این توجیهات مضحک نیست؟!
۳. استدلال مضحک میثاقی برای پخش نکردن حرفهای اربابشون کیروش چه مفهومی دارد؟ آش آنقدر شور شده که حتی نوچه ها هم نمی توانند از چنین فردی حمایت کنند:))
کاری که کیروش با نوچه های رسانه ای خودش کرد هیچ پدری با پسران خودش نکرد؟ سر پیری و معرکه گیری:)))

۴. چرا کیروش نباید از فرست کلاس انتقاد کند؟!
بحث هواداران پرسپولیس خیلی روشن و آقای خبرنگار یا درک درستی نداره یا به عمد داره موضوع را منحرف می کنه:
الف: پرسپولیس ۶۰ هزار دلار از این اف سی می گیره برای پرواز به ژاپن و هزینه فرست کلاس هر بازیکن ۴ هزار دلار میشه!
پرسپولیس می تونست ۱۵ بازیکن را با همین پول به ژاپن بفرسته اما ۱۲ بازیکن را می فرسته و بقیه با اکونومی به ژاپن میرن!
ب: پرسپولیس با دو پرواز میره ژاپن در حالی که میشد باهاش همکاری کرد تا با چارتر اختصاصی بره و همین خستگی باعث افت بدنی در نیمه دوم و شکست تیم میشه.
ج:
هیچ جای دنیا هیچ مربی تیم ملی نمی تونه درباره مسائل باشگاهی اونم درین حد ریز وارد بشه و حرف گنده تر از دهنش بزنه جز این خراب شده که نوچه ها هستن و توجیهش می کنند!

۵. #کیروش چیزی در چنته نداره
اخراجی از امارات و ژاپن و رئال مادرید و پرتغال و کسی که در ۳۰ سال مربیگری تنها یک جام حذفی در پرتغال کسب کرده که نشون دهنده سطح پایین فنی این مربی ست؛ کسی که سر نخواستنش دعواست ولی خبردلارها برایش سر و سینه سپر می کنتد، خودتان پیدا کنید پرتقال فروش را
آرش توکل
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۰:۲۷
ممنون آقای منتقد منصف همون حرفهایی که من میخواستم بزنم شما گفتی فقط این توضیح اضافه رو بدم همه جای دنیا کارنامه و نتایج موفق یک سرمربی والبته افتخارات وجامهایی رو که کسب کرده به عنوان رزومه کاری مطرح میشه نه صرف نشستن روی نیمکت یه تیم بزرگ در حالی که عشاق کیروش توی مملکت ما با توجه به اینکه سوابق کاری قبلی کی‌روش به عنوان سرمربی تماما بعد از نهایتا یک یا دوسال با کسب نتایج ضعیف منجر به اخراجش شده و در واقع به غیر از تیم جوانان پرتغال ایشون هیچ کارنامه موفقی به عنوان سرمربی نداشته رو مدنظر قرار نمیدن و به صرف اینکه ایشون یه مدت کوتاهی سرمربی رئال بوده منتقدین رو به سکوت دعوت میکنن این در حالیه که خود انتخاب کی‌روش به عنوان سرمربی رئال دقیقا یادم هست که همون روزها با انتقاد وبحث زیادی مطرح شده بود در واقع عموما کسی کی‌روش رو قبل از اینکه به عنوان سرمربی رئال مطرح بشه نمی‌شناخت چون نه سرمربی تیم بزرگی بود و نه کارنامه موفقی داشت در واقع پرز رئیس رئال صرفا با توجه به موفقیت‌های اون روزهای منچستر به خیال اینکه دستیار فرگوسن می‌تونه همون ایده ها وسبک بازی منچستر رو در رئال پیاده کنه روی کی‌روش قمار کرد و البته خیلی زود معلوم شد کی‌روش برای رئال کهکشانی خیلی خیلی کوچیکه در واقع اینو میخام بگم که هر مربی دیگه ای هم که تو اون مقطع دستیار فرگوسن بود می‌تونست کاندید سرمربیگری رئال بشه ضمنا جهت اطلاع دوستان سوابق مربیگری کی‌روش رو که عموما هم با عدم موفقیت و اخراج بوده پیوست میکنم

۱۹۸۷–۱۹۸۵
تیم ملی زیر ۱۸ سال پرتغال (دستیار)
۱۹۹۰–۱۹۸۸
تیم ملی زیر ۱۶ سال پرتغال
۱۹۹۱–۱۹۸۹
تیم ملی زیر ۲۰ سال پرتغال
۱۹۹۳–۱۹۹۱
تیم ملی پرتغال (اخراج)
۱۹۹۶–۱۹۹۴
اسپورتینگ لیسبون(اخراج)
۱۹۹۶
مترو استارز
۱۹۹۷–۱۹۹۶
ناگویا گرامپوس ژاپن(اخراج)
۱۹۹۹–۱۹۹۸
تیم ملی امارات(اخراج)
۲۰۰۲–۲۰۰۰
تیم ملی آفریقای جنوبی(اخراج)
۲۰۰۳–۲۰۰۲
منچستر یونایتد (دستیار)
۲۰۰۴–۲۰۰۳
رئال مادرید(اخراج)
۲۰۰۸–۲۰۰۴
منچستر یونایتد (دستیار)
۲۰۱۰–۲۰۰۸
تیم ملی پرتغال(اخراج)
۲۰۱۱–
تیم ملی ایران
آرش توکل
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۰:۲۷
ممنون آقای منتقد منصف همون حرفهایی که من میخواستم بزنم شما گفتی فقط این توضیح اضافه رو بدم همه جای دنیا کارنامه و نتایج موفق یک سرمربی والبته افتخارات وجامهایی رو که کسب کرده به عنوان رزومه کاری مطرح میشه نه صرف نشستن روی نیمکت یه تیم بزرگ در حالی که عشاق کیروش توی مملکت ما با توجه به اینکه سوابق کاری قبلی کی‌روش به عنوان سرمربی تماما بعد از نهایتا یک یا دوسال با کسب نتایج ضعیف منجر به اخراجش شده و در واقع به غیر از تیم جوانان پرتغال ایشون هیچ کارنامه موفقی به عنوان سرمربی نداشته رو مدنظر قرار نمیدن و به صرف اینکه ایشون یه مدت کوتاهی سرمربی رئال بوده منتقدین رو به سکوت دعوت میکنن این در حالیه که خود انتخاب کی‌روش به عنوان سرمربی رئال دقیقا یادم هست که همون روزها با انتقاد وبحث زیادی مطرح شده بود در واقع عموما کسی کی‌روش رو قبل از اینکه به عنوان سرمربی رئال مطرح بشه نمی‌شناخت چون نه سرمربی تیم بزرگی بود و نه کارنامه موفقی داشت در واقع پرز رئیس رئال صرفا با توجه به موفقیت‌های اون روزهای منچستر به خیال اینکه دستیار فرگوسن می‌تونه همون ایده ها وسبک بازی منچستر رو در رئال پیاده کنه روی کی‌روش قمار کرد و البته خیلی زود معلوم شد کی‌روش برای رئال کهکشانی خیلی خیلی کوچیکه در واقع اینو میخام بگم که هر مربی دیگه ای هم که تو اون مقطع دستیار فرگوسن بود می‌تونست کاندید سرمربیگری رئال بشه ضمنا جهت اطلاع دوستان سوابق مربیگری کی‌روش رو که عموما هم با عدم موفقیت و اخراج بوده پیوست میکنم

۱۹۸۷–۱۹۸۵
تیم ملی زیر ۱۸ سال پرتغال (دستیار)
۱۹۹۰–۱۹۸۸
تیم ملی زیر ۱۶ سال پرتغال
۱۹۹۱–۱۹۸۹
تیم ملی زیر ۲۰ سال پرتغال
۱۹۹۳–۱۹۹۱
تیم ملی پرتغال (اخراج)
۱۹۹۶–۱۹۹۴
اسپورتینگ لیسبون(اخراج)
۱۹۹۶
مترو استارز
۱۹۹۷–۱۹۹۶
ناگویا گرامپوس ژاپن(اخراج)
۱۹۹۹–۱۹۹۸
تیم ملی امارات(اخراج)
۲۰۰۲–۲۰۰۰
تیم ملی آفریقای جنوبی(اخراج)
۲۰۰۳–۲۰۰۲
منچستر یونایتد (دستیار)
۲۰۰۴–۲۰۰۳
رئال مادرید(اخراج)
۲۰۰۸–۲۰۰۴
منچستر یونایتد (دستیار)
۲۰۱۰–۲۰۰۸
تیم ملی پرتغال(اخراج)
۲۰۱۱–
تیم ملی ایران
محمد
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۱:۵۸
خفه شو بابا
یاحسین(ع)
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۲:۲۸
منطقی مردمی وخداپسندانه..یکی ازبهترین متن های بعدازانقلاب..احسنت
۵
کمک مربی/آنالیزور کانال کولرسازان جنوب ورامین هستم
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۲:۳۶
بنده اعلام همکاری کردم با کیروش تا به عنوان تمرین دهنده.، برنامه ریز و ترکیب چین تیم عمل کنم ولی کیروش انقدر مغرور ه که کمک من رو رد کرد ....


مرد مومن ... انقدر این موتورگازی های داخلب ادعا دارن که حاضرنیستن وظایف دستیار رو هم انجام بدهند، عارشون میاد ... بعد داری میگی چرا از دانش کیروش استفاده‌نکردیم.... جامعه هدف اشتباق و علاقه ی به یاد گیری میباس داشته باشه یا نه؟
این موتورگازی ها خدا رو بنده نیستن
من من
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۲:۵۴
نویسنده مشخصا یک کارشناس نیست!
از طرفی میگه انتقاد از طرف هرکی باشه به فلان موضوع مطلب درستیه! بعد یک جمله در دو سال پیش رو نشونه حمله به تیم ملی و کیروش!
خنده دار تر از همه مقایسه تجربه قبلی کیروش و برانکو هست :)
الان با این حساب پس توشاک ک اومد تراکتور خیلی برتر از کیروش بود! و تمام کارشناسان بیجا میکردن نیم فصل اول انتقاد می کردن از اون!
یعنی فهم نویسنده رو دقت کنید! در همین حد..

به شکل کاملا خنده دار پرواز غیر مستقیم ..نه مستقیم و نه چارتر.. بلکه غیر مستقیم از دبی.. ک اتفاقا هزینه اون توسط ای اف سی پرداخت شده! رو نشونه حیف و میل اموال ملت می دونه! چطور؟ معلوم نیست! فقط چون پول گرفته از کیروش حمایت کنه!

با خودش حتی یکبار هم نمی پرسه چرا و چطور .. به چه علتی باید درست در جام ملتهای اسیا.. سرمربی تیم ملی به یک تیم باشگاهی حمله کنه و و چنین موضوعات دروغی رو بگه.. این دومین حمله کیروش در یک هفته بود!

جناب نویسنده به شکل خیلی زیبا خودش رو ب بیراهه میزنه و میگه همیشه همین بوده و سیاسیون دخالت کردن و .. با بی شرمی تمام از رفتارهای کیروش فقط و فقط برای تمدید اجباری با قراردهای سنگین تر میگذره...
دقیقا کدوم مربی 8 سال در یک تیم ملی بوده؟ بدتر اینکه کدومشون برای تمدید قرارداد مردم رو با دروغهای متعدد به جون هم انداخته و اویزون سیاسیون رده بالا میشده به این شکل؟
تمام اینها درحالیه ک تعداد اردوها و هزینه کمپها و .. میزان پاداشها در بالاترین سطح تاریخ ایران به این تیم پرداخت شده! دقت کنید فقط نیم میلیون دلار نقدا برای پاداش روزانه بردن امارات! بعد کیروش از نبود غدا و اب برای تیمش میگه! خنده دار نیست؟

از تمام حرفهای نویسنده خنده دار بحث استفاده نکردن از کیروش هست! کیروش 8 سال در ایران بوده اما حتی اجازه نداده یک مربی متوسط ایرانی رو کنارش بزاران که مبادا تجربه کسب کنه کسی کنارش! درحالی که در سال اول بحث مدیریت فوتبال و انتقال تجربه کیروش هم بود!
شخصی که بعد 8 سال همچنان با شومنی فقط و فقط به فکر تمدید قرارداد خودش هست ..
مصطفی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۰:۳۶
عالی بود داداش حرف دیگه ای نمیشه زد امیدوارم با رفتن کی‌روش ریشه خبردلارهاش هم بخشکه
مارسیه
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۲:۵۴
اوکی سال دیگه رفتیم فینال به برانکو میگم با مینی بوس برن
ali
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۳:۱۷
اینها تراوشات ذهن بیمار و دستمال کش نویسنده این متن بود!
کیروش جون شما یه فاجعه تو رئال رقم زد و این جزء افتخارات حساب نمیشه بلکه جزء فاجعه ها حساب میشه، از رئال و تیم ملی پرتغال و امارات و باشگاههای آمریکا و ژاپن هم اخراج شد بخاطر ضعف فنیش...
کیروش جون شما اندازه همون برانکو هم قهرمانی نداره، جالبه که کیروش جون شما حتی یه قهرمانی لیگ ولو تو لیگهای درجه 3 دنیا هم نداره باز همون برانکو تو 3 تا لیگ کرواسی و چین و ایران قهرمان شده! برانکو حداقل ایران رو قهرمان بازیهای آسیایی بوسان کرد و تیم ملی رو سوم جام ملتهای آسیا کرد، ولی کیروش جون شما همین کار رو هم نتونسته بکنه!
در مورد تاکتیکهاشون هم حرف نزنم که خنده داره، بازی با عراق رو دیدیم، کل تاکتیک کیروش یه بازی بزن زیرش همراه تاکتیک فوق پیشرفته اوت دستی بلند بود که توپ تو اون شلوغی به این و اون بخوره و جلوی بازیکن ما بیفته و بتونیم گل کنیم!
اگه یه مربی ایرانی کل تاکتیک تیمش این بود اعدامش میکردید!
تاریخ فوتبال ایران این حقارتی که روزنامه نگاران ذوب در کیروش داشتن و همیشه در حال دستمال کشیدن بودن رو فراموش نمیکنه...
حمید پرسپولیسی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۳:۱۷
خدایی این متن خیلی مضحک و مسخره اس. گفته کیروش مثل دایی و قلعه نوعی حق داره وضعیت اقتصادی ایران را نقد بکنه!
آخه کودن دایی و قلعه نوعی ایرانی هستن و اینجا زندگی میکنن ولی کیروش اولا یک سرمربی فوتباله و یک اقتصاددان نیست دوما کیروش یک خارجیه و ایران زندگی نمیکنه که در مورد اقتصاد ایران حرف میزنه. اصلا گیریم کیروش اجازه داشته باشه در مورد وضعیت اقتصاد ایران حرف بزنه سوال من اینه الان وقت این حرفاس؟ 8 سال ایران بوده چیزی نگفته اما الان وسط یکی از مهمترین رقابتها و حیاتیترین زمان ممکن برای تیم ملی بجای تمرکز روی تیم ملی بیاد در مورد اقتصاد ایران حرف بزنه؟؟!!!! در اینکه در بدترین شرایط اقتصادی هستیم شکی نیست ولی الان چه موقع مطرح کردن این حرفها اونم از جانب یک مربیه خارجیه که با وجود دستمزد میلیون یورویی سالی دو ماه هم در ایران نیست!
راستی اینکه گفتی کیروش حرفه ای ترین چهره های تاریخ فوتبال ماست هم یک جوک دیگه بود! کدوم مربی حرفه ای تیم ملی میاد در مورد سفر فرست کلاس یک تیم باشگاهی صحبت کنه! اصلا پرسپولیس میخاد سه میلیون دلار درآمدش از آسیا یک هواپیما فرست کلاس بخره و کل دنیا را بگرده به کیروش چه مربوطه؟؟!! جالب اینجاس که هزینه همون سفر پرسپولیس را هم ای اف سی پرداخت کرده.
این صحبتهای چند وقت اخیر کیروش را حتی از آماتور ترین مربیها هم نمیشنویم چه برسه به حرفه ای! مثلا شما شنیدید ساوت گیت سرمربی انگلیس بیاد بگه چرا منچستر با پرواز فرست کلاس مسافرت کرده؟؟!!!
حداقل میخایید از کیروش دفاع کنید یه چیزهای دیگه بگید بخدا این نوشته فقط از یک ذهن بی سواد و متحجر و بشدت متعصب برمیاد
کنت دراکولا
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۳:۲۶
فقط یک جمله میشه بهت گفت:به قول امام خمینی,خیلی خری.
مربی گرسنه تیم میلی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۳:۲۸
ممنون از متنتون بسیار زیبا
۶
بی طرف
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۴:۲۶
چقدر نویسنده های حرفه ای داریم خود کی روش یک حرفی می زنه و اونوقت این نویسندگان مجبور می شن که حرفش رو طوری تفسیر کنن که اون مصاحبه کی روش رو توجیه کنن.
عارف
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۵:۰۱
خاک بر سر مملکتی که تو خبرنگار ورزشیش باشی همه ما هیچی نمیفهمیم آقای میثاقی خیابانی علی کریمی پروفسور برانکو ریس فدراسیون فقط توی کچل عقب مونده میفهمی که از کیروش برای خودت خدا ساختی یا کیسه کشی و خودتو به خریت زدی یا یه جایی نفعی میبری که اینقدر ابلهانه چرندیات نوشتی
آرش
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۵:۱۱
خسته نشدین از این مالی بی حد و حصر ؟؟؟ دلم میسوزه واسه بعضی از این نویسنده های ورزشی...گناه دارن به خدا از نداشتن متر و معیار آدم حسابی...یعنی اسمشون نویسنده ست ولی هییییچ فرقی با اینا که میرن نماز جمعه یارو هرچی بگه اینا فقط تکبیرشونو میگن، ندارن...واقعا گناه دارن این آدمای کم مایه....نگا چقد نشسته فک کرده و نوشته و قلم فرسایی کرده و آسمون ریسمون بافته که به ملت ثابت کنه نهههه....بابا یارو خفنه، ما هنوز نفهمیدیمش...نهههه یارو بابا آخرشه، ما گاویم...واقعا دلم میسوزه واسه این بیچاره نویسنده...
سیروس
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۵:۴۳
حقیقتا از خواندن این مقاله در این سایت متعجب شدم! باتوجه به تجربیاتم در مورد موضوع مشابه و نحوه قلم زنی مثلا نویسنده گان در این سایت، وقتی تیتر را دیدم خودم را آماده کردم برای یک عصبانیت و خشم لحظه ای بعد از خواندن آن، ولی وقتی شروع به خواندن نمودم دیدم که متفاوت است! هم منطق نویسنده متفاوت است و هم قلم او! مطالب زیر ساعت امجدیه ای نبود، قابل خواندن بود چون مستند و معتبر بود! نویسنده مثلا اکثر نویسنده گان مخالف تیم ملی (تیم ملی نه کی روش!) از خودش حواشی صادر نکرده بود و با چند جمله بی ارزش، گدائی کامنت نکرده بود! مطلب ارزش خواند داشت، برای همین است که من اولین نفری هستم که بعد از چهار ساعت از انشار این مطلب زیر آن کامنت میگذارم!
آقای کاس نژاد میدانید چرا زیر مطلب شما پر از فحش خوار و مادر نشده است؟ زیرا مطلب شما قابل درک و فهم برای زامبی هایی که مورد توجه همکارانتان هستند نیست! کار شما در چنین موقعیتی باارزش است، بنابراین نمیتواند توجه آدم های ضد ارزش را جلب کند! مطلب شما حرف از انسانیت، تحقیق، فرهنگ، جامعه، و استناد به تاریخ میزند، و این مطالب برای زامبی های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، و اجتماعی که متاسفانه بسیار مورد توجه بعضی از همکاران شما هستند، نه تنها جالب نیست بلکه اصولا قابل درک و فهم نیست!
من این چند خط را به این دلیل که با شما در مورد تاریخ معاصر فوتبال مملکت در این مورد خاص کاملا موافقم مینویسم، و امیدوارم که درد نان باعث نشود که روزی دیدگاه شما هم تغییر کند! به امید پیروزی تیم ملی ایران و سلامتی کادر فنی و بازیکنان محترم و حرفه ای این تیم!
۹ ۱
ارش توکل
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۰:۴۱
توهم نزن دوست عزیز آی اسپورت کامنت ها رو تا صبح چاپ نکرده از بالا بشمر ببین چندمین نفر کامنت گذاشتی خداروشکر مثل نویسنده توی هپروت سیر میکنی و چرت وپرت مینویسی
پرسپولیس واقعی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۶:۱۷
این مطلب من خطاب به همه نویسندگان محترم مخصوصا آقای پوریا طباطبایی است بلکه با دانش بیشتر و تبحر بهتر و البته دقیقتر به این موضوع بپردازند.

"منافع حضور هشت ساله کی روش در ایران برای فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش بیش از هر مربی دیگری و بیش از هر سرمایه گذاری معقولی بوده است.
قریب هشت سال فدراسیون فارغ از بار سنگین مسئولیت موظفی اش ، کی روش را سیبل حملات ، انتقادات ، قضاوتها ، توقعات و همه ی کاستیهای ناشی از سوء مدیریت خود کرده است.
انواع دعواها و بگو مگوها و کاستیها و اشتباهات و آبرو ریزی ها که کافی بود هر رئیس فدراسیونی را نابود کند، با کمک روحیه ی جنگندگی و متهورانه کی روش سپری شد..
اگر کسی بلند شد تا چیزی بگوید و کاری کند (علی کریمی) او را هم با زرنگی حواله به کی روش دادند.
کی روش از پس قراردادهای لباس تا اردو ها تا هتل ها تا بازی تدرکاتی تا کمپ و تا دبیر فدراسیون و ....
بر آمد.
دخالتهای ارگانهای بالاتر و وزارت ورزش و سازمان تربیت بدنی سابق ، در گذشته هم وجود داشته اما دیگران سکوت می کردند !
این بار کی روش ؛
نه ؛کی روش اهل سکوت و مماشات نبود.

بعد از پایان جام جهانی، بهترین زمان برای ختم همکاری با کارلوس کی روش بود ؛
هم جام جهانی تمام شده بود و هم فرصت بزرگ جام ملتها به جانشین کی روش هدیه می شد.

چرا فدراسیون این کار را نکرد؟!چرا؟!

چون بواقع فدراسیون از انتخاب یک جایگزین مناسب برای سرمربی نامدار فعلی عاجز است؛
باید کسی را انتخاب می کرد که در شان و مقام و قدرت رهبری و کیفیت کار حداقل هم سنگ کی روش می بود !
کسی که مانند کی روش ناقصی ها و ناکارآمدی های این فدراسیون ذلیل را می پوشاند.
ولی
ولی این فدراسیون سرگرم پیدا کردن راههایی برای قانون بازنشستگی خودش بود که چکونه بتوانند صندلی ریاست فدراسیون را برای خود نکه دارند.
آنها وقت و حوصله و راهی برای نفر بعدی نیمکت تیم ملی نداشتند .
درست بهمین دلیل علیرغم تمایل وزیر ، با کی روش ادامه دادند.
لازم نبود خودرا به دردسر بیندازند و از آنجایی که همیشه پروسه انتخاب نفر اول نیمکت تیم ملی طولانی و پر دردسر بود ، از آن صرف نظر کردند.

اختلاف طولانی کی روش با سرخهای پایتخت ، هدیه ی شیرینی برای این فدراسیون علیل شد که اهالی رسانه و مردم و همه را به خود مشغول کرده
و چه چیزی برای فدراسیون نشینان بهتر از این که کسی حواسش به آنها نباشد.
اگر این فدراسیون کارآمد بود باید موفقیتهای فوتبال در سایر رده ها را هم شاهد بودیم .

می بینید !
چه راحت هشت سال همه و همه بوسیله این فدراسیون البته با محوریت کی روش ، سرگرم بودیم.
منتها
زرنگها همیشه از زرنگی خود ضربه می خورند!
: کارلوس کی روش ، حجب و حیا و خودداری قبلی ها اعم از ایویچ و بلاژویچ و برانکو تا قلعه نویی و دایی ..را نداشت.

کی روش تمام خوشیهای هشت ساله فدراسیون و وزارت ورزش را برایشان تبدیل به کابوس کرده !

فدراسیونی که برای بعد از کی روش چه در گذشته و چه در حال و آینده هیج برنامه ای نداشت و ندارد.
برخلاف آنچه همه فکر می کنیم انتخاب نفر جدید تیم ملی در این زمان دیگر کار آسانی نیست و این را اهالی فدراسیون بهتر می دانند".
امیدیار
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۹:۰۹
خطرناک ترین قشر جامعه امثال تو هستن با اسمها مثل پرسپولیسی واقعی ، ایرانی واقعی ، دانشجو واقعی ،مهندس واقعی و قس اله هذا شروع میکنی به مخلوط کردن یه سری مزخرفاتو با کمی قلم فرسایی و تظاهر به واقع گرایی و همراه با دانش و بینش کمت و البته عقده سرشار که هرچند با تمام وجود میخوای جلوی بروزشو بگیری ولی بقدری زیاده که سرازیر میشه و معلوم.تو پرسپولیسی نیستی تو تو بهترین حالت یه فقره هوادار تراکتوری متوهمی چون در همون حد هم هستی و به همون متوهمی.بله منم همیشه میگم چندین میلیون پرسپولیسی هست و طبیعی تو این چندین میلیون تعدادی هم شعور کمی داشته باشند چه بسا هواداران تراکتور که 98 درصد چیزخول تشریف دارن یا هواداران سپاهان که اصولا باشعور کمی زاویه دارند و عقل و شعورشان در بین سنگ و نارنجک کف دستشان است
سیب زمینی واقعی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۹:۱۲
هرچی تو بگی:)))
حامی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۹:۴۹
امیدیار جان نکنه تراکتور بود که در دربی سال گذشته جلوی ناظرafcنارنجک پرتاب کرد یا هوادار پرسپولیس برومنقلتو اماده کن باو
۱
ارش توکل به امیدیار
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۰:۴۸
دقیقا با نظرت موافقم این بابا که پرسپولیسی واقعی هم خودشو می‌دونه واز جمله سینه چاکان مخلصه کیروشه بارها سوال کردم در حالی که کی‌روش عملا دشمنی خودشو نه با شخص برانکو بلکه با مجموعه پرسپولیس ثابت کرده چرا همچنان مدافع سینه چاک کیروشی همیشه هم با یه سری بازی کلمات از زیر جواب دادن فرار می‌کنه یه جوری این بابا از کی‌روش حمایت می‌کنه توگویی فوتبال ما درحدود افغانستان و پاکستان بوده ایشون تکسوار ناجی فوتبال ما شده
پرسپولیس واقعی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۱:۵۸
امیدیار و آرش توکل!
بغیر از توهین کردن حرفی اگر دارید بگویید؛
دقیقا ولی درست گفتید ؛
نژاد پرستی چون در خون شماست فکر می کنید از جانب کی روش تحقیر می شوید شمایی که هوادار تراکتور را آن گونه خطاب میکنید ، هوادار ان پرسپولیس را هم بیشعور می نامید چون تعریف شعور برای شما
همان لفظی است که نسبت هموطن ترک خود و سایر پرسپولیسی هایی که هم عقیده شما نیستند بکار برده اید.

خوشحالم که امثال شما جواب مرا داده اید ، جواب های شما درستی حرف من است.
اما اگر روزی حرفی بغیر از توهین داشتید گوش میکنم.

روز مرگ من باشد آن روز که کسانی مثل شما که به هوادار تراکتور و سپاهان و هر هوادار دیگری اهانت میکنند بخواهند درس اخلاق بمن بدهند یا از من راضی باشند.

بعید میدانم شما چیزی از مطلب من خوانده باشی یا سر در آورده باشی!
من با این مسئله مشکل دارم که پرسپولیسی بودن یعنی
شماها
۵
آرش توکل به .....واقعی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۲:۱۴
باز هم با فرافکنی از زیر سوالات فرار کردی دوست عزیز اولا بنده توهینی به کسی نکردم ثانیا برای هزارمین بار معیار اینکه سینه چاک کیروشی چون جنابعالی خودت رو پرسپولیسی اونم از نوع واقعی می‌دونی چیه؟به نظر شما آیا کی‌روش که کلاما وعملا دشمنیش رو با پرسپولیس آشکار کرده سزاوار هیچ نقدی نیست؟چرا جنابعالی اصولا زیر مطالبی که یه نفر میگه بالای چشم کی‌روش ابرو ظاهر میشی وشروع به لفاظی میکنی در حالی که دائما زیر مطالب و توئیتهای معدود نویسندگان پرسپولیسی این سایت که از منافع پرسپولیس دفاع میکنن در حال متلک گویی و ایراد گرفتن هستی؟ببین دوست عزیز شما در ابراز نظراتت آزادی ولی خواهشاً از پرسپولیس عزیز ما مایه نذار
۴
پرسپولیس واقعی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۴:۲۸
اینکه تو هر چیزی را که دوست داری می بینی و برداشت دلبخواه خودت را داری ، عیب خودته !
و گرنه در مطلب فوق من یک کلمه علیه پرسپولیس چیزی نگفتم ، هیجوقت نگفتم ،
تو چشماتو باز کن و همه ی کامنتهای یک نفر را بخون
۱
پرسپولیس واقعی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۴:۳۱
تو چکاره ی پرسپولیسی که از من چنین درخواستی داری!
از نظر من هم امثال شما مایه سرشکستگی پرسپولیس بزرگ هستید.و گرنه پرسپولیس هوادار خودش را دارد
۱
آرش توکل به .....واقعی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۵:۱۱
باز هم داری از سوالات طفره میری دوست عزیز سوال خیلی واضح و روشنه در حالی که کی‌روش علنا وعملا دشمنی خودش رو با باشگاه پرسپولیس نشون داده و در جزئی ترین امور مربوط به باشگاه یعنی نحوه پرواز تیم گستاخانه دخالت کرده و سرمربی کاربلد ما رو به دلالی متهم کرده و نتایج پرسپولیس رو حاصل اعمال نفوذ وزارت دونسته آیا جنابعالی که خودت رو پرسپولیسی اونم با عنوان پرطمطراق واقعی می‌دونی بر خودت وظیفه نمیدونی که از منافع باشگاه مورد علاقت دفاع کنی وبا دشمن باشگاه مورد علاقت مقابله کنی؟ خواهشاً جواب رک و واضح بده وطفره نرو که حوصله تایپ کردن مجدد ندارم
۲
پرسپولیس واقعی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۵:۲۹
باز هم به آرش توکل

ادعا کردی توهینی به کسی نکردی اما مگر اسم شما نیست که خطاب به امیدیار گفتید ، دقیقا با نظرت موافقم مگر اینکه کامنت امید یار را کامل نخوانده باشی

اگر حافظه ات در همین اندازه است پس جواب سوال خودت را خدبخود دادی!!!
۱
نه آبی نه قرمز
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۵:۴۱
خطاب به امیدیار و ارش توکل
من نه قرمزم و نه آبی اما دوتا کاربر را همیشه احترام میکنم یکی پویان و یکی هم پرسپولیس واقعی
این دو نفر بحثهایی می کنند که از یک هوادار عادی بعید است بیشتر هواداران بالاخره کارشون به توهین میکشد ولی این دو نفر فقط بحث می کنند یکبار ندیدم سماها که ادعاتون میشه بعطر بد گفتن چیزی برای گفتن داشته باشید . این دونفر بی نظیر هستند و مطالبشون قابل تامل وگرنه حرفهاز امثال شما دونفر در را همه جا می شود شنید بیشتر در چاله میدون.
هوادار تراکتور و سپااان نیستم ولی تعجبم از این هست چطور اونها سکوت کردند احتمالا به شما محل نزاشتن .
۱
Daryoosh
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۶:۲۲
امثال تو رو باید سنگ سار کنند
پرسپولیس واقعی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۶:۳۶
کی روش اگر تیم ملی را به فینال برساند یک عذاب دائمی برای فدراسیون فوتبال ایران و وزارت ورزش باقی خواهد گزارد ، عذابی که خود مسئولان بهتر می فهمند چیست ؟
اهالی مسئول در فوتبال بهتر از هر کسی می دانند مردمی که امروز علیه کی روش هستند یک روز و البته خیلی زود بر می گردند و کارنامه اش را مرور می کنند.

مردمی که امروز برانکو را دوست دارند و برایش می می میرند در گذشته برای رفتنش دعا می کردند !
۷
مموتی هستم بزرگترین اسطوره تاریخ ششتایی ها
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۶:۴۸
شعور و شرف حامیان حرامیان را ببینین!
چه توجیه های مسخره ای برای نجات کیروش ازین منجلاب می کنند
واقعا بی شرفن
حبیب
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۷:۱۴
عالی بود. یکی این جواد رو از برق بکشه
۳
ایمان
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۷:۲۳
کیروش نژاد...قلم فروش
علی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۷:۵۲
خاک تو سرت که شرافتت رو فروختی.این همه تعصب و دروغ. اگه این تفرقه افکنی کیروس باعث بشه خون یکی مثل اون جوون ایلامی ریخته بشه چه جوابی داری. بخدا دنیا ارزش این قلم فروشی رو نداره
Reza
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۸:۱۴
به عنوان یک طرفدار [علم و دانش و مدیریت و حرفه ای گری] کیروش عرض می کنم:
کارنامه کیروش آنقدر بزرگ هست که لازم نباشد کنایه ای به کارنامه و افتخارات دیگران زده شود.
کاش این متن بدون این جمله بود "بزرگ‌ترین افتخار مربیگری‌اش در دینامو زاگرب رقم خورده".
برانکو هم سومی جهان را کنار بلاژویچ کسب کرده و کارنامه اش در ایران هم چندان بد نبوده و اصولاً قابل دفاع است.
هرچند من در بحث او با کیروش حق را به کیروش می دهم.
۸ ۱
مموتی هستم بزرگترین اسطوره تاریخ ششتاییا
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۹:۱۳
زیر مایین:)))
فرشاد دکل نورد
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۸:۱۸
خسته نباشی دلاور
محمد
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۸:۲۹
همون مایلی کهن که میگی، ایران رو تو جام ملتها سوم کرد. کاری که حرفه ای ترین فرد توی تاریخ فوتبال ما (!!!!!) توی دوره قبلی نتونست. همون مایلی کهن رو به خاطر یک بیناینه که نوشت «گروهبان» از مربیگری برکنار کردید شما خبرنگارا، اما کیروش هرچی فحش بده حرفه ای ترین هست. بابا بی خیال، این بازیاتون رو شده دیگه
Hey
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۸:۳۰
به نظرم نویسنده اسکل این متن، اگه کیروش بهش تجاوز هم بکنه باز یه مقاله در راستای مزایای تجاوز برای تقویت عضلات تحتاتی مینویسه خخ
ارش توکل
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۱:۰۵
عالی عالی عالی لپ کلام رو گفتی داداش
۷
پرسپولیس واقعی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۲۰:۱۳
شما بودی که به کسی توهین نمی کردی آرش خان
احسان
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۸:۴۱
نویسنده این مطلب کاملا یک استقلالیه

در مورد 10 میلیارد تومکان فسخ قرارداد گرو و نیومایر چرا چیزی ننوشتی ؟؟؟
در مورد گرانترین ولخرجی لیگ که تیم استقلال به 60 میلیارد تومن اول فصل یارگیری کرد چزا ننوتشی ؟؟
در مورد پر هزینه ترین تیم ادوار تاریخ به گفته فتح اله زاده با خرجی حدود 300 میلیون چرا ننوشتی ؟؟؟

آدمهای موفق و بزرگ دشمن دارن - موفقیت برانکو خار چشم امثال شما شده با تیم خالی بری فینال آسیا و کیروش هم باید ناراحت باشه به این همه بازیکن تاکتیک تیم ملی شده اوت دستی !!!
محمد
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۸:۴۲
بیش از صد سال مردم چوب همین آدمهای باصطلاح روشنفکر را خورده است. شما ایرادی نداری چون از قلمت داری نون میخوری آدمهای قلم به مزد.!! تو زمان خودش برانکو رو علم کرده بودین الان هم کیروش فردا هم یکی دیگه باید ببینین پول کجاست تا حمایتهای بی دریغ تون رو نثارش کنید. وای به حال ما مردم که برانکو ها و کیروش ها و . . . می آیند و می روند و ما میمانیم با توجیه های شما قلم به مزدها!!!!!
سعید
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۸:۴۵
بسیار جالب و پرمعنا و منطقی بود . درود بر شما
۷
امیدیار
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۸:۵۶
خداشاهده من که دیگه راجب کیروش حرف ندارم اما ناموسا شرافتا بس کنید این مزخرفاتو یعنی خداشاهده همین الان کیروش قتل و تجاوز و جنایت هم بکنه هزاران نوشته و مقاله تو سراسر رسانه پخش میشه در دفاع از کیروش.
میرزایی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۹:۰۵
خوشم میاد کیروش به جوری گند زده که طرفدارهاش هم نمیتونند صاف و صوفش کنند. ایناها همین کاس نژاد توی پاراگراف شماره 1 نوشته برانکو حق نداره انتقاد کنه ازش چون سابقه اش ال و بل. بعد توی پاراگراف 4 نوشته کی گفته کیروش به خاطر دستمزد میلیاردیش حق انتقاد نداره؟ اصلا سابقه چه ربطی به نقد کردن داره؟ بابا تکلیف خودت رو روشن کن، برای انتقاد کردن سابقه لازم هست یا نیست؟ خیلی ضعیف ماله میکشی کاسی جون
رضا
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۱:۰۹
دقیقا برای منم این تناقض مسخره جالبه بالا‌ میگه برانکو چون سابقه نداره(که اینم به قول خود نویسنده گزافه گویی بیش نیست )حق نداشت انتقاد کنه پایین میگه انتقاد کردن چه ربطی به دستمزد میلیاردی کی‌روش داره یعنی واقعا خودشون از این حد تناقض‌گویی مضحک وماله کشی مسخره خندشون نمیگیره
۴
پرسپولیس واقعی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۹:۰۶
.
۱
Smn
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۹:۱۰
ممنون دوست عزیز خیلی زحمت کشیدی ولی اینبار دیگه دسته گل کی‌روش قابلیت ماله کشی نداره.
مصطفی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۹:۱۱
عجب مهملاتی! دستمریزاد. یعنی واموندم از حد از حماقت و خواری جنابعالی.
اینکه فقط سرمربی رئال باشی افتخار نیست، مهم اینه با رئال چه عملکردی داشتی، وگرنه منم میتونم سرمربی رئال باشم. ولی اینکه از رئال کهکشانی با لگد بندازنت بیرون واقعا افتضاحه.
کیروش چه افتخار بزرگی در قامت سرمربیگری داره؟ آیا غیر از اینه که هرجا رفت در اوج فضاحت اخراج شد؟ تمام افتخاراتی که به کیروش نسبت میدن برمیگرده به منچستری که سرمربیش فرگوسن اسطوره ای بود.
و وقتی بحثمون کمک مربیگری باشه، باید بدونی که برانکو در همچین سمتی،با تیم ناشناخته کرواسی سوم جهان شد. آیا این افتخار رو کیروش توی خواب هم میبینه؟
حامی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۹:۵۸
کاری به صحبتهای کیروش ندارم ولی خود کیروش با تیم جوانان پرتغال قهرمان جهان شده قهرمان اروپا با زیر16 سال در ضمن تو کشورش هم زیاد درباره فراسیون انتقاد کرده سابقه داره
۳
مصطفی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۹:۲۲
آره، برفرض که کیروش هیچوقت به مردم ایران توهین نکرده (که البته اونم کرده)، ولی رئیس جمهور و وزیر و رییس فدراسیون و استیلی و پرسپولیس و استقلال و قلعه نوعی و جلالی و ... همه رو یکی یبار از دم تیغ گذرونده. شاید ما خودمون به همه این آدما نقد داشته باشیم ولی کیروش اجنبی غلط میکنه به امور و افرادی که بهش هیچ ارتباطی نداره توهین کنه. کیروش توی بازی کثیفش تا پای رهبری رو هم وسط کشیده، چون میدونه هر اراجیفی بهم ببافه و گودرز رو به شیقه نسبت بده باز یه مشت ابله قلم بدست خام امثال جنابعالی پیدا میشن که حرفاش رو باور کنن و یه صفحه مزخرفات در مدحش تحویل جامعه بدن.
کیانوش
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۹:۵۱
فرشاد کاس نژاد اگر اهل ماست مالی و دلار گرفتن بود اینقدر انتقاد نمی کرد از تلویزیون. شرافت داشته باشین و به یک متن شریف حمله نکنین . خجالت بکشین .
۷ ۱
...
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۰:۱۱
به خودا
کیانوش
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۹:۵۳
دقت کنین که بیش از ۱۲۰۰ نفر لایک کردن و ۳۰ یا ۴۰ نفر هم حرف های چرت نوشتن.
۶
مموتی هستم بزرگترین اسطوره تاریخ ششتایی ها
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۰:۰۸
ارش توکل
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۰:۲۷
همه جای دنیا کارنامه و نتایج موفق یک سرمربی والبته افتخارات وجامهایی رو که کسب کرده به عنوان رزومه کاری مطرح میشه نه صرف نشستن روی نیمکت یه تیم بزرگ در حالی که عشاق کیروش توی مملکت ما با توجه به اینکه سوابق کاری قبلی کی‌روش به عنوان سرمربی تماما بعد از نهایتا یک یا دوسال با کسب نتایج ضعیف منجر به اخراجش شده و در واقع به غیر از تیم جوانان پرتغال ایشون هیچ کارنامه موفقی به عنوان سرمربی نداشته رو مدنظر قرار نمیدن و به صرف اینکه ایشون یه مدت کوتاهی سرمربی رئال بوده منتقدین رو به سکوت دعوت میکنن این در حالیه که خود انتخاب کی‌روش به عنوان سرمربی رئال دقیقا یادم هست که همون روزها با انتقاد وبحث زیادی مطرح شده بود در واقع عموما کسی کی‌روش رو قبل از اینکه به عنوان سرمربی رئال مطرح بشه نمی‌شناخت چون نه سرمربی تیم بزرگی بود و نه کارنامه موفقی داشت در واقع پرز رئیس رئال صرفا با توجه به موفقیت‌های اون روزهای منچستر به خیال اینکه دستیار فرگوسن می‌تونه همون ایده ها وسبک بازی منچستر رو در رئال پیاده کنه روی کی‌روش قمار کرد و البته خیلی زود معلوم شد کی‌روش برای رئال کهکشانی خیلی خیلی کوچیکه در واقع اینو میخام بگم که هر مربی دیگه ای هم که تو اون مقطع دستیار فرگوسن بود می‌تونست کاندید سرمربیگری رئال بشه ضمنا جهت اطلاع دوستان سوابق مربیگری کی‌روش رو که عموما هم با عدم موفقیت و اخراج بوده پیوست میکنم

۱۹۸۷–۱۹۸۵
تیم ملی زیر ۱۸ سال پرتغال (دستیار)
۱۹۹۰–۱۹۸۸
تیم ملی زیر ۱۶ سال پرتغال
۱۹۹۱–۱۹۸۹
تیم ملی زیر ۲۰ سال پرتغال
۱۹۹۳–۱۹۹۱
تیم ملی پرتغال (اخراج)
۱۹۹۶–۱۹۹۴
اسپورتینگ لیسبون(اخراج)
۱۹۹۶
مترو استارز
۱۹۹۷–۱۹۹۶
ناگویا گرامپوس ژاپن(اخراج)
۱۹۹۹–۱۹۹۸
تیم ملی امارات(اخراج)
۲۰۰۲–۲۰۰۰
تیم ملی آفریقای جنوبی(اخراج)
۲۰۰۳–۲۰۰۲
منچستر یونایتد (دستیار)
۲۰۰۴–۲۰۰۳
رئال مادرید(اخراج)
۲۰۰۸–۲۰۰۴
منچستر یونایتد (دستیار)
۲۰۱۰–۲۰۰۸
تیم ملی پرتغال(اخراج)
۲۰۱۱–
تیم ملی ایران
مسعود ذ
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۱:۱۶
واقعابرای نویسنده ی این مطلب وطرزتفکرش بایدتاسف خورد.مشغله ی مردم کشورمازیادشده به خاطراحمق هایی مثل نویسنده ی این مطلب که نون وکیروش میخورند.....لیاقت سیستم ضعیف،بیماروفاسدکشورماسرمربی مثل کیروش هست که ازشمااحمق هااینطوری سواستفاده کنه وسواری بگیره
۶
پرسپولیس واقعی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۱:۵۰
.
مصطفی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۲:۱۳
ج
شهروند
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۲:۳۶
واقعا داره ماله کشیاتون تهوع آور و خسته کننده میشه شمارو بخدا تمومش کنید یه نفر داریم که غلطه بی فرهنگه بی شعور دروغگوئه برای تو هم مثل من ارزشی قائل نیست چرا میخواین جای درست و غلط رو برای توجیه عوض کنید
۴
mazdak
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۳:۴۶
معلومه خیلی خوب از برکات حضور کیروش بهره مند میشی که اینطور تمام قد ازش دفاع میکنی !!!
۲
پرسپولیس واقعی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۴:۲۶
.
آرش توکل
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۵:۰۱
ج
پرسپولیس واقعی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۵:۲۷
.
نه آبی نه قرمز فقط تیم ملی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۵:۳۵
..
پرسپولیس واقعی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۲۰:۱۲
.
سیروس
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۲۱:۲۳
جناب زامبی، آرش توکل، از اینکه حرفهای من را در رابطه با افرادی مثل خودت ثابت کردی بسیار متشکرم! واقعا افرادی مثل تو برای هر اجتماعی لازم و ضروری هستند. بدون آدمهائی مثل تو بسیار سخت است که رذالت را برای دیگران معنی کرد! وقتش را ندارم که به همه اراجیفی که اینجا با ده تا " اسم و آی دی فیک" ردیف کردی جواب بدم، (حداقل نوع نگارش و زبان محاوره خودت در نوشتن را هم با اسامی تغییر بده تا اینجوری مفتضح نشی)، اما فقط توجه تو را به یک موضوع جلب میکنم! تیم ملی ایران قهرمان جام ملتها خواهد شد و کارلوس کی روش بازهم در ایران خواهد ماند! فکر کنم مجبور بشی ....... :)
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر