فهرست
راز شکست ۷-۱ ایران از رم؛ تدبیر ایویچ
راز شکست ۷-۱ ایران از رم؛ تدبیر ایویچ

راز شکست ۷-۱ ایران از رم؛ تدبیر ایویچ

آی اسپورت – اخیرا درباره تیم ملی ایران در سال‌های 1998 و 2000 افشاگری‌هایی انجام شده است. البته ماجرا فقط مربوط به حاشیه‌هایی مثل شب نشینی بازیکنان نیست. اخیرا اصغر شرفی پیشکسوت فوتبال ایران درباره اخراج ایویچ از تیم ملی ایران در آستانه بازی‌های جام جهانی 98 و جلسات مخفیانه صحبت کرده است. اما بیژن ذوالفقارنسب که آن روزها از اعضای کادر فنی تیم ملی بوده ماجرای جلسات مخفیانه را تکذیب کرده است. توضیحات او را در این باره بخوانید:

-ایشان گفت سرمربی آمریکا قرار است به ورزشگاه بیاید و بازی را تماشا کند.  ایویچ از حضور سرمربی تیم ملی آلمان هم صحبت کرد و البته حضور کمک مربی تیم ملی یوگسلاوی. او گفت نمی‌توانیم ارنج اصلی‌مان را رو کنیم. به همین دلیل از بازیکنان اصلی در ترکیب استفاده نکرد و خیلی از بازیکنان را در پست‌های غیر تخصصی بازی داد. این روشی است که مربیان به کار می‌گیرند تا اطلاعات تیم حریف را مخدوش کنند. ما با این ارنج به زمین رفتیم و نتیجه را به آن شکل تاریخی واگذار کردیم.

- در اردوی ما مدیریت به گونه‌ای بود که هیچ بازیکنی، حتی یک ساعت هم نمی‌توانست از تیم جدا شود. هیچ بحث و سخنی هم میان آنها نبود. 12 تا 14 بازیکن تیم ملی هم به نوعی بازی می‌کردند که تیم‌های اروپایی جذب‌شان کنند. کودکانه است که بگوییم بازیکنان کوتاهی کردند تا بازی را ببازیم یا اینکه آنها خواستند تا ایویچ اخراج شود. آن روز یک اتفاق نادر در تیم ملی رخ داد. اتفاقی که با اشتباه ایویچ رخ داد.

-طالبی هیچ نقشی در ارنج نداشت و حتی بازی را از روی سکوهای ورزشگاه رم تماشا کرد. آن روز تیم را فقط ایویچ ارنج کرد. اگر اسامی را بخوانید به این نکته پی می‌برید که چه بازیکنانی در زمین حضور داشتند و در چه پست‌هایی بازی کردند. افشین پیروانی در عمر فوتبالش هرگز در دفاع چپ بازی نکرده بود اما مقابل رم این پست برای او در نظر گرفته شد. بازیکنانی در خط هافبک بازی کردند که هرگز تجربه‌ای در این پست نداشتند. تنها هدف ایویچ این بود که دستش برای حریفان جام جهانی رو نشود.

۷ ۱  
آی اسپورت
2017-10-15 11:58:00
نظر دهید

۱ نظر
گیر بازار
يكشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۱۳
چه رازی.همش خیانت بود تا مثلا یه ایرانی بشینه رو نیمکت.همش تعصب بیخود.مثلا انگلیس که خودش خالق فوتباله اریکسون و کاپلو رو داشت.پس باید اینطور رفتار میکرد؟ایویچ تیم را چنان آماده کرده بود که دست هر کسی می دادی فرقی نمی کرد.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر