فهرست
پیش بازی آرژانتین- بوسنی: آلبی سلسته وارد می شود
پیش بازی آرژانتین- بوسنی: آلبی سلسته وارد می شود

پیش بازی آرژانتین- بوسنی: آلبی سلسته وارد می شود

آی اسپورت- اولین دیدار بوسنی و هرزگووین در تاریخ جام های جهانی بی تردید دیداری به یاد ماندنی خواهد بود. شاگردان سافت سوسیچ اگرچه برای اولین بار حضور در جام جهانی را تجربه می کنند اما کسی آنها را دست کم نمی گیرد؛ حتی آرژانتینی که با آرزوی فتح جام به برزیل رفته است. بوسنی ستاره های شناخته ای در ترکیبش دارد و مردان سابه یا می دانند که اگر با تمام توان و تمرکزشان بازی نکنند، ممکن است به اندازه برزیل مقابل کرواسی، دچار دردسر شوند.

آرژانتین؛ آغاز یک رویا

آرژانتینی ها 24 سال است که رویای قهرمانی دوباره در جام جهانی را در سر دارند اما قهرمانی در برزیل اتفاقی است که می تواند باعث شود آنها این انتظار طولانی را کاملا به فراموشی بسپارند. تیم سابه یا با خط حمله خطرناکش، ترس زیادی در دل حریفان ایجاد کرده اما گروهی هم معتقدند خط دفاعی آرژانتین می تواند یک پاشنه آشیل اساسی برای این تیم باشد. در دیدارهای دوستانه اخیر، از جمله دیدار مقابل اسلوونی هم این مسئله به وضوح مشخص بود. این دیدار احتمالا جدی ترین آزمون خط دفاعی آرژانتین در مرحله گروهی خواهد داد؛ امتحانی که اگر از آن به سلامت عبور کنند، می تواند به افزایش اعتماد به نفس مدافعان این تیم منجر شود.

آرژانتینی ها در دیدارهای مقدماتی جام جهانی با آرایش های مختلفی به میدان رفتند اما احتمالا سابه یا در جام جهانی تیمش را با آرایش 4-3-3 راهی میدان خواهد کرد. سه مهاجم اصلی آرژانتین در این آرایش مسی، آگوئرو و ایگواین هستند اما با توجه به مصدومیت جزئی مهاجم ناپولی، شاید در دیدار امشب لاوتزی جای او را بگیرد. در این سیستم، آنخل دی ماریا در سمت چپ خط میانی قرار می گیرد و ماسچرانو نیز به عنوان هافبک دفاعی بازی خواهد کرد.  

بوسنی؛ دیدار شماره یک

بوسنی چهار سال قبل تنها یک گام با رسیدن به جام جهانی فاصله داشت اما در نهایت مغلوب پرتغال شدند اما این بار هر طور بود بلیت سفر به برزیل را به دست آوردند. خوش شانسی بزرگ بوسنی در این جام این است که در گروهی قرار گرفته که شانس صعود زیادی در آن دارد؛ هرچند باید رقابت ها را با یک دیدار بسیار دشوار آغاز کنند.

مانند آرژانتینی ها، قدرت اصلی بوسنی هم در فاز تهاجمی است که این می تواند دیدار امشب را به دوئلی بین مهاجمان دو تیم تبدیل کند. سافت سوسیچ، سرمربی بوسنی، معمولا از دو مهاجم، ادین ژکو و وداد ایبسویچ، در ترکیب اصلی استفاده می کند. قرار گرفتن دو هافبک خلاق مانند میرالم پیانیچ و صالحیوویچ پشت سر این دو هم کیفیت بوسنی در بخش تهاجمی را به شدت افزایش داده است.

حضور آسمیر بگوویچ درون دروازه بوسنی هم نقطه اتکایی مناسبی برای بوسنی است. چهار سال قبل، آرژانتین در اولین دیدار به مصاف نیجریه رفت و درخشش وینسنت انیاما، او را به بهترین بازیکن زمین تبدیل کرد؛ اتفاقی که ممکن است این بار برای بگوویچ رخ بدهد.

     
آی اسپورت
2014-06-15 10:06:35
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر