فهرست
احساس خطر می‌کنیم!
احساس خطر می‌کنیم!

احساس خطر می‌کنیم!

آی اسپورت - در همه جای جهان همه تیم‌ها اسپانسر دارند و شرکت‌ها، تولید کننده‌ها و برندهای جهانی برای اینکه دیده شوند با تیم‌های بزرگ قرارداد می‌بندند و بخشی از گره‌های مالی باشگاه‌ها را باز می‌کنند اما در هیچ کجای دنیا اول اینکه رسم نیست که یک شرکت مثلا هم اسپانسر بارسلونا باشد و هم اسپانسر رئال مادرید و دوم اینکه اسپانسر نمی‌تواند تعیین کند که رونالدو و مسی در زمین باشند یا نه؟

اتفاقی که در ایران دارد می‌افتد بیشتر شبیه به بردگی است. اسپانسر دارد پول می‌دهد و فقط مانده بود برای دو تیم ترکیب بچیند که البته این کار هم دارد انجام می‌شود. کاری که اگر ادامه داشته باشد ممکن است در آینده و با توجه به تمایلات آقایان مثلا نتیجه دربی را هم رقم بزند!

همین چند روز پیش بود که اسپانسر از هواداران خواسته بود تا ترکیب مورد علاقه خودشان را به سامانه پیامک کنند تا دو تیم با ترکیب دلخواه هواداران به میدان بروند! اتفاقی که خیلی‌ها را درگیر این مسئله کرده بود. جدا از اینکه ارسال پیامک به سامانه، ترفندی برای افزایش بودجه است باید احساس خطر کرد. احساس خطر از اینکه آن روز نزدیک است که اسپانسر مثلا دستور  بدهد در دربی 85 پرسپولیس باید بازی را ببازد یا استقلال در دربی 86 نباید هیچ توپی را وارد دروازه پرسپولیس کند! در جدیدترین اخبار به نظر می‌رسد برانکو اصلا تمایلی نداشته که طارمی به اردوی اوکراین اضافه شود اما فشار زیاد اسپانسر و درخواست علی اکبر طاهری از برانکو کار را به جایی رساند که برانکو موافقت خودش با این حضور را اعلام کرد. اما نکته‌ای که دیگر شاید روی اعصاب برانکو تلنگر بزند این است که اسپانسر تاکید زیادی دارد تا در دربی پیش رو مهدی طارمی حتما در ترکیب اصلی پرسپولیس قرار بگیرد.

خواسته‌های غیر منطقی اسپانسر رفته رفته دارد تیم‌ها را از شرایطی که دارند خارج می‌کند. بهانه این است که آنها برای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس آورده مالی دارند اما طبق شواهد موجود این آورده را هواداران تامین می‌کنند و جالب اینجاست که اسپانسر محترم از قبال نام دو باشگاه پرسپولیس  و استقلال ارتزاق  هم می‌کند! این یک هشدار است برای لیگ برتر، فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش که نباید دست اسپانسر تا این اندازه باز باشد که در مسائل فنی دو باشگاه دخالت داشته باشد. هشداری که اگر جدی گرفته نشود بدون شک دود آن به چشم فوتبال این مملکت خواهد رفت.

 

تماشاگران امروز

۱۱ ۲  
آی اسپورت
2017-07-16 11:15:00
نظر دهید

۲ نظر
ناشناس
يكشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶، ۱۱:۵۲
آقا شایعه رو بس کن دیگه تازه اگر قرار بود چنین اتفاقی بیفتاده با این کار های شما نمی افتاد چون می دیدند زیر ذره بین هستند و بعد این کارو نمی کردند
۲
استقلالیم
يكشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶، ۱۲:۲۱
انقدر گنده گویی وشلوغ بازی فقط برا یه بازی دوستانه؟فکر نمی کنم قضیه انقدر ها هم بحرانی باشه ،فقط یه بازی دوستانه س که میتونه رفاقت ها رو زیاد وحساسیت بازی های دربی رو کم کنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر