فهرست
ایده برای دوران «پساکی‌ر‌وش»؛ برانکو در تیم ملی
ایده برای دوران «پساکی‌ر‌وش»؛ برانکو در تیم ملی

ایده برای دوران «پساکی‌ر‌وش»؛ برانکو در تیم ملی

آی اسپورت - قرارداد کارلوس کی‌روش با تیم ملی ایران تا پایان جام جهانی 2108 روسیه اعتبار دارد و بعد از این مسابقات دو طرف تعهدی نسبت به هم نخواهند داشت. البته چند ماه بعد از این مسابقات یعنی 5 ژانویه 2019  که مصادف است با 15 دی 1397 جام ملت‌های آسیا آغاز خواهد شد. فاصله کم بین این دو تورنمنت باعث شده برخی از فدراسیون فوتبال ایران بخواهند که قرارداد کی‌روش را تمدید کنند تا او در جام ملت‌های آسیای 2019 هم سرمربی تیم ملی ایران باشد. این موضوع البته از چند ماه پیش مطرح شده اما فدراسیون به دلایلی هنوز قدمی در این راه برنداشته است. دلایلی که برخی‌شان مشخص است و برخی نامشخص!. اما این روزها یک اتفاق جدیدتر افتاده است که می‌تواند ماجرا را به سمت و سوی دیگری پیش ببرد.

برانکو از همه دلبری می‌کند

شاهکارهای برانکو ایوانکوویچ با پرسپولیس تمامی ندارد. سرمربی کروات پرسپولیس بعد از کسب یک نایب قهرمانی و یک قهرمانی در لیگ و فتح سوپرجام، چند روز پیش توانست پرسپولیس را به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا برساند. جایی که مدت‌ها بود پرسپولیس به آن نرسیده بود. نکته مهم این است که نقش برانکو در این موفقیت‌ها آنقدر پررنگ است که همه را به تحسین او واداشته و حالا کمتر کسی می‌تواند از پروفسور انتقاد کند. تیم برانکو علاوه بر کسب نتایج خوب، فوتبال زیبا و بابرنامه‌ای را هم بازی می‌کند. همه این عوامل باعث شده او به محبوبیت کم نظیری در فوتبال ایران برسد. او این درجه از محبوبیت را در دوره قبلی حضورش در ایران و تیم ملی هم نداشت. در اردیبهشت سال 1395 بود که نظرسنجی برنامه 90 درباره بهترین مربی خارجی پس از انقلاب بود. در این نظر سنجی کارلوس کی‌روش، برانکو ایوانکوویچ، زلاتکو کرانچار و استانکو پوکله پوویچ گزینه بودند. این نتیجه به عجیب‌ترین نظرسنجی تاریخ برنامه 90 تبدیل شد. چرا که نتیجه این نظرسنجی نزدیک‌ترین رقابت بین دو گزینه در تاریخ برنامه 90 بود. کی‌روش ۴۷،۹۵ درصد آرا را گرفت و اول شد و برانکو ۴۷،۴۶ درصد آرا را. تازه آن روزها برانکو محبوبیت امروز را نداشت. امروز اگر برنامه 90 همان نظرسنجی را تکرار کند به احتمال زیاد این بار برانکو می‌تواند کی‌روش را پشت سر بگذارد.

 جمله مشکوک کی‌روش بعد از بازی با سوریه

کی‌روش بعد از بازی ایران و سوریه در نشست خبری‌اش جمله‌ای را به زبان آورد که چندان به آن پرداخته نشد. او گفت: «این آخرین کنفرانس من در ایران است و تمام بازی‌های بعدی خارج از ایران است.» از این جمله کی‌روش می‌شود این طور استنباط کرد که او هم فکر می‌کند که جام جهانی 2018 آخرین ماموریتش در ایران است. فدراسیون فوتبال هم تا امروز که کمتر از یک سال به آغاز جام جهانی و پایان قرارداد کی‌روش باقی مانده هنوز مذاکره‌ای برای تمدید قرارداد با او نداشته است. به نظر می‌رسد فدراسیون نشین‌ها منتظر نتایج ایران در جام جهانی هستند و نتایج این مسابقات است که تعیین می‌کند با کی‌روش ادامه می‌دهیم یا نه. اما چیزی که فدراسیونی‌ها را راضی به تمدید قرارداد با پیرمرد پرتغالی می‌کند صعود ایران از مرحله گروهی جام جهانی است. اگر ایران با کی‌روش به مرحله حذفی برسد فدراسیون برای تمدید قرارداد با کی‌روش اقدام می‌کند. اما اگر این اتفاق نیفتد به احتمال فراوان خبری از تمدید قرارداد نخواهد بود. اما چیزی که ذهن اهالی فوتبال را به خودش مشغول کرده این است که هدایت تیم ملی را بعد از کی‌روش به چه کسی بسپارند. در واقع الان مهم‌ترین دغدغه علاقمندان فوتبال «تیم ملی پسا کی‌روش» است. اما نکته اینجاست که فدراسیونی‌ها در این باره دغدغه چندانی ندارند و این معما برای آن‌ها حل شده است. آن‌ها با اینکه تا حالا حرفی در این باره نزده‌‌‌اند اما جواب مشخصی دارند. گزینه آن‌ها برای دوران «پسا کی‌روش» کسی نیست جز برانکو ایوانکوویچ.

 برانکو؛ تنها گزینه فدراسیون

برانکو تقریبا تمام فاکتورهای مد نظر فدراسیون فوتبال را برای نشستن روی نیمکت تیم ملی دارد. او آشنایی کاملی با فوتبال ایران دارد و سابقه نشستن روی نیمکت تیم ملی هم در کارنامه‌اش به چشم می‌خورد. برانکو یکی از مهم‌‌ترین ویژگی‌های مورد نظر اغلب طرفداران فوتبال را که «خارجی بودن» است را هم دارد. مدت‌هاست که اهالی فوتبال در ایران به این نتیجه رسیده‌اند که سکان هدایت تیم ملی و تیم‌های بزرگ ایرانی باید به دست مربیان خوب خارجی سپرده شود. این اتفاق نظر بعد از نتایجی که استقلال اخیرا با علیرضا منصوریان گرفته تشدید شده. فدراسیون بعد از کی‌روش گزینه‌های زیادی نخواهد داشت. به هر حال سپردن سکان تیم ملی به دست کسی که آشنایی چندانی با فوتبال ایران، ویژگی‌ها و مشکلاتش ندارد ریسک بزرگی است. تیم ملی با کی‌روش بعد از مدت‌ها به یک ثبات قابل قبول رسیده و فدراسیون نمی‌خواهد شاهد از دست رفتن این وضعیت باشد. به همین دلیل حساسیت ویژه‌ای روی انتخاب مربی تیم ملی بعد از کی‌روش خواهد داشت. یک انتخاب اشتباه ممکن است همه آنچه در این سال‌ها رشته‌ایم را پنبه کند. به همین دلیل ترجیح فدراسیون یک گزینه کم ریسک است. چه بهتر که این مربی کسی باشد که مورد توجه و اقبال اغلب جامعه فوتبال کشور هم هست. این طور به نظر می‌رسد که فدراسیونی‌ها تصمیم‌شان را گرفته‌اند و می‌دانند بعد از جام جهانی چه اتفاقی می‌افتد. برای همین هم هست که دست روی دست گذاشته‌اند و برای تمدید قرارداد با کی‌روش اقدام نمی‌کنند.

هواداران پرسپولیس مخالفند

حضور برانکو در تیم ملی اما به این راحتی‌ها هم امکان پذیر نیست. مهم‌ترین مانع بر سر راه این اتفاق باشگاه پرسپولیس است. البته قرارداد برانکو با باشگاه پرسپولیس هم تا پایان فصل جاری است که تقریبا با شروع جام جهانی همزمان است. یعنی برانکو قبل از شروع جام جهانی آزاد می‌شود. اما مساله این است که مدیران پرسپولیس قصد دارند قرارداد این مربی را تمدید کنند. چرا که به این نتیجه رسیده‌اند حضور برانکو در پرسپولیس موفقیت این تیم را تضمین می‌کند و این یعنی ادامه حضور خودشان در پرسپولیس! از طرفی این خواسته اصلی هواداران پرسپولیس هم هست. پرسپولیسی‌ها مدت‌ها بود چنین موفقیت‌هایی را از تیم‌شان ندیده بودند اما برانکو آن‌ها در این مدت سیراب کرده است. واقعیت این است که پرسپولیس بر خلاف تیم ملی که لااقل یک گزینه خوب برای جانشینی کی‌روش دارد (برانکو) اما پرسپولیس فعلا نمی‌تواند به هیچ گزینه دیگری فکر کند. با نتایجی که پرسپولیس با برانکو گرفته است طبیعتا هواداران این تیم اصلا راضی به حضور مربی ایرانی روی نیمکت نیستند. اما پیدا کردن مربی خارجی خوب هم به این راحتی‌ها هم نیست. در این سال‌ها و با موفقیت‌های کم نظیری که کی‌روش و برانکو در ایران به دست آورده‌اند انتظارات از مربی‌های خارجی هم بسیار بیشتر شده و فضا برای کار آ‌نها در ایران واقعا سخت‌تر شده است. هر مربی خارجی که به ایران بیاید بلافاصله با کی‌روش و برانکو مقایسه خواهد شد و این یعنی تحمل یک فشار مضاعف. به همین دلیل انتقال برانکو از پرسپولیس به تیم ملی با مخالفت مدیران و هواداران باشگاه پرسپولیس روبرو خواهد شد. البته برخی معتقدند که در پشت پرده، مدیران فدراسیون فوتبال با مدیران باشگاه پرسپولیس به توافق رسیده‌اند و این قضیه بالاخره رخ خواهد داد. به همین دلیل هم هست که مدیران باشگاه پرسپولیس هنوز قرارداد برانکو را تمدید نکرده‌اند!

از کی‌روش خسته شده‌اند

موافقان حضور برانکو در تیم ملی دلایل متعددی برای موافقت‌شان دارند. یکی از این دلایل و شاید مهم‌ترین‌شان تفاوت شخصیت برانکو با کی‌روش است. اصلی‌ترین ایرادی که به کی‌روش وارد می‌شود بحث شخصیت و رفتار اوست. به عقیده منتقدان کی‌‌روش او نگاهی از بالا به پایین به فوتبال ایران و مربیانش دارد. عده‌ای حتی پا را از این هم فراتر گذاشته‌اند و می‌گویند کی‌روش فوتبال ایران و مربیانش را تحقیر می‌کند. برخی دیگر می‌گویند کی‌روش در فوتبال ایران چیزی فراتر از یک مربی است و در کارهایی دخالت می‌کند که به او ارتباطی ندارد. این مسائل باعث شده دستاورهای فنی او هم زیر سوال برود. اما از این نظر برانکو دقیقا در نقطه مقابل کی‌روش است. او در این مدت که سرمربی پرسپولیس بوده چالش جدی با مدیران این باشگاه نداشته است. نه اینکه در پرسپولیس مشکلی نداشته اما سعی کرده موضوع را در خود باشگاه و با مدیرانش حل کند. او برعکس کی‌روش اهل گله و شکایت نیست. جنجال به راه نمی‌اندازد و تهدید به استعفا نمی‌کند. در بحران‌ها کنار مدیران می‌ایستد نه در مقابل آن‌ها. این‌ها البته به این معنی نیست که کی‌روش حرفه‌‌ای است و برانکو نه! مساله این است که برانکو شخصیت سازشکارتری دارد و این برای مدیران فوتبال در ایران که دائما با بحران‌های پیش بینی شده و پیش بینی نشده روبرو هستند مساله مهمی است. فدراسیون با حضور برانکو در تیم ملی خودش را هم از دردسرهای این چنینی نجات می‌دهد. ضمن اینکه با انتخاب برانکو خودش از شر انتقادات هم نجات می‌دهد. چرا که برانکو این روزها مخالف و منتقد چندانی ندارد و تنها مخالفان حضور او در تیم ملی هواداران پرسپولیس هستند. در هر حال به نظر می‌رسد با جمیع جهات حضور برانکو در تیم ملی بعد از جان جهانی را باید قطعی دانست.

 

وقایع اتفاقیه

۵۴ ۳۲  
آی اسپورت
2017-09-16 12:18:00
نظر دهید

۳۲ نظر
علی پرسپولیسی
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۲۱
فدراسیون غلط کرده . بره منصوریانو بذاره تیم‌ملی که تا اونموقع بی کارم هست . هربار پرسپولیس جون میگیره مربیشو بر میدارن میذارن تیم‌ ملی . جمع کنید بابا. برانکو تا ۵سال آینده از جاش تکون نمیخوره . فرگوسن پرسپولیس
مهدی
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۸:۳۵
درخشان کچلو بزارن مربی تیم ملی چطوره خخخ
العین 6666666
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۲۶
دور جدید حاشیه سازی های آی اسپورت علیه پرسپولیس شروع شد !!!!!


بزودی در سایتتون تخته میشه
امید
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۳۱
محاله بگذاریم فدراسیون حتی به برانکو فکر کنه چه برسه سرمربی تیم ملی بشه. برانکو از پرسپولیس بره پرسپولیس بهم میریزه و عواقبش دامن تیم ملی را هم میگیره. تیم ایران در جام جهانی حضور داره و مربی براش زیاده. رسانه ها هم به این مسائل دامن نزنند.
sirvan.f
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۳۶
گزینه هایی مثل رونالد کومان- مارچلو بیلسا حتی کسایی مثل رایکارد و فن مارویک گزینه هایی دوراز دسترسی برای تیم ملی نیستن...کسایی که الان دیگه مثل چندسال پیش تو اوج نیستن اما کار تیم ملی مارو راه میندازن....درخشش بازیکنا هم تو جام جهانی میتونه یه عامل متقاعد کننده برای مربی های اینده باشه.
پرسپولیس واقعی
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۳۷
برانکو یا هر مربی دیگری ، باید در پایان جام جهانی به تیم ملی بپیوندد.
کی روش با هر نتیجه ای بهتر است پایان کار بگیرد.هر بیشتر بماند برای نفربعدی و خود ما سختر خواهد بود.
ما باید یک فرصت دو ساله به سرمربی جدید بدهیم درست پیش از آغاز دور مقدماتی جام جهانی ، تا ایده های خود را پیاده کند.

اما برانکو اگر باشد یک گام و چند گام به جلو برداشتیم . فکر میکنم ماموریت برانکو در پرسپولیس را هم در پایان سال فوتبالی باید تمام شده تلقی کنیم و نفری جوانتر به سرخها بپیوندد.
خیل هواداران سرخ دیگر به چیزی جز قهرمانی پیاپی از برانکو توقع ندارند واین بالقوه خطر ناک است.
...
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۰۳
لج آدم درمیاد که تو روانی به اسم پرسپولیس نظر میدی
No One
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۲۳
نظرات آبدوغ خیاری شما و امثال شما خطرش خیلی بیشتره!
پرسپولیس واقعی
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۱۷
به نو وان و نقطه چین ؛
دلیل عصبانیت شماها رو نمی فهمم ، آیا چیز بدی گفتم ، آیا به برانکو توهینی کردم ؛ یا هواداران

همین الان همه از پیروزی قاطع پرسپولیس بر الهال و قهرمانی می گویند که اگر بشودسر به آسمان می سایم یعنی دیگه از برانکو شکست را و دومی را قبول نمی کنند.

یادم نرفته بعد از خراب کردن پنالتی توسط طارمی در بازی الریان در تهران ، دو آتشه های سرخ تو همین سایت حداقل ، رحم به برانکو نکردند وقتی به برانکو با همه ی عظمتش حق یک انتخاب را هم نداده بودید ؛
من آن موقع تنها کاربری بودم که گفتم اتفاقی نیفتاده ، تیمی که عالی با زی میکرد بازی را نبرد ؛ همین.

الان و بعد ا پایان فصل ، آیا سطح توقعات هواداران از برانکو قابل کنترل است ؟

افشین قطبی در زمان خودش همین اندازه و شاید بیشترمحبوب بود اما بعد از قهرمانی از او توقعات رویایی داشتند.که همان توقعات ، عمر فوتبالی اش را در پرسپولیس کوتاه کرد.
...
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۰۵:۴۸
عجب!! تو بودی که بعد بازی با الریان گفتی اتفاقی نیفتاده و بقیه بد و بیراه گفتند!!؟ کی بد و بیراه گفت!!؟ اتفاقاً هواداران به شدت علیه این مطالب که بخاطر نتیجه بازی با الریان، برتری کیروش را به رخ هواداران می کشیدند موضع گرفتند. حالا تو شدی حامی و بقیه منتقد!!؟ تو تابلو هست که مثل اون اشک ریز، ذوب در کیروشی. خوب باش تا جونت دربیاد ضدپرسپولیسی مجازی
محمد
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۵۷
برانکو که عددی نیست ما یک مربی همتراز کیروش میخواهیم.مثل سامپائولی یا امری.
مهدی
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۸:۰۷
دمت گرم
۵
سوشاتاجی
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۰۰
بهترین کار تمدید با کی روش تاجام ملتهاست ‌بنظرم کی روش وتیمی که ساخته میتونه توی جام ملتها مدعی قهرمانی و پایان دادن ب حسرتمون باشه .کی روش بازی باتیمهای آسیایی رو خوب بلده واگه اشتباه بچگانه پولادی نبود جام ملتهای قبل تا فینال میرفتیم هرچند با اون وضعیت هم فقط با کم شانسی ودر پنالتی ها حذف شدیم
برانکو
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۰۰
فدراسیون گه میخوره بخواد برانکو رو ببره تیم ملی. برانکو خط قرمز ماست
محمد
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۸:۱۸
مشتی دهنت اب بکش و مودب نظر بده تو فکرکردی برانکو مورینیو هست.او تو لیگ ما که چند تا مربی بیسواد هستند جولان میده .بشین خوب نگاه کن که بازی الهلال اخرین نقطه برانکو هست.
۹
برانکو
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۵۴
مشتی تیم ما بعد 8 سال به امارش رسیده. فکر کردی مفت میدیم به فدراسیون؟ در ضمن الهلال رو هم میبیریم. احتمالا یادت نیست تو مرحله گروهی 2 بازی جوجه شده بودن. حالا بشین ببین
۵
محمد
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۱۷:۲۲
بعد از بازی با الهلال جرات داشته باش بیا و معذرت خواهی کن
matt1982
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۲۱
فدراسیون خیلی بیجا کرده حتی به برانکو فکر کنه. مدیران پرسپولیس در پی تمدید با برانکو هستن و اینکه فعلا اقدامی نمی کنن دلیلش فشردگی و حساسیت مقطع فعلیه. اونا معتقدن بحث تمدید با کادر فنی در شرایط فعلی ممکنه تمرکز باشگاه رو به هم بزنه. بطور قطع تا نیم فصل این بحث به جریان می افته. ضمن اینکه، نکته مهم اینجاست که کیفیت فنی تیم فعلی برانکو معلول تعداد بالای بازیهای پرسپولیس و بالطبع هماهنگی بازیکناست که این موضوع برا تیم های ملی موضوعیت نداره چون تعداد بازیاش در سال خیلی کمتر از باشگاهاست. می خوام بگم تیم ملی با سرمربیگری برانکو هرگز به کیفیت پرسپولیس نمی تونه برسه، چون راندمان کاری مربی ای مثل برانکو تو تیم های باشگاهی به مراتب از تیم های ملی بالاتره و اگه حتی مخالفت جمعیت عظیم پرسپولیسی رو هم فاکتور بگیریم، انتصاب برانکو به عنوان سرمربی تیم ملی جدا از اینکه طبق انتظاری که به وجود اومده جواب نمی ده، باعث تخریب خودش هم می شه. علاوه بر این، یه نکته ی مهم هم هست و اونم اینه که همواره موفقیت های تیم ملی با نتیجه گیریهای پرسپولیس نسبت مستقیم داشته. به عبارتی دیگه، هر موقع پرسپولیس تو اوج بوده، حال تیم ملی هم خوب بوده. مثل همین الان و مثل خیلی از مقاطع زمانی دیگه. بنابراین هرگونه تضعیف پرسپولیس منجر به افول تیم ملی هم می شه قطعا
پرسپولیس پرسپولیسه !!!
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۲۳
این حرفا نظر بعضیهاست ... درسته بلاخره فوتبال ملی ایران یه روزی به دوران پسا کیروش میرسه اما برا آون مقطع باید یه مربی بزرگتر از کیروش و صاحب سبک با کارنامه موفق بیاد بالا سر تیم ملی .... هرچند برانکو هم خوبه اما برانکو باید حالا حالاها پرسپولیس بمونه و به امید خدا فرگوسن پرسپولیس بشه
من یک پرسپولیسیم
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۴۲
کارنامه برانکو را در ملتهای 2004 دیدیم که با اون تیم بزرگ ، نتونست قهرمان جام بشه و بشکل باورنکردنی جام رو به ژاپنی ها دادیم . اولا اگر میخواهیم مربی بیاریم ، یا باید در حد کی روش باشه و یا بزرگتر از اون . برانکو در تیم ملی نمیتونه ، حاشیه ها رو جمع کنه و از طرفی سال آینده ، سالی هست که فارغ از هر نتیجه ای در جام جهانی ، اینبار ما باید بعد از 43 سال قهرمان ملتها شویم که این فشاری مضاعف بر برانکو وارد خواهد کرد ( او هچین قولی نخواهد داد ) . در حالیکه کی روش کاملا بر چم و خم کار مسلطه و با امیدواری زیاد و بدون فشار ، راهی امارات خواهد شد . بهترین گزینه ، حفظ کی روش هست و اینجوری پرسپولیس هم با حفظ برانکو به روند رو به رشد خود ادامه خواهد داد .
۹
بهزاد
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۱۲
جون مادرتون کلاس مربیگری کارلوس کبیر رو با برانکو مقایسه نکنید . مربی مثل کی روش دیگه نیمکت تیم ملی به خودش نمیبینه مخصوصا یه امتحان پس داده رو نیمکت تیم ملی بنام برانکو. جون هرکی که دوست دارید مقدماتی 2006 رو مقایسه کنید با مقدماتی 2018. تیم برانکو تو آزادی به اردن باخت اگه تیم کی روش تو آزادی به یه تیم درجه 3 آسیا میباخت منتقدان چیکارش میکردن؟ تا دقیقه 70 تو دوحه از قطر 2-1 عقب بود تیم ملی زمان برانکو این نکته خیلی مهمه که تازه این اتفاق تو دور اول مقدماتی افتاد اگه ما تو اون بازی مساوی هم میکردیم تو همون دور اول حذف میشدیم این فاجعه نیست؟ پس چیه؟ کی میگه ما 2006 راحت رفتیم جام جهانی؟ دور دوم گروه آب خوردن (ژاپن- بحرین-کره شمالی) از این گروه 2 تیم میومدن بالا شموشک نوشهرم از این گروه میرفت جام جهانی. انقدر با مقایسه این دو نفر کلاس کار کی روش رو پایین نیارید.
۸ ۲
امید از تفت
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۴۵
آفرین ما هم را میگیم. ما دوست داریم برانکوی بی کلاس تو پرسپولیس بمونه و کیروش باکلاس هم واسه تیم ملی باشه.
حامد
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۶:۴۷
خداییش منم میگم این چه مقایسه ای کیروش سبکی که داره برای تیم ملی عالیه ونتیجه میده سبک برانکو نیاز به تمرینات زیاده و مداوم که توباشگاه امکانپذیره اصلا این سبک بازی تو تیم ملی که نهایت یه هفته قبل مسابقه اماده بازی میشن مناسب نیست اگه موفقیت تواسیا ملاکه خب ابراهیم زاده هم با ذوب اهن تا فینال رفت یادمه به ذوب اهن لقب بارسلونای اسیا میدادن یا بوناچیچ هم توسپاهان تا فینال رفت قلعه نوعی تا نیمه نهایی با استقلال پس اینا هم برازنده نیمکت تیم ملی ان ؟ ببین تو روخدا جوگیرا مربی که کلاسش کاریش جهانیه با یه مربی درجه 3 کروات مقایسه میکنن وقتی کیروش رفت می فهمین فرق مربی مدرن با یه مربی درجه 3 چیه
۵
حاجیتون
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۲۸
باشه هر وقت از رو جنازه پرسپولیسیا رد شدید بیاید برانکو رو بردارید بذارید تیم ملی که دوباره استیلی و دایی ها بیان!عمرا !
به قول معروف تسلیم صحنه ارایی خطرناک هم تخواهیم شد!
امید از تفت
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۳۰
یه عده بی وجدان از خدا بی خبر، با طرح مسائلی مثل تمدید قرارداد برانکو، برانکو در تیم ملی بعد از جام جهانی و . . . می خواهند تمرکز برانکو و پرسپولیس را بهم بزنند. الان وقت این حرفهاست!!؟ اولاً کو تا بعد جام جهانی که 1000 تا اتفاق ممکنه بیفته دوم اینکه محاله بگذاریم برانکو از پرسپولیس جدا بشه. برانکو و پرسپولیس جدانشدنی هستند و مطمئن باشید برانکو هم بدون رضایت هواداران پرسپولیس جایی نمیره
حسین
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۳۱
اینکه فدراسیون صبر کنه و ببینه که نتیجه کار تیم در موندیال چی میشه ، جای سوال داره !
اولا اگر تیم نتیجه گرفت که قیمت کی روش میره بالا و از این حیث ، فدراسیون و فوتبال ما ضرر میکنه !
دوما اگر بفرض ما تو گروهی مثل المان و انگلیس یا آلمان هلند یا برزیل ایتالیا (با توجه به سید بندی ) افتادیم که دیگه محاله صعود کنیم !! بنابراین بهترین کار ، حفظ کی روش هست ، بدون فشار آوردن بر او و تقاضای منطقی از او برای کسب جام ملتهای آسیا که با کسب تجربه حضور در جام جهانی و تدارکات معقول بعد از ان ، جام رو تصاحب خواهیم کرد
۶
مهدی
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۸:۰۷
این مطلب گمونم از یکی از دلالهای مربتط با برانکو باشه!دقیقا دارم یاد حوسازیهای اطرافیان قطبی میفتم.برانکو یکبار سابقه حضور روی نیمکت یک تیم(ایران) توی جام جهانی رو داره.به قول خودتون هرحا هم رفته قهرمان شده.پس چرا مشتری ملی نداره؟چرا ختی تیم ملی کرواسی بهش پیشنهادی نداده؟پیشینه کیروش و برانکو چقدر متفاوته؟با یه مقایسه کوچیک فکر میکنید کفه ترازوی کدوم سنگینتره؟نه عزیزم،جوسازیهای شما روی تاج جواب نمیده.زمانیکه کفاشیان مخفیانه داشت با کیروش مذاکره میکرد،تاج که نایب رییس اول بود تقریبا با فاتح تریم به توافق رسیده بود.یعنی اینکه نظر تاح هرگز روی یک مربی کوچکتر از کیروش نیست.باز نشون دادیم گرمی و سردیمون فقط با یه دونه غوره و مویزه!کسی شایستگیهای برانکو رو منکر نمیشه.تیمش داره عالی بازی میکنه و زمانیکه سرمربی تیم ملی بود هم خاطرات خوشی ازش داریم ولی مگه همین شماها نبودین که میگفتین برانکو دیکه چیزی نداره به تیم ملی بده؟مربی که تقریبا تمام دوران مربیکریش توی آسیا بوده بحز یکی دوسال که توی کرواسی بود،چطور انتظار داره بهترین بازیکنای لیگ هلند و روسیه بدون تبختر ازش حرف شنوی داشته باشن؟برانکو از دژاگه هم کوچیکتره!دلیل موفقیت کیروش همینه که از تمام ارکان تیم ملی بالاتره.احدالناسی از بازیکنای تیم ملی حس نمیکنه خوپش بزرگتر از کیروشه.ولی برای برانکو اینطور نیست.همومطور که برای قطبی نبود.وند بازیکن مثل نکونام و کعبی و کریمی و...خودشون رو خیلی بزرگتر از قطبی میدونستن و اینجوری تیم ملی ضربع خورد.انتخاب برانکو به حای کیروش یعنی عقبگرد.یعنی پنبه کردن هرچی که کیروش رشته بود.یعنی برباد دادن تمام دستاوردهای کیروش.مربی بعدی تیم ملی باید فقط اسمش برای ترسوندن حریف کافی باشه.یک مربی بسیار نامدار و کاربلد.به عنوان یه مثال همون فاتح تریم یا حتی مصطفی دنیزلی.کیروش جوری سازمان دفاعی تیم ملی رو ساخته که تا وندسال بعد از رفتنش مشکل دفاعی نخواهیم داشت.پس شاید یه مربی هجومی مثل دنیزلی بتونه ما رو به آرزوی دیرینه مون برسونه و بالاخره بعد از بیش از چهل سال بر بام آسیا بایستیم
۳ ۲
حامد
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۸:۴۶
خوب گفتی ولی اخرش خراب کردی حتی دنیزلی هم درحد تیم ملی نیست فاتح تریم هم دیگه خیلی پیرشده اون مربی سابق نیست تا جام ملتها حتما باید کیروش باشه اگه قهرمان کرد میمونه نکرد باید بریم سراغ یه مربی بزرگ دیگه
پرسپولیس واقعی
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۸:۵۸
من در بالا جزء موافقان بودم اما از منظر شما شاید ماجرا فرق بکنه و شما درست بگی.

اگر ما یک فوتبال کاملا حرفه ای می داشتیم برانکوی نجیب خیلی به درد می خورد ولی...
البته من تو همین سایت قبلا در تفاوت کی روش و برانکو گفته بودم که با مسئولان محافظه کار و فوتبال روزمره و ارکان آماتوری ، کسی با اخلاق کی روش فقط از پس کار بر می آید و امثال برانکو که خیلی نجیب و آرام هستند اذیت می شوند.

الان اینجا حرفم را پس می گیرم چون یاد جام جهانی آلمان و عصیانگری بعض بازیکنان باتجربه و حرفه ای مان افتادم که...
کامیار
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۸:۱۶
چقدر حافظه‌ی همه ضعیفه! انگار کسی یادش نیست برانکو چه بلایی آورد سر تیم ملی ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۶ ما که پر از ستاره‌های درجه‌ی اول نسل طلایی فوتبال بودن. واقعاً برگردوندن برانکو یه پسرفت بزرگه.
۲
علیرضا
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۹:۵۲
اصلا چرا روی لزوم تامین نظر و تثبیت کی روش تا جام ملت های امارات کار نکنیم؟ برای فوتبال ایران باید کی روش و برانکو بمونند و حتا به آوردن مربیان دیگر مشابه اونها برای استقلال، سپاهان و... هم فکر کرد...
۲
Saeid
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۰۱
خدایی نکرده بعد از 120 سال که پرفسور از پرسپولیس رفت ما افشین امپراطورو میاریم نگران نباشید.من از فکر به استیلی و درخشان و دایی و اینا حالم خراب میشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر