فهرست
ترامپ: بدون من، المپیک زمستانی شکست بزرگ بود
ترامپ: بدون من، المپیک زمستانی شکست بزرگ بود

ترامپ: بدون من، المپیک زمستانی شکست بزرگ بود

آی اسپورت - دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا مدعی شد که بدون او بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ شکست کامل می‌خورد. دونالد ترامپ اعلام کرد که مون جائه این، رییس‌جمهور کره جنوبی موفقیت المپیک زمستانی ۲۰۱۸ را مدیون او دانسته است. او هم‌چنین ‌اضافه کرد که این بازی‌ها بدون او یک شکست کامل بود.

ترامپ در سخنرانی خود در پنسیلوانیا هم‌چنین اعلام کرد که تلاش‌های او باعث کاهش تهدیدهای هسته‌ای کره شمالی شده: «ما کار بزرگی در المپیک انجام داده‌ایم. مون جائه این اعلام کرده است که بدون ترامپ، المپیک یک شکست بزرگ می‌بود. این حقیقت دارد. می‌دانید که با وجود تهدیدهای هسته‌ای، فروختن بلیت‌های المپیک سخت است ولی زمانی که کره شمالی اعلام کرده که به بازی‌ها می‌آید همه گفتند خب بلیت بخریم و به بازی‌ها برویم.»

به نظر می‌رسد که قرارهایی برای ملاقات ترامپ و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در ماه می گذاشته شده است. بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ باعث شد که روابط کره شمالی و کره جنوبی بهتر شود. این دو کشور در افتتاحیه المپیک زمستانی با هم رژه رفتند و حتی تیم مشترک هاکی بانوان تشکیل دادند. خواهر رهبر کره شمالی نیز به تماشای بازی‌ها رفت و با رییس جمهور کره جنوبی دیدار کرد. قرار شده است که ماه آینده رهبر کره شمالی و رییس جمهور کره جنوبی در رابطه با  تنش‌های موجود در شبه جزیره کره با هم رایزنی کنند. دونالد ترامپ تلاش‌های کره جنوبی را برای بهتر شدن روابط با کره شمالی در بازی‌های المپیک زمستانی را تمجید کرد. او در این باره گفت: «این خیلی خوشحال‌کننده بود که کره شمالی در المپیک زمستانی حضور پیدا کرد. اتحاد آن‌ها زیبا بود.»

ایسنا

     
آی اسپورت
2018-03-12 15:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر