فهرست
تاخت‌وتاز براى برد دوم به لطف مهدى‌ها و سردار
تاخت‌وتاز براى برد دوم به لطف مهدى‌ها و سردار

تاخت‌وتاز براى برد دوم به لطف مهدى‌ها و سردار

آی اسپورت - اعتمادمان تیم ملى تام است و تمام است! مى‌دانیم که ملى‌پوشان بهتر از هر وقت و کامل‌تر از همیشه، اصول لازم‌الاجراى بازى خود را، به اجرا درمى‌آورند! نتیجه‌اى خوب، از یک فوتبال صحیح! به چشم خود دیدیم که سردار آزمون چه تاخت و تازى دارد در ١٨ قدم زمین حریف و باز هم به چشم خود دیدیم که مهدى طارمى چقدر بى‌نقص‌تر و چقدر درست‌تر، فشار مى‌آورد بر قلب دفاع تیم مقابل! گل اول مهدى و ریباندش و به ویژه ضربه جانانه بغل پاى بغل راستش! مهدى از جام جهانى‌تر چقدر جلوتر آمده!

طارمى و آزمون را با همین ملاحظات یک زوج کامل مى‌دانیم که از حمایت پا به توپ و حرکات بدون توپ مهدى ترابى برخوردارى بدون نقص دارند! ترابى ثابت کرد که چرا باید او را به شجاعى و انصاری‌فرد و بقیه ترجیح داد! به حکم آنچه دیدیم، پرسپولیس را برنده یارگیرى داغ در نیم‌فصل لیگ برتر مى‌دانیم! برانکو، چه خط هافبکى دارد با کامیابى‌نیا، نوراللهى، ترابى و سروش رفیعى! تیم ملى یک عادت عالى هم دارد: ... هیچ خود را برتر و حریفان را ابتر و کوچک‌تر نمى‌داند! برابر ویتنام، همان قدر دوندگى پرفشار خواهیم داشت که برابر یمن داشتیم! بلکه بیشتر هم!

ویتنام با همان نسخه یمن

* یمن به خودى خود و بی‌خود و بى‌دلیل تسلیم نشد! مردان کى‌روش که خوب حلقه گازانبرى فشار دائمى خود را تنگ مى‌کردند، اگر آن همه پرفشار و پرزور نبودند، کار ما هم به «خنسى» مى‌خورد! تیم ملى ما هم کم مى‌آورد! ولى بیشتر از یک هفته بود که هر روز تیم ملى با این باور مواجه بود: حریف آسان، نداریم! حریف کوچک، نداریم! حریفان از پیش باخته که اصلاً نداریم.

حالا هم اصل همان است و خط قرمز بازى هم همان: ... تنبلى نداریم ... کاهلى نداریم ... آسان‌گیرى نداریم ... ذوق‌زدگى را هم به بازى خود راه نمى‌دهیم! مقابل هر تیمى با حداکثر توان و با حداکثر اراده بازى مى‌کنیم! ترجیح مثلث ترابى، سردار و طارمى- که هر سه نفرشان از بهترین‌هاى جام ملت‌هایند- الکى و روى هوا نبود! کى‌روش، مى‌داند چه کار مى‌کند و چرا... حتى انتخاب اشکان دژاگه، یک علت تکنیکى- تاکتیکى دارد! خوش‌نقش‌ترین و جورترین ترکیب چهار نفره حال حاضر!

ویتنام با سریع‌ترین مهاجم

* ویتنام را دیدیم ولى عراق بیشتر تحت تأثیرمان قرار داد! ویتنام، بازى سریع و بلکه بازى خیلى سریع در قلب دفاع عراق را خوب بلد بود و با دانستگى، فشار کمرشکنى را وارد مى‌کرد ولى تیمى که آینده‌دارتر مى‌نمود، نه ویتنامى‌هاى کوتاه‌قد، سبک وزن و بسیار جنگنده، بود! عراق به جوانانى میدان داده است که خیلى زود، همه خوبان فوتبال سال‌هاى اخیر خود را به دست فراموشى مى‌سپارند! صبر باید کرد و قهقرایى هم نباید عمل کرد!

پرسپولیس، «گل» نقل و انتقالات را چید

* در این حرف، نهایت درایت را مى‌توان مشاهده کرد: ... با نفرات جدیدى که مى‌آورید، جورى قرارداد مالی‌تان را منعقد کنید که با دستمزد بازیکنان شاخص سال پیش که قهرمان شدند و قهرمانى آفریدند، بخواند! به تازه‌واردان، بیش از مردانى که استخوان‌بندى تیم قهرمان را شکل دادند، ندهید! برانکو ایوانکوویچ، مربى بازیکن‌ساز و سرمربى تیم‌ساز و مدیر فنى تیم‌اداره‌کنى است که در حکم یک داناى پردان، نعمتى است براى پرسپولیس! مواظب قیمت‌ها باشید! تعادل را حفظ کنید! احترام و ارزش بازیکنان پیشین را به‌جا آورید! پرسپولیس، اگر امروز این است که هست، در سایه هنر بازى و غیرت بازیکنان سال پیش است! هواى مردان فداکار خود را بدانیم و غرورشان را خدشه‌دار نکنیم! استقلال، باز هم در یارگیرى از پرسپولیس عقب ماند! هواداران استقلال به هر درى زدند ولى...!

 

خبر ورزشی 

۱۱ ۱  
آی اسپورت
2019-01-10 13:14:00
نظر دهید

۱ نظر
شاهین
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۰۶:۱۹
ر این حرف، نهایت درایت را مى‌توان مشاهده کرد: ... با نفرات جدیدى که مى‌آورید، جورى قرارداد مالی‌تان را منعقد کنید که با دستمزد بازیکنان شاخص سال پیش که قهرمان شدند و قهرمانى آفریدند، بخواند! به تازه‌واردان، بیش از مردانى که استخوان‌بندى تیم قهرمان را شکل دادند، ندهید! برانکو ایوانکوویچ، مربى بازیکن‌ساز و سرمربى تیم‌ساز و مدیر فنى تیم‌اداره‌کنى است که در حکم یک داناى پردان، نعمتى است براى پرسپولیس! مواظب قیمت‌ها باشید! تعادل را حفظ کنید! احترام و ارزش بازیکنان پیشین را به‌جا آورید! پرسپولیس، اگر امروز این است که هست، در سایه هنر بازى و غیرت بازیکنان سال پیش است! هواى مردان فداکار خود را بدانیم و غرورشان را خدشه‌دار نکنیم! استقلال، باز هم در یارگیرى از پرسپولیس عقب ماند! هواداران استقلال به هر درى زدند ولى...!

۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر