فهرست
معنای کنایه کی‌روش؛ خداحافظی با تیم ملی؟
معنای کنایه کی‌روش؛ خداحافظی با تیم ملی؟

معنای کنایه کی‌روش؛ خداحافظی با تیم ملی؟

آی اسپورت – کارلوس کی‌روش قرارداد خود را با تیم ملی ایران تمدید کرده است. مدت زمان قرارداد تا پایان جام ملت‌های امارات است. او کارنامه موفقی با تیم ملی داشته و طبیعتاً حضور چنین مربی موفقی برای آینده ایران یک نعمت است، اما فضای داخلی ایران به شکلی پیش رفته که با وجود موفقیت‌ها، عده‌ای اعتقاد دارند عمر او در تیم ملی به پایان رسیده و حتی همین حالا باید تهران را برای همیشه ترک کند. منتقدان کی‌روش بدون اشاره به کارنامه موفق او در تیم ملی، تنها اخلاق او را ملاک قرار می‌دهند و می‌گویند دیگر جایی در فوتبال ایران ندارد. آن‌ها خود را نماینده ۸۰ میلیون ایرانی می‌دانند و روی چنین مسئله‌ای تأکید دارند. به عنوان مثال مایلی‌کهن روز گذشته اعلام کرد قهرمانی با کی‌روش در جهان هم ارزش ندارد! او نظر خود را تعمیم داد و از همین حالا پرونده جام ملت‌ها را هم برای ایران بست؛ یعنی اگر او حتی تیم ملی را هم قهرمان این رقابت‌ها کند ارزشی ندارد و قاعدتاً نباید کی‌روش را در ایران نگه داشت. وقتی در کنفرانس مطبوعاتی اخیر از مربی پرتغالی در این باره سؤال کردیم و گفتیم ظاهراً شرط تمدید قرارداد شما این است که ایران به جمع ۴ تیم نهایی جام ملت‌ها برسد، با کنایه پاسخ داد: «خیال آقایان راحت. بگذارید دوستان تا جام ملت‌ها ریلکس باشند. او با طعنه و بدون اینکه نامی از مخاطبش بیاورد، گفت: «بعد از جام ملت‌ها دیگر راحت باشید! دیگر مشکلی نیست. بعد از جام ملت‌ها هیچ چیز وجود ندارد. دوستان تا آن زمان ریلکس باشند.»

کی‌روش با خنده این حرف‌ها را می‌گفت و استنباط این بود که دیگر قصد ندارد بعد از جام‌ملت‌ها در تیم ملی بماند. ظاهراً از نظر خود کی‌روش رقابت‌های امارات ایستگاه آخر همکاری با تیم ‎ملی است. حداقل می‌توان از صحبت‌های او چنین برداشتی کرد. شاید کی‌روش این حرف‌ها را زده تا فشار را از روی خود بردارد. وقتی او از رفتن حرف بزند طبیعتاً منتقدانش شاید آرام‌تر شوند ولی طبیعتاً اگر او بگوید می‌ماند، منتقدانش با حرارت بیشتری از او انتقاد خواهند کرد. کی‌روش قبلاً این کار را کرده است. مثلاً قبل از جام جهانی روسیه گفته بود بعد از رقابت‌ها می‌رود، اما در نهایت ماند. در هر صورت بعضی‌ها اعتقاد دارند کارلوس به ماه‌های پایانی حضورش در تیم ملی رسیده است ولی آیا اگر بتواند ایران را به فینال جام‌ملت‌ها ببرد در آن صورت افکار عمومی رضایت می‌دهد به سادگی از تیم ملی برود؟ در این سال‌ها منتقدان کی‌روش بار‌ها و بار‌ها خواسته‌اند او ایران را ترک کند. چیزی که کارلوس جوابش را در همین کنفرانس اخیر بدین گونه داد: «اگر روزی برسد که در خیابان قدم بزنم و یک نفر به من بگوید دیگر دوستت نداریم و ول کن و برو، شک نکنید آن روز ایران را ترک می‌کنم.»

 

خبر ورزشی

۵ ۱۲  
آی اسپورت
2018-11-20 13:12:00
نظر دهید

۱۲ نظر
محمدعلی
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۳:۵۱
خیلیها میخوان کیروش از تیم ملی خداحافظی کنه این اتفاق به زودی میفته و تیم ملی باز به فلاکت خواهد افتاد کاش مردم که امروز برانکو برانکو میکنن تیم ملی جام جهانی ۲۰۰۶را به خاطر بیارن تیمی که در گروه مکزیک پرتغال انگولا فقط یک مساوی کسب کرد همین و دست از پا دراز تر برگشت جالب این بود برانکو هرگز به ایران نیومد که حتی بابت اتفاقات تیم ملی جواب بده و همین مربی امروز نقطه مقابل تیم ملی قرار گرفته
پیام
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۴:۴۵
با همین تفکرات مزخرف کی روش رو پر رو کردید!
اینکه کی روش بره فوتبال ایران به فلاکت می افته، بدترین نوع تفکره که اتفاقا کاملا اون دلال موزامبیکی هم از این تفکر حمایت می کنه و به خودش اجازه می ده که هر کاری که دوست داره انجام بده!
اگر بازیکن نگون بخت مراکشی به خودشون گل نزده بود که الان ایران 2 امتیاز داشت یا اگر پنالتی رونالدو گل می شد.
دوست کی روش پرست! ... عیار کی روش تو جام ملت ها مشخص می شه، اگر بعد از 8 سال سرمربی تیم ملی بودن و سالی 2/5 میلیون دلار گرفتن، نتیجه ای غیر از قهرمانی برای ایران بیاره، این فلاکته!
110
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۴:۵۴
اینقدر چرت نگو این بتی که از کیروش ساختین چه دستاوردی براتون داشته؟؟؟؟ تا قبل از بی اخلاقی های مکررش مگه کسی باهاش مشکل داشت؟ کیروش خودش به خودش ظلم کرد. چه لزومی داشت بعد از جام جهانی و یه خوشحالی همگانی علیه برانکو مصاحبه کنه و بگه ایران یا جای اونه یا برانکو؟؟؟؟
....
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۴۸
همین که ریشه بازیکن سالاری و بادمجون دور قاب چینی را از تیم ملی جمع کرد کاری که برانکو جرآت نداشت به یه دنیا جام می ارزه.نه اینکه برانکو جام ملتها را کسب کرد که اسم این مربی دوزاری را میارید.شما فقط برید فعلا با شاخ گوزن خوش باشین و کاری به کیروش نداشته باشید
به محمد علی
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۴:۳۷
به درک که رفت . امیدوارم تیم ملی هیچوقت پا نگیره
۶
پرسپولیس واقعی
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۴:۳۷
در جامعه ای که در آن اخلاق حرف اول را می زند و معیار و مقیاس حتی استخدام و پست و عنوان "اخلاق " است باید هم سرمربی تیم ملی بدان آرتسته باشد.
ایشان برای جامعه ی پاک و بی آلایش ما بد آموزی داشته و از یک مایلی کهن به صدها مایلی کهن رسیدیم در همه ی عرصه ها
فقط شانس آوردیم اسم ایشان در بین مسمومین الکل تقلبی نبود.
۸
محمد
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۴:۵۰
غیر از فوتبال بی در و پیکر ایران, هیچ جایی پیدا نمی شه که به این آدم پول یامفت بده
با پول کیروش مربی بهتر از او می شود استخدام کرد, هم فنی تر و هم اخلاقی تر
۷ ۱
....
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۵۰
بچه سال.اون مربی که تو میگی مثلا مثل کاماچو که بدلیل مسائل سیاسی هیچ مربی تراز اولی نمیاد ایران.حالا برو با پستونکت حال کن.
رضا
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۵:۱۱
به به جناب عشوندی بزرگوار و دوباره بازی نو
۴
Amir
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۶:۱۲
جناب عشوندی بزرکوار ،جناب فردوسی پور و راهبر عریزتر از جان ، دستتون بهمراه کیروش رو شده ، نمیتونید این بابا رو جا بندازین دوباره ، اصلا از شما با سواذتر نداریم که راجع به فوتبال بدون غرض اظهار نظر کنه ، آقا ، فوتبال دنیا از این بابا بهتر نداره ؟
۴ ۱
....
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۵۱
شاخ گوزن.
....
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۴۶

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر