فهرست
کشی مهمتر از سابیا، آمنیکه خطرناکتر از مسی/ همه می دانند بازی اول مهمتر است
کشی مهمتر از سابیا، آمنیکه خطرناکتر از مسی/ همه می دانند بازی اول مهمتر است

کشی مهمتر از سابیا، آمنیکه خطرناکتر از مسی/ همه می دانند بازی اول مهمتر است

ی اسپورت – امروز با هر یک از بازیکنان تیم 2006 که صحبت می کنی حسرت آن  شکست بد و تلخ مقابل  مکزیک را می خورند.جدا از مصدومیت ها و بدشانسی های  تیم برانکو اما گل یحیی مقابل یکی از بهترین های جام شروعی فوق العاده را رقم زد اما اشتباهات فردی و کم تجرگی بین المللی ستاره های تیم ایران باخت 1-3 را در نخستین بازی مان رقم زد تا با علم به قدرت پرتغال و ستاره هایش حذف  زودهنگام و کنار رفتن از جام  مثل بختک به جان تیم ایران بیافتد و از درون تیم ایوانکوویچ را نابود کند.
باخت به مکزیک آنقدر خرد کننده و بدموقع بود که هیچ کس درباره قدرت نماینده امریکای لاتین حرف نزد و از همان شب بازی  ساختن پیامک علیه علی دایی  و البته مقصران رقم خوردن باخت در دفاع و دروازه شروع شد.
با این حال همان باخت تلخ و تجربیات این اتفاق حالا در اختیار بازیکنان و کادر فنی تیم ملی است و طی یکی دو ماه اخیر تمام کارشناسان  و بازیکنان تیم ملی و البته کادر فنی تیم ایران به اهمیت فوق العاده بازی نخست تاکید دارند.مطمئنا این نگرش ویژه به بازی فردا شب که در مصاحبه تمام بازیکنان تیم ملی مشهود است  ناشی از تجربه بالای تیم ایران در آستانه ورود به چهارمین جام جهانی اش خواهد بود.
حالا همه می دانند مهار آمنیکه مهمتر از فکر کردن  به مسی و دی ماریاست یا خواندن تفکرات کشی  نسبت به آنچه سابیا در مورد ایران می اندیشد در اولویت قرار دارد.
این تجربه البته فقط ناشی از آن باخت دردناک به مکزیک  جمع نشده.هواداران فوتبال ایران و تعقیب کنندگان جام جهانی خوب به خاطر دارند که ما جام جهانی 78 و 98 را هم با شکست آغاز کرده بودیم.شکست هایی که حداقل در مورد یوگسلاوی  جام 98هم می توانست اتفاق نیفتد اما کمبود تجربه بین المللی  و نا آشنایی با جو بازی های بزرگ و تورنمنت های جهانی باعث شد مغلوب یک ضربه آزاد شویم برای درخشش در ادامه جام و صعود از همان روز نخست شانسی برای خودمان قائل نشویم.
امروز اما کارلوس کی روش  و تیمش خوب می دانند امتیاز گرفتن از قهرمان آفریقا  می تواند افق های تازه ای را برای تیم ملی  کشورمان در راه صعود از جام جهانی باز کند و خوش خیالی ها و رویاپردازی های قبل و در آستانه بازی ها را  به واقعیت نزدیک کند.
  ۱  
آی اسپورت
2014-06-15 22:44:23
نظر دهید
۱ نظر
-
يكشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۰۴
عقابهای آفریقا 6-0 افتخاره ههههه پارس
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر