فهرست
گزارش روز : بازتاب حرکتی که پیروزی شیرین تیم شیلی را تلخ کرد
گزارش روز : بازتاب حرکتی که پیروزی شیرین تیم شیلی را تلخ کرد

گزارش روز : بازتاب حرکتی که پیروزی شیرین تیم شیلی را تلخ کرد

آی اسپورت - حرکت عجیب و غیر منتظره آرتورو ویدال پس از تعویض شدن در نیمه دوم حتی بیش از پیروزی شیرین این تیم مقابل استرالیا در بازی اول این تیم در جام جهانی ؛ در رسانه های این کشور بازتاب داشته است.

پیروزی بسیار مهم شیلی در بازی اول می تواند کمک بزرگی از لحاظ روحی برای این تیم باشد تا بتواند در مقابل اسپانیایی زخم خورده نمایش خوبی ارائه دهد.

با این وجود واکنش منفی ویدال به تعویضش و لگد زدن او به هر چه پیش رویش بود در هنگام نشستن روی نیمکت ؛ تبدیل به سوژه یک رسانه های شیلی شده است.

ویدال که به دلیل عمل جراحی به فاصله بیش از دو ماه مانده به رقابت ها حتی ممکن بود جام جهانی را نیز از دست بدهد ؛ با تصمصم خورخه سامپائولی سرمربی تیم شیلی از ابتدا در ترکیب تیم کشورش قرار گرفت و در 60 دقیقه حضورش ، هرگز نتوانست نمایشی در حد و اندازه های خود ارائه دهد که البته پس از 2 ماه دوری از میادین خیلی هم دور از ذهن نبود.

بازی در دمای 30 درجه و رطوبت بالای کوئیبا می تواند نفس هر بازیکنی را بگیرد . شیلی 2-1 از حریفش پیش بود که سامپائولی دستور تعویض ویدال را صادر کرد .

تصمیمی که با استقبال این ستاره مواجه نشد چرا که گمان می کرد که همچنان می تواند درون زمین برای تیم ملی کشورش مفید باشد .ادعایی که در تضاد با تفکرات مربی تیم بود.

سامپائولی در انتهای بازی در مورد این تعویض گفت : \" این تصمیمی بود که گرفتم چرا که آرتورو از یک مصدومیت سخت به تازگی رها شده است و خوش شانس بودیم که توانستیم او را با خود به این جام بیاوریم.

اما می دانیم که هنوز دو بازی مهم دیگر باقی مانده و به این فکر کردم که حفظ انرژی او برای دو بازی حساس بعدی برای ما اهمیت بیشتری دارد و به همین دلیل او را بیرون کشیدم.

می دانم که هر بازیکنی دوست دارد تا به انتها بازی کند و کسی از تعویض شدن خوشش نمی آید اما باید توجه داشته باشیم که در هر تیم این مربی است که تصمیم گیرنده نهایی است و یک بازیکن باید به این فکر کند که تصمیم مربیش به نفع کل تیم است. اگر اینگونه فکر کنیم در واقع از همه هم تیمی هایمان حمایت کرده ایم \"

وضعیت فیزیکی ویدال ؛ نگرانی های زیادی را در میان مربیان تیم ملی شیلی باعث شده بود.

رهایی از یک مصدومیت تقریبا سنگین به یک طرف و رسیدن به آمادگی بدنی برای 90 دقیقه جنگیدن در مسابقات پرفشاری همچون جام جهانی از سوی دیگر ؛ باعث شد تا کادر مربیگری شیلی از یک فیزیوتراپ اختصاصی برای رساندن ویدال به جام جهانی استفاده کند.

با این وجود تیم پزشکی شیلی اعلام کرده بود که از نگاه آنها ، ویدال از آمادگی100 درصدی برای حضور در یک بازی 90 دقیقه ای برخوردار نیست و خود بازیکن نیز از این مساله آگاه بوده است.

همه این مسائل باعث شده تا مردم شیلی و رسانه های این کشور با دیدن واکنش منفی ویدال پس از تعویضش شگفت زده شوند.

بازی بعدی شیلی در مقابل اسپانیاست و باید ببینیم که سامپائولی در مورد استفاده از ویدال در آن بازی تعیین کننده چه تصمیمی اتخاذ خواهد کرد.

رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-06-15 15:13:08
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر