فهرست
چرا تیم 2014 بهتر از تیم 98 و 2006 است ؟
چرا تیم 2014 بهتر از تیم 98 و 2006 است ؟

چرا تیم 2014 بهتر از تیم 98 و 2006 است ؟

آی اسپورت- با همه کمبود های تیم فعلی , از چند منظر این تیم نسبت به سه تیم ۷۸ ، ۹۸ و ۲۰۰۶ دارای نقاط برتری قابل توجه ایی است .
 سازمان دفاعی ، توان ذهنی و قدرت جنگندگی ، تمرکز ، شکنندگی  و اشتباه کمتر در زمین از فاکتورهایست که این تیم را از سه تیم گذشته متمایز میکند و بقولی تیم تر از آنها ست  اما این فاکتورها بیش از اینکه عوامل فوتبالی باشد نشات گرفته از خود جامعه ایران است . 
فوتبال ایران همیشه از جامعه اش تاثیر گرفته.مردمی که سالهاست حمله کردن را فراموش کرده و تنها بدنبال دفاع از داشته هایشان هستند. جامعه ایی که مصائب زندگی توان ذهنی و جنگندگی مردمش را زیاد و شکنندگی و اشتباه در میدان را کم کرده . تیم ۷۸ شکننده و مفت باز بود, اشتباه زیاد انجام میداد و از تک اشتباه حریفان استفاده نمیکرد و بدون توپ داخل گل میشد ( غفور- هلند )  تیم ۲۰۱۴ مفت باز نیست ، بسختی می شکند و مترصد تک اشتباه حریفان است. تیم ۷۸ بدون برنامه حمله میکرد بدون اینکه به پیامدهای بعد از حمله فکر کند . تیم ۲۰۱۴ بر اساس رفتار و عمل حریف ، از خود عکس العمل نشان میدهد. تیم ۷۸ گل بخودی میزد. این تیم حریف را وادار به گل بخودی میکند . 
تیم ۷۸ تاوان ( پنالتی ) زیاد داد و هیچ نگرفت. این تیم سعی میکند کمتر از چیزهایی که بدست آورده هزینه بدهد. تیم ۷۸ بلوغ نداشت . این تیم در مسیر بالغ شدن قرار دارد. تیم ۷۸ ، ۹۸ و ۲۰۰۶ دوستی و دعواهایشان را داخل میدان ادامه میدادند . 
این تیم سعی دارد رفتارهای مدنی از خودش بروز دهد و روی هدفش متمرکز باشد. تیم ۷۸ بازتاب شرایط سال ۵۶ بود .تیم ۹۸ بازتاب دوم خرداد ۷۶ بود تیمی که قبل از دوم خرداد به بن بست رسیده بود و راه یافتنش به جام جهانی چیزی شبیه معجزه. تیم ۲۰۰۶ محصول شرایط قبل ۸۴ و بعدش بود. تیم ۲۰۱۴ انعکاس اتفاقات قبل و بعد از خرداد ۹۲ بود . تیمی که باید با کار غیر ممکن سه برد و ۹ امتیاز به جام جهانی میرسید و این اتفاق افتاد
. اولین بازی در راه است . نمی خواهم بقول جمله کلیشه ایی این روزها ، سطح توقعات را بالا ببرم اما من مثل خیلی ها بشدت به این تیم خوشبینم.

هیوا حکمتی 
  ۳  
آی اسپورت
2014-06-16 01:15:37
نظر دهید

۳ نظر
Nima
دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۳، ۰۳:۵۶
هستن هنوز فوتبال نویس‌های با سواد. مرسی‌ آقای حکمتی.
شایان
دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۳، ۰۵:۱۸
نویسنده ى عزیز!
من بیست سالمه و هیچ ربطى به 78 ندارم از نظر سنى. ولى خیلى زشت و بد هست که بخاطر بالا بردن تیم کنونى خودمون تیم اون دوران رو بکوبونیم و تحقیر کنیم؛تیمى که بازیکنش على پروین ها بودند و مربیش کسى مثل حشمت مهاجرانى؛کسى که از این تیم ملّى حال دفاع میکنه. در ضمن من از اون دسته نیستم که از کیروش بدم بیاد و اتفاقاً دوسش هم دارم.
یک نکته ى دیگه اینکه اگر ربطى هم به سال ها میدهید شرایط رو،پس جرأت نام بردن از سال ٨٨ رو هم داشته باشید.
با تشکر
میتی
دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۳، ۰۹:۰۳
من هم این تیم را دوست دارم. تیمی یکدل و کم حاشیه. مصاحبه بازیکنان از شعور اجتماعی بالاترشان حکایت دارد. مربی توانسته روح بسیار مثبت و جنگنده‌ای بسازد. من می‌خواهم امیدوار باشم و از امید داشتن نهایت لذت را ببرم. اگرهم باختیم٬ مثل یک مرد یک شکست در میدان ورزش را می‌پذیرم و به زندگی ادامه می‌دهم. تیم ملی حتی اگر هر سه بازی‌اش را هم ببرد تا همین جا کلی چیز یاد گرفته و متحول شده.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر