فهرست
گزارش ویژه: جام جهانی با طعم کباب و قیمه
گزارش ویژه: جام جهانی با طعم کباب و قیمه

گزارش ویژه: جام جهانی با طعم کباب و قیمه

آی اسپورت - کباب، قرمه سبزی، قیمه و باقالی. اینها اسامی بازیکنان تیم ملی ایران برای بازی فردا شب نیستند( نویسنده برزیلی مطلب سعی کرده شروع بانمکی برای گزارشش داشته باشد) بلکه لیست غذاهایی است که در رستورانی ایرانی در کوریتبیا سرو می شود و مجید آذری و محمد احمدی صاحبان آن رستوران دوست دارند که بعد از بازی اول ایران مقابل نیجریه میزبان شاگردان کی روش باشند

مجید 46 ساله از 20 سال قبل به برزیل آمده. او که 17 سال است در کوریتیبا زندگی می کند می گوید که ایران و برزیل اشتراکات زیادی دارند.

مجید به موفقیت تیم مل در جام جهانی خوشبین است:\" به نظرم این بار تیم ملی میتواند از گروهش صعود کند. آنها برای این مسابقات تمرینات زیادی انجام داده اند و می توانند از نیجریه و بوسنی امتیاز بگیرند و حتی ین تیم ها را شکست دهند.

محمد احمدی شریک مجید هم حرفهای جالب دارد: ایرانی ها به لحاظ عشق به فوتبال شبیه برزیلی ها هستند. به خاطر اینترنت بسیاری از ایرانی ها اکثر تیم های برزیلی را می شناسند اما من به خطر پله و زیکو فقط با تیم های سانتوس و فلامینگو آشنا هستم.

محمد هم مثل مجید به صعود تیم ملی امیدوار است. به نظر او اگر چه ایران قطعا به آرژانتین خواهد باخت اما از نیجریه و  بوسنی امتیاز می گیرد.

محمد درباره غذاهایی که در رستورانش سرو می شود می گوید: غذای ما حلال است و تمام مسلمانان می توانند آن را بخورند. او چند کلمه ای هم درباره غدای حلال توضیح می دهد.

محمد و مجید اینروزها مهمان ویژه ای دارند. عباس برادرزاه مجید پیش عمویش آمده تا جام جهانی را از نزدیک تماشا کند. او درباره احتمال صعود تیم ملی می گوید: شانس ما برای صعود کم است. آرژانتین تیم بسیار قدرتمندی است و نیجریه هم قهرمان جام ملتها شده. درست است که کارلوس کی روش تغییرات خوبی در تیم ما به وچود آورده اما رسیدن به مرحله بعدی بسیار سخت است.

عباس که در بین بازیکنان برزیلی هوادار نیمار است از بازیکنان تیم ملی کشورش هم علاقه زیادی به اشکان دژاگه دارد که این علاقه نمی تواند بی ارتباط با زندگی عباس در آلمان و حضور اشکان دژاگه در این کشور باشد

     
آی اسپورت
2014-06-15 21:16:20
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر