فهرست
کی روش : در سائوپائولو حتی پرندگان از ما حمایت کردند !/ جام جهانی جای افراد غیرمسئول نیست / نیجریه حمله کند تنبیهش می کنیم
کی روش : در سائوپائولو حتی پرندگان از ما حمایت کردند !/ جام جهانی جای افراد غیرمسئول نیست / نیجریه حمله کند تنبیهش می کنیم

کی روش : در سائوپائولو حتی پرندگان از ما حمایت کردند !/ جام جهانی جای افراد غیرمسئول نیست / نیجریه حمله کند تنبیهش می کنیم

آی اسپورت- ساعت  14:31 به وقت کوریتیبا ، همه در انتظار آغاز کنفرانس مطبوعاتی سرمربی تیم ملی ایران هستند . بیش از 70 خبرنگار و عکاس داخلی و خارجی در سالن بزرگ ورزشگاه کوریتیبا نشسته اند تا کی روش به همراه جواد نکونام پشت میز بنشیند .

کنفرانس خبری آغاز شد و کی روش صحبت هایش را اینگونه آغاز کرد:

به همه روزنامه نگاران بین المللی خوشامد می گویم و به روزنامه نگاران ایرانی هم می گویم سلام .

بازی خیلی خیلی سختی در پیش داریم،  ما به عنوان تیم اول به جام جهانی صعود کرده ایم اما کار ما تازه آغاز شده است. ما با بهترین تیم های دنیا بازی داریم و من خوشحالم که اینجاییم و ایران استحقاق بودن در انجار را داشت.  امیدوارم با بازی هایمان کاری کنیم که هواداران لذت بیشتری از بازی هایمان ببرند.

ما می دانیم که نیجریه تیمی است پر از ستاره ها و بازیکنان بزرگ و یک مربی بزرگ به نام کشی . ما این تیم را در جام جهانی 94 به خاطر داریم که می توانست به جایگاه بالاتری برسد. این خیلی بازی سختی است ولی ما هم ستارگارن بزرگی داریم . ما گروه خوبی از بازیکنان و مربیانی داریم ویک ملت بزرگ که پشت سرمان هستند .نیجریه تیم بزرگی است اما هیچ تیمی همیشه نمی برد . قبل از آغاز بازی ما شانس برابری داریم و می آییم برای جنگ . ما باید از شانس مان برای بردن استفاده کنیم .  

تیم نیجریه مملو از بازیکنان خوب است و بازیکنان لیورپول و چلسی در این تیم بازی می کنند. آنها اکثرا در انگلیس بازی می کنند،  اما من هم بازیکنان باتجربه ای دارم و می توانم به شما بگویم تجربه همه چیز است .

ان شالله ما اولین تیم آسیایی باشیم که در جام جهانی برنده بشویم . اما الان نمی شود پیش بینی کرد و البته فرصتی هم برای مقایسه با تیم های آفریقایی یا آمریکای جنوبی نیست .

جدا امیدوارم برزیلی ها به دلیل نزدیکی فرهنگی که با ایران دارند از ما حمایت کنند  . من از همه حمایت ها تشکر می کنم. همه شهر سائوپائولو حتی پرندگانش از ما حمایت می کردند!
ما با زحمت  و تحمل سختی های زیادی به اینجا آمده ایم . ما همه مشکلات را پشت سر گذاشته ایم . شرایط سیاسی و اقتصادی موانع بزرگی بودند اما به هرحال ما کارمان را پیش می بریم و به هم ایمان داریم.

دوست دارم بتوانیم برزیل را با به دست آوردن احترام جمعی ترک کنیم اگرچه کسی به ما شانس زیادی نمی دهد. 


 ما سورپرازهای زیادی برای عرضه داریم و نمی توانم یکی را نام ببرم . باید عرض کنم که بازی فوتبال ورزشی است که لازم است بازی کنید و از آن لذت ببرید و خودتون رو در آن به نمایش بگذارید. من دوست دارم بازیکنانم خودشان باشد . هیچ تیمی نیست که آنقدر بزرگ باشد که همیشه پیروز شود . هیچ تیمی کامل نیست ، مهم این است که آماده باشیم و بهترین کارت خود را زمین بزنیم . ما با هوشیاری کامل بازی می کنیم چون نیجریه توانایی های بالایی دارد .

سئوال : بازیکنان نیجریه تهدید کرده اند اگر پول خوبی نگیرند مقابل ایران بازی نمی کنند . آنها برای پول بازی می کنند و این تفاوت تیم نیجریه با شماست .

 من با بازیکنان نیجریه دوست هستم و به اندازه کافی از آنها شناخت دارم . به نظر من هرگز آنهابرای پول بازی نمی کنند .من درباره این تیم حرف نمی زنم. البته همه ما حرفه ای هستیم، اما در مورد تیم خودم می توانم تضمین بدهم درتیم ما در سه ماه گذشته، بازیکنان به خاطر خشنودی مردم شان بازی کردند. ما هرگز برای پول بازی نمی کنیم.

 سوال: آیا تنها هدفتان در این دیدار دفاع و ضد حمله است و حتی ضد فوتبال است؟!

فوتبال فقط حمله نیست و چیزی که از فوتبال می مونه نتیجه است . حتی مارادونا هم با نتایجش به یاد می آید. هیچ کس نمی تواند فقط با یک استراتژی بازی کند . دفاع یک امر است و ضدفوتبال یه امر دیگر، ما کثیف بازی نمی کنیم اما اگر لازم باشد دفاع هم می کنیم  . جام جهانی جای افراد غیر مسئول نیست .

البته من به شما قول می دهم اگه تیم نیجریه بخواهد به ما حمله کند و فضا را باز کند حتما به آنها ضد حمله  می زنیم .

 

 

     
آی اسپورت
2014-06-16 00:59:44
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر