فهرست
گزارش آ‌س: ۱۵هزار ایرانی در راه کازان
گزارش آ‌س: ۱۵هزار ایرانی در راه کازان

گزارش آ‌س: ۱۵هزار ایرانی در راه کازان

آی اسپورت – روزنامه آ اس اسپانیا در گزارشی به حضور هواداران تیم ملی ایران در روسیه و علاقه آنها به فوتبال پرداخته است. این گزارش را بخوانید:

فوتبال مردم ایران را یکصدا و یکدل کرده. این روزها تنها تیم ملی است که برای ایرانی‌ها اهمیت دارد. این گزاره در جریان بازی ایران و مراکش در شهر سنت‌پترزبورگ با حضور 20هزار ایرانی در استادیوم به اثبات رسید. اسپانیایی‌ها منتظرند در جریان دیدار روز چهارشنبه‌ی تیم ملی‌شان با ایران در شهر کازان، شاهد صحنه‌هایی مشابه باشند. اسپانیایی‌ها از اشغال سنت‌پترزبورگ توسط ایرانی‌ها صحبت می‌کنند و می‌گویند هواداران ایران این بار کازان را هم به اشغال در خواهند آورد. ظرفیت استادیوم کازان ( 42873 نفر ) از استادیوم سنت‌پترزبورگ ( 67هزار نفر ) کمتر است ولی با این حال انتظار می‌رود چیزی حدود 15هزار ایرانی در ورزشگاه  حضور داشته باشند.

کارلوس کی‌روش سرمربی ایران می‌گوید: «برای دنیا عجیب است ولی ایرانی‌ها عاشق فوتبال هستند و توجه داشته باشید که از یک جامعه  80 میلیونی صحبت می‌کنیم.» این شور و شوق نسبت به تیم ملی از مرزهای فوتبال فراتر می‌رود. عشق به تیم ملی به نماد خواستی اجتماعی تبدیل شده که زنان ایرانی در خط مقدم آن حضور دارند.

علاقه به فوتبال در بین زنان ایرانی بسیار قوی و پرشور است و تیم ملی فوتسال زنان ایران اخیراً عنوان قهرمانی آسیا را بدست آورده. با اینحال، قوانین در ایران به زنان اجازه نمی‌دهد در استادیوم‌های فوتبال حاضر شوند. اما ممنوعیت داخلی ایران، آنسوی مرزهای کشور مصداق ندارد و زنان ایرانی می‌توانند بازی‌های جام جهانی را از نزدیک تماشا کنند. مثل بازی با مراکش که زنان و مردان ایرانی در کنار هم به تشویق تیم ملی‌شان پرداختند. شوری که از سنت‌پترزبورگ به تهران سرایت کرد، جمعیتی بزرگ به خیابانها ریخت و مردان و زنان تا پاسی گذشته از نیمه‌شب به جشن و پایکوبی مشغول بودند.

در اتفاقی جالب توجه، روزنامه‌ی سازندگی در ایران برای صفحه‌ی اول خود از عکس صورت یک زن استفاده کرده و با تیتر زندگی در گروه مرگ از پیروزی ایران در بازی اولش استقبال می‌کند. سوتیتر روز آشتی ملی هم تیتر سازندگی را به یکی از پرحرف و حدیث‌ترین تیترهای مطبوعاتی ایران تبدیل می‌کند. تیتری که نماد بارز شور و شوقی است که این روزها در رگهای جامعه‌ی ایرانی جریان دارد.

سازندگی
سازندگی

ورزش 3

۲    
آی اسپورت
2018-06-18 15:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر