فهرست
روایت یک عکس از متحد شدن در آسیا
روایت یک عکس از متحد شدن در آسیا

روایت یک عکس از متحد شدن در آسیا

آی اسپورت - انتشار عکس دو دختر خردسال در سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا. یکی استرالیایی و دیگری فلسطینی. یکی پیراهن زرد رنگ تیم ملی کشورش را پوشیده و دیگری روی سرش چفیه‌ای است که نماد فلسطینی‌هاست. هر دو لبخند روی لب دارند و بی‌توجه به از آنچه که در دنیا چه می‌گذرد، ژست گرفته و عکسی به یادگار گرفته‌اند.عکسی که حالا شده سوژه یک سایت کنفدراسیون آسیا با این تیتر: «آسیا را متحد کنیم.»

متحد کردن قاره کهن با فوتبال. ورزشی که می‌گویند سیاست در آن جایی ندارد اما سیاسیون زیادی در آن هستند! یمن با عربستان در جنگ است اما در فوتبال مقابل هم می‌ایستند. قطر با امارات با عربستان و ژاپنی‌ها با چینی‌ها و ... مشکل دارند اما این عکس می‌تواند تعریف دیگری از سیاست داشته باشد. سیاستی که کفه دوستی‌اش در ترازو سنگین‌تر است. در این عکس نه بویی از جنگ است، نه درگیری و نه دشمنی. هر چه هست یک سادگی بدون ریا است با طعم خاص دنیای کودکانه. آسیا از طریق فوتبال و جام ملت‌ها به دنبال صلح است اما در ایران عکس این ماجراست و فوتبال شده یک پای ثابت حاشیه‌ها.هر روز بلوایی به پاست. یک روز کی‌روش، یک روز برانکو و یک روز...

۱۰ ۱  
آی اسپورت
2019-01-12 00:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
میم
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷، ۱۳:۴۵
چشماتون رو باز کنید؛ خود آسیا (afc) هم فقط شعار میده وگرنه هنوز مشکل بازی در کشور ثالث رو نتونسته حل کنه! دلتون به چی خوشه !؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر