فهرست
انگلیس ٢٠١٤، متفاوت از همه‌ى انگلیس‌هاى تاریخ
انگلیس ٢٠١٤، متفاوت از همه‌ى انگلیس‌هاى تاریخ

انگلیس ٢٠١٤، متفاوت از همه‌ى انگلیس‌هاى تاریخ

آی اسپورت- تیم ملى فوتبال انگلیس در اولین دیدار خود در رقابت هاى جام جهانى بار دیگر مغلوب لاجوردى‌پوشان شد تا مطابق سال هاى اخیر باز هم مقابل تیم‌هاى مطرح جهان، همانند آلمان ٢٠١٠ و ایتالیا و فرانسه ٢٠١٢ توفیقى به دست نیاورد و در همین ابتداى کار، انتظارات از شاگردان هاجسون به حداقل برسد.

اما انگلیس شکست‌خورده مقابل ایتالیا، با انگلیس بازنده ى ٢٠١٠ و ٢٠١٢ تفاوت هاى بسیارى داشت. تیمى با میانگین سنى ۲۶.۸ که دومین انگلیس جوان تمام تاریخ است. تیمى نه بر پایه ى تاکتیک تکرارى و خسته ‌کننده سانتر از جناحین بلکه با فلسفه‌ى فوتبال سریع لیورپول برندان راجرز. به واقع هاجسون پس از رقابت‌هاى یورو، بازسازى اساسى را در سه‌شیرها به وجود آورد. کارى که باید از همان ابتداى حضور در تیم ملى انجامش مى‌داد و براى این بازسازى نیاز به الگوبردارى بود. الگوبردارى از یک تیم ترجیحاً انگلیسى. تیمى که برخلاف اکثر تیم‌هاى جزیره مهره‌هاى انگلیسى زیادى را در ترکیب داشته باشد تا پذیرفتن تاکتیک جدید در تیم ملى براى بازیکنان چندان دشوار نباشد و براى این کار چه تیمى بهتر از لیورپول بازسازى شده‌ى راجرز؟ مشابه  همان کارى که دل‌بوسکه و پیش از آن آراگونس با اسپانیا در یورو ٢٠٠٨ و جام جهانى ٢٠١٠ انجام داده بودند. تیمى که DNA ى آن را بازیکنان بارساى طلایى پپ تشکیل مى‌داد.

انگلیسى که در بازی اول مقابل ایتالیا به میدان رفت، در خط هافبک و حمله با همان سیستم لیورپول کار مى‌کرد. جرارد و هندرسون به عنوان هافبک دفاعى و مربع هجومى استاریج، ولبک، رونى و استرلینگ که رونى به جاى کوتینیوى لیورپول در گوش چپ بازى مى‌کرد و ولبک نیز در نقش سوارز. اما علامت سؤال بزرگ در مورد رونى بود. حضور او در گوش چپ، وین را بسیار دور از دروازه قرار مى‌داد و بدتر این‌که محدوده‌ى حرکتى او را نیز بسیار کم مى‌کرد. در نیمه ى دوم و با حضور بارکلى به جاى ولبک، رونى در کنار استاریج (در نقش سوارز) قرار گرفت و بارکلى نیز به عنوان گوش چپ. رونى در این پست نیز ناامیدکننده ظاهر شد. شاید بهتر باشد از ولبک، استاریج، استرلینگ و چمبرلین(بارکلى) به عنوان چهار رأس این مربع استفاده شود.

در مورد عملکرد جرارد و هندرسون نیز مى‌توان گفت که هر دو بسیار پایین‌تر از انتظار ظاهر شدند. به نظر مى‌رسد جرارد پس از گذراندن یک فصل پرفشار در لیورپول و در ٣٤ سالگى دیگر آن کارایى لازم را ندارد و هندرسون نیز هنوز ترکیب سه‌شیرها جا نیفتاده است.

هر چند بعید است هاجسون و تیمش با این خط دفاع آسیب‌پذیر و ناآماده بودن جرارد، مدعى فتح جام باشند اما شاید این تیم بتواند با مربع مرگبار هجومى خود نتیجه‌اى حداقل بهتر از جام جهانى ٢٠١٠ را رقم بزند.

علی کمانگری

  ۲  
آی اسپورت
2014-06-16 10:03:38
نظر دهید

۲ نظر
علی
دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۳، ۱۰:۲۰
بزرگترین اشتباه دل بوسکه هم الان استفاده از بازیکنای بارسلوناست
کینگ مسی
دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۴۱
بازی نیمه اول انگلیس که خیلی به دل من نشست
احتمالا این بازی شروع طرفداری من از ایگلیس خواهد بود!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر