فهرست
پیش بازی آلمان - پرتغال؛ جنگ لشکر های زخم خورده
پیش بازی آلمان - پرتغال؛ جنگ لشکر های زخم خورده

پیش بازی آلمان - پرتغال؛ جنگ لشکر های زخم خورده

آی اسپورت - یواخیم لوو و پائولو بنتو در حالی امشب تیم های را برای اولین دیدار در جام جهانی راه میدان می کنند که ستاره های شان چندان شرایط خوبی ندارند و در هفته های اخیر، بیش از هر چیز اخبار مصدومیت یا تشدید آن به گوش می رسید. شرایط دو تیم نه مانند ابتدای یک تورنمنت، که شبیه پایان یک فصل دشوار است؛ با چند ستاره غایب و البته چند ستاره مصدوم، که دست و دل مربیان دو تیم برای به زمین فرستادن آنها می لرزد.

پرتغال؛ رونالدو می رسد؟

این سوالی است که در چند هفته اخیر پرتغالی ها بارها و بارها از خودشان پرسیدند و بسیار امیدوار بودند که پاسخ آن مثبت باشد. ستاره رئال که در هفته های پایانی فصل دچار مشکل همسترینگ شده بود، همچنان به شرایط مطلوب نرسیده است؛ با این وجود، پرتغالی ها ترجیح می دهند او را در ترکیب اصلی شان داشته باشند. او در دیدار اخیر پرتغال مقابل ایرلند به میدان رفت اما در تمرینات چند روز اخیر نتوانست به طور کامل حضور پیدا کند و این مسئله، حضورش در دیدار امشب را در هاله ای از ابهام قرار داده است. حالا بنتو باید تصمیم بگیرد که در این دیدار حساس، دیداری که می تواند سرنوشت گروه را مشخص کند، رونالدو را به میدان بفرستد یا او را برای ادامه رقابت ها حفظ کند.

به جز او، په په هم نتوانست در دیدارهای دوستانه پرتغال به میدان برود اما احتمالا می تواند امشب در قلب خط دفاعی، در کنار برونو آلونو آلوز قرار بگیرد.

آلمان؛ وضعیت جنگی

آلمانی ها بعد از ناکامی در چند تورنمنت اخیر، برای موفقیت در جام جهانی 2014 انگیزه زیادی داشتند اما تیم لوو در هیچ یک از رقابت های قبلی، تا این اندازه با مشکل مصدومیت دست به گریبان نبود. علاوه بر ستاره هایی مانند گوندوگان و رویس که به طور کامل جام جهانی را از دست دادند، ژرمن ها چند ستاره آسیب دیده هم دارند که مشخص نیست لوو تا چه اندازه می تواند روی آنها حساب کند. باستین شواین اشتایگر و سامی خدیرا، دو ستاره خط میانی ژرمن ها، هستند که هنوز مشخص نیست می توانند در دیدار امشب به میدان بروند یا نه.

در صورتی که این دو به شرایط بازی کردن نرسند، لوو شاید مجبور شود از فیلیپ لام در میانه زمین استفاده کند؛ تغییری که باعث خواهد شد از بین بندیکت هوودس و اریک دورم، یک نفر به ترکیب اصلی راه پیدا کند و در سمت راست خط دفاعی قرار بگیرد.

در جلوی زمین هم شرایط بهتر نیست. بعد از آسیب دیدگی رویس،میرو کلوزه، تنها مهاجم تخصصی آلمان هم دچار مشکل شده و لوو تایید کرده که احتمالا از توماس مولر در ترکیب اصلی اش استفاده خواهد کرد.

     
آی اسپورت
2014-06-16 10:18:32
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر