فهرست
درگیری‌های فوتبال ایران؛ رای در جواب مشت
درگیری‌های فوتبال ایران؛ رای در جواب مشت

درگیری‌های فوتبال ایران؛ رای در جواب مشت

آی اسپورت - هیچ‌کس تصور نمی‌کرد گادوین منشا ظرف چند هفته از فهرست خروج پرسپولیس به صفحه اول روزنامه‌ها برسد. حالا همه از صحنه درگیری او با یکی از هواداران در اهواز صحبت می‌کنند و کمیته اخلاق نیز با محروم‌کردن این بازیکن، ثابت کرده که تا حدودی تحت‌تأثیر گمانه‌زنی‌ها در فضای مجازی قرار دارد. منشا نخستین بازیکنی نیست که به‌دلیل درگیری، با محرومیت روبه‌رو می‌شود. در چند سال گذشته، چند مربی و بازیکن دیگر نیز در چنین شرایطی، از سوی کمیته اخلاق و یا کمیته انضباطی، به سختی جریمه شده‌اند.

یک سال محرومیت برای غزال

از درگیری معروف خداداد عزیزی با خبرنگار شیرازی پس از پایان دیدار پیام مشهد و فجر شیراز، هیچ فیلمی منتشر نشد اما افرادی که در نزدیکی صحنه بودند، خیلی زود به عمق فاجعه پی بردند. خبرنگار مضروب حتی حکم جلب خداداد را نیز گرفت اما در نهایت با رضایتش، مانع از بازداشت‌ عزیزی شد. با وجود این، کمیته انضباطی در این مورد تشکیل جلسه داد و خداداد را به‌مدت یک سال از فعالیت‌های فوتبالی محروم کرد. عزیزی زودتر از پایان این رأی اولیه، به فوتبال برگشت.

چاقویی با محرومیت شش‌ماهه!

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال، مهرماه گذشته به ماجرای درگیری 2 بازیکن در رختکن تراکتورسازی ورود کرد. در جریان دعوایی که گفته می‌‎شد پای یک قبضه «چاقو» نیز در آن وسط بوده، کیانی با مهره جوان تراکتوری‌ها درگیر شده بود. کاپیتان تبریزی‌ها پس از این درگیری، به‌مدت 6‌ماه از همراهی تیمش محروم شد و عارف آقاسی جوان نیز 2‌ماه از میادین دور ماند. کیانی تقریبا 4‌ماه از دوره محرومیتش را سپری کرد و سپس مورد بخشش قرار گرفت.

 قطر و 9‌ماه پرخطر

موضوعی که هواداران پرسپولیس در مورد منشا به آن استناد می‌کنند، محرومیت شدید خانزاده در اردیبهشت‌ماه سال 1394است. مدافع جوان پرسپولیس، در پی هجوم به یکی از هواداران تیمش پس از مسابقه خارج از خانه با لخویا، 9‌ماه از هرگونه فعالیت فوتبالی محروم شد. در این پرونده، سوشا مکانی نیز با 3جلسه محرومیت تعلیقی و جریمه 5میلیون ریالی مواجه شد. محرومیت 9ماهه برای یک درگیری، حکم بسیار سنگینی از سوی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال برای خانزاده محسوب می‌شد.

زد و خورد در تونل

پس از شکست جنجالی تیم ملی در مقابل عربستان در بهار 88، ماجرای عجیبی در ورزشگاه آزادی رخ داد. یکی از این ماجراهای عجیب، درگیری چند ملی‌پوش با یک هوادار بود که خبرش به سرعت در فضای مجازی پیچید. حسین کعبی، سیاوش اکبرپور و سیدمهدی رحمتی پس از پایان بازی در تونل آزادی با یک هوادار معترض درگیر شدند و او را از ناحیه چشم مصدوم کردند. کمیته انضباطی این مهره‌ها را 5جلسه از همراهی تیم‌های باشگاهی‌شان محروم کرد. در واقع آنها به‌خاطر کاری که در لباس تیم ملی انجام داده بودند، با محرومیت در رده باشگاهی روبه‌رو شدند.

 امیرحسین و فرزاد؛ یک جنگ ادامه‌دار

مرداد سال گذشته، پیکان و تراکتورسازی به‌صورت مشترک در هتل المپیک تهران اردو داشتند. امیرحسین صادقی و فرزاد حاتمی که از مدت‌ها قبل با هم مشکل داشتند، در هتل با هم روبه‌رو شدند و ابتدا به‌صورت لفظی و سپس به‌صورت فیزیکی با هم درگیر شدند. کار به‌تدریج بالا گرفت و حتی پای سلاح سرد هم وسط آمد. هر دو بازیکن ابتدا به‌خاطر خسارت‌زدن به هتل و سپس به‌خاطر زیر‌سؤال بردن فوتبال، مورد سرزنش قرار گرفتند. کمیته اخلاق هر دو نفر را تا اطلاع ثانوی از همراهی تیم‌شان محروم کرد و آنها حدود یک‌ماه دور از زمین فوتبال بودند. جالب اینکه هر دو نفر حتی بعد از بازگشت، برای مدتی در تیم‌هایشان نیمکت‌نشین شدند.

همشهری ورزشی

۳ ۴  
آی اسپورت
2019-03-04 23:09:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
واینا
دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷، ۲۳:۳۳
منشا دقیقا با کی درگیر شده یکی اینو بگه!؟
کسی رو زد ؟به کسی فحاشی کرد؟
اون پسر احمق بیشعور به همراه رفیقش که برنامه ریزی شده داشت فیلم میگرفت اومد موی سر منشا رو کشید تعرض بدنی هم کرد به منشا
منشا عصبانی شد مثل هرانسان دیگه ای و5 متر دنبالش دوید
بعدم بیخیالش شد .
یه ادم سالم بیاد بگه کجای این محرومیت داره اگه تنها هدفشون ضربه زدن به استقلال و منشا نیست.
پاس گل میده...سوپر گل میزنه ...پیرهن بوس میکنه ..بلاخره زور داره دیگ...فشار میاد ب یسریا
۳
KEAN
سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷، ۰۰:۲۲
خبرناهار عزیز میدونم دوست داری منشا محروم بشه و خللی در روند رو به رشد استقلال پیش بیاد ،ولی نفهم ترین انسان هم میدونه مورد منشا تفاوت داره با امثال خانزاده که در جواب بی غیرت خطاب شدن تمام افراد مونث خانواده هوادار پرسپولیس رو آورد جلوی چشمش،یا مورد ملی پوشها که سه به یک به هوادار منتقد تاختند،یا درگیری دو بازیکن مثل حاتمی و صادقی یا کیانی و آغاسی،یه نفر که عمدا همزمان هم موهای منشا رو میکشه هم به بدنش دست میزنه و یه نفر هم داره از صحنه فیلمبرداری میکنه،منشا عصبی میشه طرفو دنبال میکنه و اونم فرار میکنه از دستش،خبرنگار خبر ورزشی هم که اونجا بوده شاهد مکالمه طرف بوده که میگفته کار تموم شد و ماجرا رو مو به مو شرح میداده ،حالا درسته گوشت گرونه و یه پرس چلوکباب با دوغ و ماست موسیر و نارنج و برنج اعلا هزینه سنگینی داره و وسوسه کننده است،ولی هرچقدر هم باشه دلیل نمیشه شرافتت رو بدی پاش و دفاع منشا از هتک حرمت شدن رو با بقیه مقایسه کنی ولی باز خودت مختاری ،منشا اگر هم محروم بشه و خبرناهاران به مقصدشون برسن خداروشکر بازیکن داریم جانشینش بشه.... تامام .
۴
هادی نوروزی
سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷، ۰۰:۵۳
فردوسی پور میگه باید منشا خویشتن داری میکرد.باید ازاین ناعادل سوال کرد اگه خودت یا تورک یا ناموستون رو انگولی بدن خویشتن داری میکنید
۴
مسعود امیر
سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷، ۰۸:۵۰
نه اینا رو نگین ...منشاء و تیم حکومتی همیشه مستثنا هستن ....
این خط و این نشون ..نهایتا 1 جلسه ....
100 میلیارد از اول فص خرج این تیم شده با زور مافیای روزنامه های ورزشی مثل خبر ورزشی و امثال کاس نژاد و پزمان رهبر می خوان این تیم رو بالا بکشن...اما دریغ از این مسئله که یک تیم باید شخصیت داشته باشه...که این تیم حکومتی با این همه دور زدن قانون و خرج بیت المال هیچ اتفاقی نیم افته چون یک نفر اون بالا نشسته که حواسش به همه چیز هست
آقای راهبر
آقای کاس نژاد
خبرورزشی
نون حلال ببرین خونه فردا روز نگین چرا بچه ام معتاد شد و افتاد گوشه خیابون !!!!
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر