فهرست
پرسپولیس می‌تواند دهم اسفند قهرمان شود؟
پرسپولیس می‌تواند دهم اسفند قهرمان شود؟

پرسپولیس می‌تواند دهم اسفند قهرمان شود؟

آی اسپورت – روند امتیازگیری تیم‌ها در بیست و یک هفته و همچنین میانگین امتیازگیری در نیم فصل دوم نشان می‌دهد اگر پرسپولیس همین روند را ادامه دهد می‌تواند در پایان هفته بیست و پنجم قهرمان شود. رقابت‌های لیگ برتر به هفته‌های حساس و سرنوشت سازی نزدیک می‌شود اما آن تیمی که خیال راحت‌تری نسبت به بقیه تیم‌ها دارد پرسپولیس است چرا که این تیم با کسب 48 امتیاز و فاصله امتیازی 12 امتیاز با فولاد تیم دوم جدول و براساس میانگین امتیازگیری اش می‌تواند چند هفته مانده به پایان رقابت‌ها به دومین قهرمانی متوالی‌اش دست پیدا کند البته اگر این تیم حداقل همین روند امتیازگیری را ادامه دهد.

وقت قهرمانی

پرسپولیس تا هفته بیست و پنجم که دربی پایتخت برگزار می‌شود باید 4 مسابقه با تیم‌های سپاهان در تهران، صنعت نفت در آبادان، استقلال خوزستان در تهران و بالاخره استقلال تهران در ورزشگاه آزادی برگزار کند. پرسپولیس تا این جا و در بیست و یک هفته 48 امتیاز به دست آورده است که میانگین 85/2 امتیاز را برای این تیم رقم می‌زند.  پرسپولیس اگر در این چهار بازی باقیمانده‌اش همین میانگین امتیاز را بگیرد حدودا 10 امتیاز به دست می‌آورد و آن وقت در پایان هفته بیست و پنجم به امتیاز 58 می‌رسد. اما اگر پرسپولیس بر اساس میانگین امتیازاتش در نیم فصل دوم امتیاز بگیرد این تیم بر اساس میانگین 2 امتیازی که به دست آورده می‌تواند در پایان هفته بیست و پنجم به امتیاز 56 برسد.

فولاد تیم دوم جدول که اکنون دوازده امتیاز نسبت به پرسپولیس کمتر دارد اگر تمام پنج بازی‌اش(تا هفته بیست و پنجم) را هم ببرد آن وقت با کسب 15 امتیاز به امتیاز 51 خواهد رسید و کماکان 7 امتیاز از پرسپولیس کمتر خواهد داشت. فولاد در این شش بازی باید با سایپا، استقلال خوزستان، استقلال تهران، صنعت نفت آبادان و پیکان بازی کند که بازی‌های دشواری به نظر می‌رسند. اما اگر فولاد براساس میانگین امتیازاتی که در 20 بازی گرفته عمل کند آن وقت بر اساس میانگین 8/1 نهایتا به امتیاز 45 خواهد رسید و این به معنای اختلاف 11 امتیازی با پرسپولیس در فاصله 4 هفته مانده به پایان رقابت‌هاست. البته اگر پرسپولیس براساس میانگین 85/2 امتیاز بگیرد آن وقت این اختلاف امتیاز به 13 امتیاز خواهد شد.

استقلال، ذوب و قهرمانی

ذوب آهن بهترین تیم نیم فصل دوم ، توانسته در این 6 بازی میانگین 66/2 امتیاز را به دست بیاورد. این تیم اگر با همین میانگین امتیازی خوب در چهار بازی آینده عمل کند آن وقت در پایان هفته بیست و پنجم به امتیاز 46 خواهد رسید. استقلال دیگر تیم خوب نیم فصل دوم در این 6 بازی میانگین 2 امتیاز را به دست آورده و با کسب 8 امتیاز دیگر در چهار بازی به امتیاز 40 می‌رسد. استقلال اگر تمام 4بازی اش را ببرد و با کسب 12 امتیاز می‌تواند در پایان هفته بیست و پنجم به امتیاز 44 برسد.

دربی می‌تواند روز قهرمانی باشد؟

پرسپولیسی‌ها خیلی امیدوار هستند که در روز دربی بتوانند جشن قهرمانی بگیرند. آن‌ها اگر طوری امتیاز بگیرند که در روز دهم اسفند اختلاف امتیازشان با تیم دوم جدول را به دوازده امتیاز برسانند آن وقت می‌توانند در پایان دربی 86 قهرمان شوند. اگر پرسپولیس با میانگین امتیازاتی که از ابتدای فصل گرفته پیش برود می‌تواند به این مهم دست پیدا کرده و در یک سال دو بار قهرمان لیگ برتر شود.

قهرمانی‌های زودهنگام

پرسپولیس امسال می‌تواند رکوردی دیگر را در تاریخ لیگ برتر جابه جا کند. اگر پرسپولیس در هفته بیست و ششم و چهار هفته مانده به پایان رقابت‌ها به مقام قهرمانی برسد آن وقت رکورد قهرمانی‌های زودهنگام را هم خواهد شکست. از قهرمانی‌های زودهنگام لیگ برتر می‌توان به قهرمانی سپاهان در دومین دوره لیگ برتر اشاره کرد که سه هفته مانده به پایان رقابت‌ها قهرمان شد. پرسپولیس در لیگ شانزدهم نیز بعد از برد ماشین سازی در هفته بیست و ششم سه هفته مانده به پایان رقابت‌ها به مقام قهرمانی رسید. پرسپولیسی‌ها اگر این بار در روز دربی به مقام قهرمانی برسند زودترین قهرمانی در یک فصل را به دست آورده و از آن مهم‌تر می‌توانند در یک سال دوبار قهرمان لیگ برتر شوند. رویایی که تحقق آن دشوار اما امکان‌پذیر است.

 

روزنامه گل

۱۳ ۳  
آی اسپورت
2018-01-31 13:03:00
نظر دهید

۳ نظر
mahdi
چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۰۱
محاسباتتون نابوده پرسپولیس هفته ی 25 با استقلال بازی داره و پنج هفته بعدش باقی میمونه پس پرسپولیس باید فاصله ی حداقل 15 امتیازی ایجادکنه تا اخر بازی استقلال بتونه قهرمان شه
sima
چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۵۱
مطالب کپی سایت آی اسپورت منبع سایت 90، گل، خبر ورزشی، فارس و .... وقتی مطلبی رو کپی میکنید حداقل یه بار بخونیدش ببینید درسته یا نه اونم اروزنامه وزین گل. لقمان را گفتند ادب از که آموختی؟ گفت از بی ادبان
علی زارع
چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۴۷
استقلال هم با فولاد هم با ذوب اهن بازی مستقیم داره
اینم کمک میکنه به قهرمانی ده اسفند
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر