فهرست
درباره محرمی؛ ستاره بالاخره متولد شد؟
درباره محرمی؛ ستاره بالاخره متولد شد؟

درباره محرمی؛ ستاره بالاخره متولد شد؟

آی اسپورت - یکی از بحث­‌های مهم دربی 86، فیکس نبودن صادق محرمی بود. براساس آمار ثبت شده متریکا، او در کل فصل 1339 دقیقه در لیگ برای پرسپولیس به میدان رفته و از این نظر کمی از جمع بازیکنان اصلی پرسپولیس جدا می‌­شود. بازیکنانی که تقریبا همه بیش از 1500 دقیقه در زمین حضور داشته و بسیاری از آنها، به عدد 2000 نزدیک هستند. حال چرا این سوال وجود داشت که صادق محرمی می‌­توانست تفاوت را برای پرسپولیس رقم بزند؟

محرمی جوان از سه فصل پیش با باز‌‌ی‌­هایش در پست وینگر راست برای ملوان به فوتبال ایران معرفی شد. بعد از پیوستن به پرسپولیس، برانکو تشخیص داد که او می‌تواند به یک مهره قابل اتکا در پست دفاع راست تبدیل شود و او را یک خط عقب‌­تر برد. محرمی هم جواب این اعتماد را داد. او با ثبت آماری بسیار خوب در نبردها و عملکرد دفاعی، نشان داد که می­‌تواند از پسِ وظایف دفاعی­اش در پست جدید برآید.

محرمی همچنین به خاطر تکنیک و قدرت حمل توپ بالا، یک بُعد جدید به بازی پرسپولیس اضافه کرد. او تقریبا تنها بازیکن پرسپولیس از خط عقب است که می‌­تواند تیم را از زیر فشار پرس در بیاورد و به سرعت انتقال توپ از دفاع به حمله را انجام دهد. این یک مزیت بزرگ برای تیمی است که قصد انجام فوتبال مالکانه را دارد.

اما شاید به شکل تعجب­‌آوری، صادق محرمی نتوانست تاثیرگذاری مستقیمی روی موقعیت‎­های خطرناک و گل‌های پرسپولیس داشته باشد. در دو فصل اخیر، او هر زمان که وارد یک سوم دفاعی حریف می­‌شد، به خاطر تصمیم‌­گیری اشتباه یا ارسال بد، حرکت خود را با نتیجه‌­ای ضعیف به پایان می‌­برد.

 

عملکرد محرمی در لیگ هفدهم
عملکرد محرمی در لیگ هفدهم

حال به نظر می‌­رسد بالاخره این ضعف بزرگ در بازی او برطرف شده. در بازی­‌های اخیر، هرگاه که محرمی در یک‌سوم دفاعی حریف صاحب توپ شده، پرسپولیسی‎­ها به خلق یک موقعیت خطرناک امیدوار شده‎­اند. او در لیگ و بلافاصله در آسیا دو پاس‎­گل ثبت کرد و به نوعی به یکی از محورهای حملات پرسپولیس تبدیل شد. بعد از یک فصل و نیم، صادق محرمی در بهترین فرم دوران بازیگری­‌اش به دربی رسید.

و بعد در این مسابقه نیمکت‌نشین شد! علامت سوالی بزرگ در لاین‎­آپی که سوال بی‌جواب کم نداشت. پرسپولیس بدون حضور محرمی در سمت راست، نه تنها در خواب فرو رفت، بلکه از دقیقه 68 و با ورود او به زمین، به تیم متفاوتی تبدیل شد. صادق محرمی در 20 دقیقه حضورش در دربی با 19 لمس توپ و 5 دریبل موفق (بهترین آمارِ کل بازی)، بارها از سمت راست موتور حملات پرسپولیس را روشن کرد و به نوعی این سوال پیش آمد که شاید حضور او از ابتدا می‎­توانست نتیجه را تغییر دهد. تصویر زیر نقشه تعداد اکشن‌های محرمی در مناطق 16 گانه زمین را نشان می‌دهد که حضور پررنگ او در فاز هجومی کامل مشخص است.

 

صادق محرمی
صادق محرمی

این تاثیرگذاری و این به چشم آمدن تنها یک حکایت را بیان می­‌کند. بازیکنی که دو فصل پیش جرقه‌­ای را روشن کرد. جوانی که فصل پیش یکی از پدیده‌­های لیگ بود، شاید حالا در قامت یک ستاره متولد شده ...

متریکا

۱۴ ۱۶  
آی اسپورت
2018-03-08 16:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۶ نظر
ستاره ای در حدشیث
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۱۶:۵۴
همین مونده این بوگندو تحلیل بشه
۷ ۲
خشایار
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۰۲:۰۱
حسادت به ذخیره لنگی ها؟؟؟؟ خخخ
۵
مارال
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۴۵
حسادت ؟! اونم به طور آشکار !
۳
خخخخخخخی
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۰۱
شهاب سنگ هم نیست چه برسه به ستاره
۶ ۱
مارال
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۴۶
پس بهش میگیم سیاره خوبه ؟!
۲
خشایار
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۰۲
دربی و بازی الوصل رو نگاه کنید . جز یک مورد. تمام استارتهایی که زد و یا دریبلهایی که انجام داد تهش منجر به ازدست دادن توپ و یا پاس رو به عقب شد. الکی گندش نکنید. برای ذخیره نشین کردن اون ماهینی درپیت هنوز موفق نشده چه برسه به ستاره. وریا غفوری بهترین دفاع راست ایران و بازیکن ثابت تیم ملی توی جام جهانی‌ . یه افتخار تو آسیا حسرت طوفان سرخ آسیا..‌‌
۷
ساشا
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۴۰
آخر سال هست دعا کنیم تمام بیماران بخصوص بیماران روانی شفا عاجل پیدا کنند، آمین!!!!!!!!
فرهاد
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۰۲
الان هم عالی کار میکنه .در صورت حضور دو فصل دیگه در پرسپولیس ، نتیجه این خرید خوب مشخص میشه درست مانند علیپور . وحشت هواداران سایر تیمها و فحاشی به او کاملا معلومه .
خشایار
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۴۸
زرت
۳
كسري
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۲۰:۴۵
خشايار اين زارت گفتن فايده نداره كيسه تن.دهنتو باز كن اهاااااا قشنگ باز كن ،حالا زاااااااااااارت
راشفورد
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۱:۱۱
زرت
mkoskon
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶، ۲۲:۴۴
به کوری چشم حسودان پرسپولیس صادق حتی راست تیم ملی رو هم قرق میکنه .مهدوی کیای دوم است . در جام جهانی رامین فیکس صادق ذخیرشه و وریا هم رو سکو مشوقشونه
فرزاد مهریار
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۰۳
راشفورد زانو زد و سه تاشو خورد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر