فهرست
پیش بازی ایران و نیجریه : روز موعود در کوریتیبا؛ حالا یا هیچ وقت / کوریتیبا کیلومتر صفر؛ جنگ آغاز می شود/  چشم امید یک ملت به ساق های ملی پوشان
پیش بازی ایران و نیجریه : روز موعود در کوریتیبا؛ حالا یا هیچ وقت / کوریتیبا کیلومتر صفر؛ جنگ آغاز می شود/ چشم امید یک ملت به ساق های ملی پوشان

پیش بازی ایران و نیجریه : روز موعود در کوریتیبا؛ حالا یا هیچ وقت / کوریتیبا کیلومتر صفر؛ جنگ آغاز می شود/ چشم امید یک ملت به ساق های ملی پوشان

آی اسپورت- پس از سال ها انتظار جام جهانی از امروز رسما برای تیم ملی کشورمان آغاز می شود و ایران باید در اولین مصاف خود و در مهم ترین آن به دیدار نیجریه برود. دیداری که در کوریتیبا و در ورزشگاه بایکسدا راس ساعت 23:30 به قضاوت میلوراد مازیچ صربستانی انجام می شود. 

کارلوس کی روش از مدت ها پیش و پس از آنکه قرعه کشی جام جهانی برگزار شد و مشخص شد تیم ملی در دیدار اول باید به دیدار نیجریه برود اکثر برنامه ریزی خود روی این دیدار گذاشت، طوری که ملی پوشان تمام فکر و ذکرشان در روزهای اخیر این دیدار بوده است و  در اردو کسی از آرژانتین و مسی نام نمی برد.

چهارمین حضور در جام

این چهارمین حضور تیم ملی ایران در جام جهانی است. تیم ملی هیچوقت نتوانسته است از مراحل گروهی جام جهانی بالاتر رود و در 9 دیداری که در این رقابت ها به میدان رفته تنها توانسته یک پیروزی برابر آمریکا کسب کند. اما این بار همه امیدوراند شاگردان کی روش بتوانند کار بزرگی را انجام دهند و برای اولین بار در تاریخ ایران به مرحله حذفی صعود کنند. برای انجام این امر ملی پوشان مستلزم شکست نیجریه اند.

نیجریه جوان، با بازیکنان بزرگ

در ترکیب تیم نیجریه چند بازیکن بزرگ حضور دارند که مهم ترینشان جان اوبی میکل بازیکن تیم چلسی، ویکتور موزس بازیکن لیورپول و وینسنت انیاما دروازه بان تیم لیل هستند. اما با این حال عقاب ها (لقب تیم ملی نیجریه) تیم بسیار جوانی را در اختیار دارند که از نظر سنی یکی از جوان ترین تیم های جام را
تشکیل می دهند. گفتنی است میانگین سنی تیم نیجریه 5 سال جوان تر از تیم ملی ایران است.


سابقه ی رویارویی

 این اولین رویارویی تیم ملی دو کشور نیست.روز 28 ژانویه  سال  1998  مصادف با 8 بهمن 1376 تیم ملی ایران در اولین بازی سال 98 خود  و در راه تدارک برای حضور در جام جهانی به مصاف تیم ملی نیجریه رفت.
این بازی درست دو ماه بعد از حماسه ملبورن  و صعود تیم ملی به جام جهانی فرانسه انجام شد و در واقع اولین بازی دوستانه جدی تیم ملی و نخستین محک تومیسلاو ایویچ در مقام سرمربی جدید تیم ملی ایران بود.  این مسابقه در نهایت با تک گل احمد در دقیقه 50 به سود نیجریه به پایان رسید.

شرایط روحی بازیکنان: عالی

به نظر کارلوس کی روش حسابی بازیکنان را از نظر روجی آماده ی این رقابت بزرگ کرده است ملی پوشان برای جنکیدن آماده اند. هنگامی که با تک تم ملی پوشان در اردو صحبت می کنیم همه حرف از حضور پر افتخار در جام بیستم می کنند. و البته همه با تمرکز کامل پای به این میدان می گذارند.

تیم سکرت کی روش!

تیم ملی ایران ناشناخته ترین تیم حاضر در رقابت های جام جهانی است. تیمی که خود کارشناسان ایرانی هم به طور قطع و یقین نمی توانند بگویند با چه ترکیب و ایده ای پای به میدان خواهد گذاشت.
اما بیشتر حدس و گمان ها حاکی از آن است که تیم ملی با فرمی شبیه به دیدار با کره جنوبی به میدان می رود. جمع شدن در زمین خودی و استفاده از ضد حملات.

در انتظار سورپرازهای ترکیب تیم ملی 

 همانطور که گفته شد ترکیب تیم ملی هم چنان ناشناخته است و گفته می شود احتمال حضور چند سورپرایز وجود دارد. اینکه علیرضا حقیقی درون دروازه قرار گیرد بزرگترین سورپرایز برای ایرانی ها خواهد بود و البته حضور جهانبخش، حاج صفی و یا ماهینی می تواند از تغییرهای بزرگ دیگر تیم ملی باشد.


 

  ۴  
آی اسپورت
2014-06-16 18:07:02
نظر دهید

۴ نظر
mohammad
دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۱۵
Davar k ecuadorie ostaaaad!
امید
دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۲۶
زنده باد ایران
-
دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۵۱
ماهینی جای پولادی
سارا
جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۱۳
ایران ایران برنده میشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر