فهرست

یادداشت فنی: پائولو بنتو- یواخیم لوو؛ شطرنج با مهره های زخمی

آی اسپورت- به نظر می رسد که آلمان امشب در دیدار مقابل پرتغال از سیستم 3-3-4 به جای 1-3-2-4 معمول خود استفاده کند. آندره شورله به احتمال فراوان در سمت راست خط حمله به جای مسوت اوزیل انجام وظیفه خواهد کرد. اما بحث اصلی مربوط به خط میانی می شود. جایی که از میان خدیرا، شواین اشتایگر و لام دو نفر می توانند در ترکیب ثابت تیم به میدان روند. به احتمال فراوان از این بین لام نفر اصلی برای حضور در پست هافبک تدافعی خواهد بود. او روز سختی را در کنار بواتنگ برای مهار کریس رونالدو خواهند داشت.

تونی کروس نیز به احتمال فراوان یکی دیگر از بازیکنانی خواهد بود که در خط هافبک 3 نفره ی تیم ملی آلمان جای خواهد گرفت. کروس می تواند به خوبی حفظ توپ کند و همچنین توپ را در مناطق مختلف زمین به گردش در بیاورد. او در مواقع لزوم این توانایی را دارد که به یاری خط دفاع بشتابد، مسئله ای که مسوت اوزیل خیلی در انجام آن توانا نیست.

خبر خوب برای لوو، بازگشت مانوئل نویر به درون دروازه است. مشکل مصدومیت او کاملا بر طرف شده و او می تواند تیمش را در دیدار مقابل پرتغال همراهی کند. در مرکز خط دفاع بدون شک مرته ساکر و هوملس انجام وظیفه خواهند کرد. اما نکته ی جالب در سمت چپ خط دفاعی است، جایی که پس از نمایش خوب هوودس در برابر ارمنستان، لوو تصمیم گرفته که از این بازیکن به طور ثابت برابر پرتغال استفاده کند.


در شرایط جوی دشوار شهر سالوادور بعید  به نظر می رسد که لوو قصد داشته باشد از کلوزه ی 36 ساله به طور ثابت در نوک خط حمله ی تیمش استفاده کند. قرار گرفتن توماس مولر در نوک خط حمله و به بازی فراخواندن گوتزه می تواند تصمیم بهتری باشد. آن گاه از کلوزه می توان به عنوان ذخیره ای مطمئن بهره برد.

تیم پائولو بنتو بهترین بازیکن حال حاضر جهان را در اختیار دارد و بسیاری معتقد هستند که یک تیم \" تک نفره \" محسوب می شود. البته این مسئله چندان بد نمی تواند باشد چرا که وقتی شما بهترین بازیکن دنیا را در اختیار دارید باید در به کار گیری او به عنوان رهبر تیم جسور باشید.

وضعیت مصدومیت رونالدو به نظر می رسد که بهبود یافته باشد. اظهار نظرات مختلفی پیرامون آمادگی \" 100 درصد \" او در رسانه های گوناگون به چشم می خورد. به این ترتیب به احتمال فراوان او در کنار نانی و هلدر پوستیگا خط آتش 3 نفره ی پرتغال را تشکیل می دهند.

\"http://www.4dfoot.com/wp-content/uploads/2012/06/ronaldo.jpg\"ژائو موتینیو به همراه یکی از استعداد های بزرگ فوتبال اروپا یعنی ویلیام کاروالیو یک خط عقب تر در خط هافبک 3 نفره ی تیم ملی پرتغال انجام وظیفه خواهند کرد. در کنار آن ها نیز به احتمال زیاد رائول میرلس قرار خواهد گرفت.

کونترائو شکی وجود ندارد که دفاع چپ پرتغال در جام جهانی خواهد بود. پریرا نیز در سمت راست خط دفاعی حضور پیدا می کند. در مرکز خط دفاع نیز په په در کنار برونو آلوس قرار خواهد گرفت.

حملات پرتغال بر مبنای موتینیو، نانی و رونالدو طراحی خواهد شد. موتینیو توانایی هایش را در تغذیه ی بازیکنان هجومی در باشگاه های مختلف نشان داده است و مهم ترین امید پرتغال درمرکز میدان محسوب می شود.

سبک بازی آلمان ممکن است  فضای زیادی را در اختیار نانی و رونالدو قرار دهد. آن گاه وظایف دو دفاع وسط تیم و همچنین هافبک های تدافعی بسیار سنگین می شود. پائولو بنتو می تواند امیدوار باشد که آلمان اصرار بر حفظ توپ داشته باشد، آن گاه او می تواند ضد حملات خودش را طرح ریزی کند. ضد حملاتی که با وجود بازیکنانی همچون کونترائو می تواند خیلی سریع از خط دفاع شکل بگیرد.

یواخیم لوو مطمئنا برنامه های زیادی برای تزریق کردن سرعت به خط حمله ی تیمش خواهد داشت چرا که مدافعین وسط پرتغال تا حدی در کارهای سرعنی دچار مشکل هستند. علی الخصوص برونو آلوس که مطئنا در جدال سرعتی با امثال گوتزه کم خواهد آورد.

توماس مولر نیز به عنوان \" 9 کاذب \" تیم ملی آلمان می تواند نقش پر رنگی را ایفا کند. البته مولر باید خیلی بهتر از آنچه در لیگ قهرمانان بازی کرد، در جام جهانی ظاهر شود. یک توماس مولر آماده در نوک خط حمله می تواند فضا را برای نفوذ های امثال شورله در کناره ها آماده کند. به خصوص اینکه کونترائو دفاع چپی است که میل به هجوم زیادی دارد و فضا های ایجاد شده در آن جناح می تواند یکی از نکات کلیدی بازی باشد.

آمادگی کریس رونالدو همان طور که اشاره شد نقش مهمی در کیفیت بازی پرتغال ایفا خواهد کرد. فراموش نکنید که این رونالدو بود که پرتغال را در پلی آف به تنهایی در برابر یاران زلاتان سرفراز کرد. رونالدو اگر می خواهد تیم ملی کشورش را تا مراحل نهایی مانند آنچه در سال 2006 رخ داد، پیش ببرد باید بسیار بهتر از فینال لیگ قهرمانان بازی کند.

دیدار دو سال پیش این دو تیم در یورو 2012 نشان داد که پرتغال می تواند برای ژرمن ها خطر ساز شود. به همین علت نمی توان با قاطعیت از برتری المان در این دیدار حتی روی کاغذ حرف زد.

 مشخص است که جدال آلمان و پرتغال یک جدال تمام تاکتیکی خواهد بود. پائولو بنتو و یواخیم لوو شطرنجی تمام عیار را پیش رو خواهند داشت.

  ۱  
آی اسپورت
2014-06-16 15:28:48
نظر دهید

۱ نظر
الیاس
دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۴۲
عالی بود ...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر