فهرست
اتفاق تلخ در ایتالیا؛ پالرمو منحل شد
اتفاق تلخ در ایتالیا؛ پالرمو منحل شد

اتفاق تلخ در ایتالیا؛ پالرمو منحل شد

آی اسپورت - باشگاه پالرمو که از سال 1986 تاکنون با نام US Citta di Palermo فعالیت می‌کرد در روز جمعه رسما منحل شد تا باشگاه تازه تاسیس با نامی جدید به شکلی رسمی حیات خود را آغاز کند. دادگاه رسیدگی به مسائل ورشکستگی پالرمو روز جمعه درخواست دادستان برای اعلام رسمی انحلال این باشگاه را پذیرفت. کوریره دلواسپورت پیش از این گزارش داده بود که در آخرین اقدام برای نجات باشگاه، آندره‌آ پسر مائوریتسیو زامپرینی مالک سابق باشگاه پیشنهادی 10 میلیون یورویی برای تسویه قرض های باشگاه داده اما این پیشنهاد از دید دادگاه کافی نبوده است.

باشگاه پالرمو که از سال 1900 فعالیت خود را آغاز کرده، در سال 1986 از US Palermo-Juventina به US Citta di Palermo تغییر نام داد و در 32 سال گذشته با این نام فعالیت می‌کرد. پالرمو که سری بی فصل 19-2018 را در رده یازدهم به پایان برده بود، به دلیل اعلام ورزشکستگی از سری بی اخراج شد و مجبور شد تا با نامی جدید فعالیت خود را از سری D آغاز کند؛ همانند اتفاقی که در سال 2015 برای پارما رخ داد.

پالرمو فصل 20-2019 رقابت های سری D را با نام SSD Palermo و با مالکانی جدید آغاز کرده و اکنون در پایان هفته هفتم با 7 پیروزی متوالی، صدرنشین گروه I رقابت هاست. (تیم های صدرنشین هر گروه به سری C صعود خواهند کرد) اکنون و با انحلال رسمی باشگاه قبلی، SSD Palermo رسما قادر است فعالیت های خود را آغاز کند.

پالرمو در 3 مسابقه خانگی گذشته اش در ورزشگاه رنزو باربرا بیش از 15 هزار تماشاگر به ورزشگاه کشانده و رکورد تعداد تماشاگر در سطح چهارم فوتبال ایتالیا را شکسته است. «روسانرو» ماه گذشته نیز اعلام کرده بود که 10446 بلیت فصل را فروخته تا رکورد پارما در سال 2015 را شکسته باشد. پالرمو در سال های ابتدایی هزاره سوم سه بار در رده پنجم سری آ قرار گرفت و آخرین بار در فصل 11-2010 به فینال کوپا ایتالیا رسید. ادینسون کاوانی، خاویر پاستوره، سالواتوره سیریگو و پائولو دیبالا از مهم ترین بازیکنان پالرمو در سال های اخیر بودند.

۲    
آی اسپورت
2019-10-18 19:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر