فهرست
این ناپولیِ هیجان انگیز
این ناپولیِ هیجان انگیز

این ناپولیِ هیجان انگیز

آی اسپورت هفته پیش در جریان نیمه اول بازی برابر میلان، ناپولی بی‌نظیر بود. اینسینیه و کایخون تیم را در کمتر از 10 دقیقه دو گل پیش انداختند و آن ها قبل از گل کاچکا حتی می‌توانستند دو گل دیگر هم بزنند. این بازی در کل دنیا در تلویزیون پخش شد و به نوعی یک تبلیغ خوب برای سری آ بود. نه فقط یک تبلیغ برای خودِ بازی، بلکه برای خود نماییِ شاگردان ساری. این ناپولی وقتی روی فرم است، بهترین فوتبال ایتالیا را بازی می‌کند. شاید حتی بتوان ادعا کرد آن ها بهترین فوتبال اروپا را بازی می‌کنند.

بارسلونا، آرسنال و موناکو همه در فرم خوب خود فوق العاده هستند، اما ناپولی هم می‌تواند در بهترین نسخه هایش در کنار آن ها قرار بگیرد. با اینسینیه، کایخون، مرتنز و همسیک، نئاپولیتن ها یک خط حمله پویا و با مهارت را دارند، و پشت سرشان هم جورجینو و آلن به خوبی پلتفرم مناسب را برای بازی شکل می‌دهند. علی رغم از دست دادن بهترین گلزن خود هیگواین در تابستان، ناپولی تا اینجا در 21 بازی 47 گل زده. آن ها در لیگ قهرمانان هم 11 گل به ثمر رسانده‌اند.

البته پاداش ناپولی برای سرگروهی در اروپا، قرعه رئال مادرید بود! شاید ناپولی نتواند رئال را سلاخی کند، اما رم فصل گذشته نشان داد تیم زیدان در دفاع آسیب پذیر است و اگر ضربات نهایی افتضاح ژکو و صلاح نبود، رم می‌توانست همان مرحله یک هشتم رئال را حذف کند.

ناپولی شاید خودش هم مواقعی مانند رم فصل قبل در تمام کنندگی به مشکل بخورد. اما اگر آن ها در بهترین فرم خود بازی کنند، یک نمایش کلاسیک و جذاب را شاهد خواهیم بود. در طرف دیگر هم ناپولی می‌داند باید کریس رونالدو را مهار کند. کاری که به هیج عنوان راحت نیست.

مشکل اصلی ناپولی می‌تواند بی ثباتی باشد. در همان مسابقه برابر میلان، در نیمه دوم ناپولی افت فاحشی کرد و تقریبا اجازه داد میلان به بازی برگردد. آن ها در نهایت با استرس زیاد بازی را با پیروزی تمام کردند. اما نشان دادند که حتی در یک نمایش فوق العاده هم می‌توانند ضعف های خود را نشان دهند.

یوونتوس مانند ناپولی سبک چشم نوازی ندارد، اما بلد است حتی در روز هایی که خوب بازی نمی‌کند، راهِ بردن را پیدا کند. ناپولی این فصل بهتر شده، اما همچنان برابر پسکارا، آتلانتا و ساسولو امتیاز از دست داده است.

با تمام این حرف‌ها، ناپولی نشان داده به خوبی با یک تابستان پر رفت و آمد در باشگاه کنار آمده. اگر آن ها فوتبال شناور خود را برابر مادرید نشان دهند، و همین روند را در لیگ هم ادامه دهند، برای جاه‌ طلبی‌هایشان نمی‌توان سقفی متصور بود. شاید یووه در بازی برگشت در سن پائولو در ماه آوریل، بیش از آن چیزی که فکر می‌کند بترسد.

۲    
آی اسپورت
2017-01-29 17:16:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر