فهرست
ایران 0-0 نیجریه/ تساوی با نسخه ایران – کره ؛ کی روش بازهم  تاریخساز شد/ اولین امتیاز آسیایی جام
ایران 0-0 نیجریه/ تساوی با نسخه ایران – کره ؛ کی روش بازهم تاریخساز شد/ اولین امتیاز آسیایی جام

ایران 0-0 نیجریه/ تساوی با نسخه ایران – کره ؛ کی روش بازهم تاریخساز شد/ اولین امتیاز آسیایی جام

آی اسپورت - حدود 3000  روز پس از آخرین دیدار تیم ملی ایران در جام جهانی، روز موعود از راه رسیده است و بچه های کارلوس کی روش از ثانیه هایی پیش مقابل عقاب ها صف کشیده اند. با گزارش لحظه به لحظه این مسابقه همراه مان باشید.\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/8274e2e91f1.jpg\"


ترکیب دو تیم:

ایران:

نیجریه:

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/8274e2e91f2.jpg\"

دقیقه 3- شوت نسبتا خوب ویکتور موزس با واکنش مطمئن علیرضا حقیقی مواجه شد.  

دقیقه 7- اولین خروج سنگربان ایران منجر به گلزنی تیم رقیب شد. داور اما این گل را به علت خطا مردود اعلام کرد. اتفاقی که البته از حجم نگرانی های هواداران فوتبال در ایران نخواهد کاست. 

دقیقه 8- در موقعیت عالی در طول تنها چند ثانیه برای نیجریه. آن ها تیم برتر زمین بوده اند و اگر نبود تکل خوب پولادی، اشتباه جلال حسینی و پاس خوب امنیکه منجر به رقم خوردن گل اول بازی می شد. 

دقیقه 22- اولین حرکت هجومی امیدوارکننده ایران توسط قوچان نژاد صورت گرفت. گوچی چاس ایده آلی برای اشکان مهیا کرد اما ستاره فصل گذشته فولام توپ را به سرعت از دست داد. نیجریه در این لحظات به علت مصدومیت یکی از بازیکنانش 10 نفره بازی می کند. 

دقیقه 27- بازیکنان تیم ملی رفته رفته خود را در زمین مسابقه پیدا کرده اند. تکل خوب پژمان منتظری نشان داد اعتماد به نفس مدافعان ایران به شرایط خوبی رسیده است. \"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/8274e2e91f4.jpg\"


دقیقه 28: اوبابونا سرانجام نتوانست به مسابقه ادامه دهد تا اولین تعویض مسابقه صورت بگیرد. حالا یوزف یوبوی سرشناس وارد زمین مسابقه شده است. 

دقیقه 30- جاگیری علیرضا حقیقی موسی را به این فکر انداخت که ضربه ایستگاهی اش را که فاصله زیادی از دروازه داشت، مستقیم به سمت خط دروازه روانه کند. توپ او البته درون چارچوب نبود اما با واکنش خوب حقیقی راهی کرنر شد. 

دقیقه 31- تنها چند سانتی متر، چند سانتی متر فاصله بود بین توپ و تور دروازه نیجریه اما نتیجه همچنان صفرصفر باقی ماند. ضربه سر دیدنی گوچی روی یک کرنر خوب در آستانه ورود به دروازه با واکنش تماشایی وینسنت اینیامای کوتاه قامت و خوش رفلکس از دروازه دور شد. 

دقیقه 43- اعتراض شدید موسی به داور، تاثیری در تصمیم او نداشت. ستاره شماره 7 نیجریه معتقد بود برخورد توپ به دست امیرحسین صادقی باید خطای پنالتی اعلام بشود. \"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/8274e2e91f5.jpg\"پایان نیمه اول - این نخستین نیمه اول بدون گل جام جهانی 2014 تا این لحظه بود. در بیشترین دقایق این نیمه، توپ و میدان در اختیار نیجریه قرار داشت اما این بازیکنان تیم ملی ایران بودند که جدی ترین فرصت گلزنی را خلق کردند. واضح است که بازیکنان تیم ملی از ضربات هراسناک شان در دقایق ابتدایی فاصله گرفته اند و توانسته اند تسلط لازم را به دست بیاورند. هنوز یک نیمه فرصت باقی مانده است برای انجام یک کار بزرگ. 


دقیقه 50- رضا پرامیدترین بازیکن ایران برای شکست طلسم دروازه هاست. او در این دقیقه پاس خوبی از حاج صفی گرفت و ضربه کات دار جالبی روانه دروازه کرد که البته خطر خاصی برای انیاما به شمار نمی رفت. 


دقیقه 52- استفن کشی در نیمه دوم خیلی زود دست به تعویض زد. او به شکل واضحی از عملکرد شاگردانش راضی نیست و به همین جهت آمئوبی پرتجربه را به جای موزس ناکام به زمین فرستاده است. 


دقیقه 60- حرکت تیمی زیبای بازیکنان ایران به اولین سانتر خوب خسرو حیدری منجر شد اما انیاما روی این توپ با یک خروج عالی ثابت کرد از همه بازیکنان حریف عقاب تر است! 


دقیقه 65- تمرکز هجومی نیجریه در نیم دوم به جناح راست این تیم و حرکات خوب امنیکه معطوف شده است. او در این لحظات خطرناک ترین بازیمن نیجریه محسوب می شود اما همچنان در این نیمه نتوانسته موقعیت گل جدی برای تیمش خلق کند.


دقیقه 68- بازیکنان تیم ملی ایران تمایل چندانی به پاسکاری در خط حمله ندارند. برای چندمین بار بازیکن صاحب توپ ایران پشت محوطه جریمه اقدام به شوت زنی کرد و به بازیکن نزدیک خود پاس نداد. این رضا قوچان نژاد بود که این موقعیت خوب را به هدر داد.


دقیقه 70- سومین تعویض تیم ملی نیجریه نیز انجام شد و اودموینگی جای عزیز را گرفت. کی روش اما همچنان از تعویض کردن طفره می رود. 


دقیقه 72- اولین موقعیت خوب سبزپوشان در نیمه دوم، با ضربه سر آمئوبی در حالتی نامتعادل از کنار دروازه حقیقی به بیرون رفت. 


دقیقه 77- امشب، شب اشکان نبود. او نتوانست روی سانتر خوبی که از جناح جپ ارسال شده بود ضربه سر بزند و ثانیه هایی بعد جایش را به علی جهانبخش داد. این اولین تعویض تیم ملی ایران بود. 


دقیقه 80- احسان حاج صفی یکی از بازیکنان خوب این مسابقه بوده است. او با یک حرکت خوب در عرض موقعیت مناسبی برای شوتزنی آندو مهیا کرد اما شوت شماره 14 با اختلاف کم از کنار دروازه بیرون رفت.  

دقیقه 88- دومین و آخرین تعویض کی روش، تنها دو دقیقه پیش از پایان وقت قانونی بازی وارد زمین شد. همه فرصت عرض اندام مسعود شجاعی در این مسابقه، یک ارسال بود که با موفقیت نیز همراه نشد. 

دقیقه 89- ذر این مسابقه نیجریه ای ها کمتر از جناح راست تیم ملی ایران فشار وارد کردند اما چیزی نمانده بود یک فرار و سانتر خوب از این منطقه کار دست بجه های کی روش بدهد که ضربه سر پولادی توپ را به کرنر فرستاد. 

دقیقه 90- باز هم مهرداد پولادی!  او یکی از بهترین نمایش های عمرش را در مقابل نیجریه پیاده کرد. مهرداد این بار با یک ضربه سر خوب، راه ورود توپ به دروازه را مسدود نمود. 


پایان بازی= این اولین امتیاز ما در بازی های اول جام جهانی بود که با یک بازی دفاعی به دست آمد و حالا ایران می تواند تا روز پایانی به صعود امیدوار باشد. کسب تساوی در اولین بازی جام جهانی ایران را
با کوله بازی از آرزو به دیدارهای پیش رو خواهد فرستاد. 

  ۲  
آی اسپورت
2014-06-17 02:58:54
نظر دهید

۲ نظر
mehdi
سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۳۴
نخستین نیمه بدون گل مربوط به بازی کامرون مکزیک بود نه این بازی
-
سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۲۶
خدایا شکرت هاشم مصدوم بود پولادی عالی بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر