فهرست
گزارش اختصاصی از کوریتیبا؛  یک نیمه دفاع سراسری
گزارش اختصاصی از کوریتیبا؛ یک نیمه دفاع سراسری

گزارش اختصاصی از کوریتیبا؛ یک نیمه دفاع سراسری

پژمان راهبر - کوریتیبا

آی اسپورت – بازیکنان نیجریه در لحظه ترک زمین ، بلند بلند حرف می زدندو با دست نقاط مختلف زمین را نشان می دادند. آنها ،  قهرمان های آفریقا ، بعد از یک نیمه نه چندان درخشان با تساوی بدون گل به رختکن رفته ؛ و حریف آنها ، ایران با رضایتی بیشتر مزد بازی دفاعی شان را گرفته اند .

بازی ایران – نیجریه با حملات برق آسای عقابهای آفریقا آغاز شد . بعد از اشتباه محاسباتی علیرضا حقیقی در دفع یک توپ هوایی نیجریه در یک حمله خطرناک با اشتباه سیدجلال حسینی می توانست دروازه ایران را باز کند که بار اول مهرداد پولادی و بار دوم خود اونازی مهاجم نیجریه با کمی بی دقتی مانع از به ثمر رسیدن گل زودهنگام این بازی شدند .

بعد از موقعیت نیجریه که مالکیت 68 درصدی توپ در نیمه اول را داشت با طراحی میکل و حرکات عمقی موسی و موزس صاحب بختهایی شد اما دیگر هیچ خطری روی دروازه ایران خلق نکرد . ایران با 4 مدافع ایستا و دو هافبک دفاعی ( جوادنکونام از فضای مقابل مدافعان جنب نمی خورد) و البته مشارکت دفاعی حاج صفی و خسرو حیدری تنها به حرکات اشکان دژاگه و رضا قوچان نژآد دل بسته است . ایران رد نیمه اول یک موقعیت خوب هم داشت که ضربه سر تماشایی گوچی راهی به دروازه حریف نیافت . این تنها حضور ما در نیمه اول این مسابقه روی دروازه حریف بود تا بعضی ها به طعنه توییت کنند که : دیدن رخ گلرنیجریه ام آرزوست !

به هرحال ، شکل بازی ایران رد جام جهانی فعلا همین است . ایران با بازیکنان فیزیکی و دفاع همه جانبه سعی در بستن راه حملات نیجریه دارد و یک نیمه هم در این زمینه موفق بوده است .پس آنها به این روش بازی ادامه خوهند داد، اگرچه حوصله تماشاچی ها را سربرده اند . تمااچی هایی که منتظر بودند نیمه برسد و با ترانه مشهور \"هپی \" فارل ویلیامز انرژی خود را خالی کنند!

     
آی اسپورت
2014-06-17 00:33:05
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر