فهرست
نفر به نفر تیم ملی مقابل نیجریه ؛ راضی ایم ازتون!
نفر به نفر تیم ملی مقابل نیجریه ؛ راضی ایم ازتون!

نفر به نفر تیم ملی مقابل نیجریه ؛ راضی ایم ازتون!

آی اسپورت – تیم ملی ایران با ارائه یک نمایش بسته و احتیاط آمیز مقابل نیجریه به تساوی بدون گل رسید. آنچه که خواهید خواند نقدی بر عملکرد فنی بازیکنان ایران است .

1-علیرضا حقیقی ( 6 از 10) : دروزاه بان تیم ملی ایران ، انتخاب غیر منتظره کارلوس کی روش بود . حقیقی که در ابتدای بازی یک خروج اشتباه داشت به مرور به خود مسلط شد و مثل یک گلر حرفه ای کارش را پیش برد . برای حقیقی ، مسابقه نیجریه  یک بازی مهم و به یادماندنی است ؛ بازی تثبیت او در تیم ایران .

2-پژمان منتظری (7 از 10): پژمان در نفوذها غافلگیرمان کرد . او که با کاستن از وزن در جلد یک دفاع راست کلاسیک فرورفته است ، امروز به جز یک اشتباه در تخمین محل فرود پاس میکل که خطرناکترین حمله نیجریه را ساخت ، اشتباه بدی نکرد و البته در پیش روی و نفوذ فراتر از انتظار بود .

3- سیدجلال حسینی ( 7.5 از 10):جلال حسینی طوری دفاع کرد که در لیگ مقابل بازیکنان معمولی نمایش می دهد. او همان قدر با اعتماد به نفس قلدر و خشن روی توپ بود و هیچ اشتباه بزرگی نکرد . نکته بارز نمایش او ، تسلط در زمان و هوا و البته بازی بی خطا بود .

4- امیرحسین صادقی ( 6 از 10): امیرحسین صادقی شروع نامطمئنی در ترکیب تیم ملی داشت اما هرچه گذشت به خود مسلط شد و از پاس هاس اشتباهش که بگذریم کار خود را به خوبی انجام داد .

5- مهردادپولادی ( 8.5 از 10):ستاره تیم فوتبال ایران ، در نیمه اول و اواخر بازی سه بار مانع از فروریختن دروزاه تیم ملی شد . پولادی با بازی باغیرت و به قول کی روش صادقانه مهمترین عنصر دفاعی ایران بود که امینیکه مهاجم نامی نیجریه را مهار کرد .

6- جواد نکونام ( 6 از 10) : کاپیتان تیم ملی در این بازی واقعا کاپیتانی کرد . او در میانه میدان نبض بازی را در دست داشت و مدام با بازیکنان حرف می زد و آنها را متوجه مسئولیت شان می کرد . جواد در این بازی بیشتر به خط دفاعی نزدیک بود و چندان در توپ سازی موفق نبود .

7- آندو تیموریان (8 از 10) : آندو را در نبردهای تک به تک با جان اوبی میکل تماشا کردیم . او که به بلوغ کامل فوتبالی رسیده در نیمه دوم یک تنه با ارتش سبزپوش و قوی هیکل نیجریه جنگید و مثل بچه شیرها از پس شان برآمد .

8- احسان حاج صفی ( 7 از 10): اعتماد به نفس احسان در پست غیرتخصصی عالی بود . او با وجود از دست دادن چند توپ در مصافهای تک به تک ، با اصرار به دریبل چند موقعیت حمله برای ایران ایجاد کرد . او از خوبهای ایران در بازی امروز بود .

9- خسرو حیدری ( 5.5 از 10):خسرو خیلی تلاش کرد اما واقعا کمتر از حد انتظار بود . به خصوص که ما به سانتر های دقیق و پاس های خوب او عادت کرده ایم . اما خسروی امروز ، کمی دور از سطح جام بازی کرد .

10 – اشکان دژآگه ( 5 از 10) : عجیب بود که اشکان ستاره این بازی نباشد اما این اتفاق افتاد . دژآگه در بازی نیجریه پایین تر از سطح لیگ برتر ، بوندسلیگا و البته خود اشکان بود . با دژآگه سرحال در نیمه دوم می توانستیم بازی را ببریم .

11- رضا قوچان نژآد (7.5 از 10): او می توانست بازی کره را برای ما تکرار کند اما بخت با ما یار نبود . اشکان امروز چندبار در فرارها در دادن پاس به فضا اشتباه کرد و در عین حال  دونده و پرتلاش و متعصب بازی کرد . او همیشه همین است ؛ به امید گلزنی اش در جام جهانی .

12- علیرضا جهانبخش و مسعود شجاعی در نمره دهی ما جا نمی گیرند .

  ۳  
آی اسپورت
2014-06-17 04:12:52
نظر دهید

۳ نظر
-
سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۲۳
سیدجلال و مهرداد >3
محمد جلالی
سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۰۶
کسی که این مطلبو نوشته معلومه خیلی pes بازی میکرده
محمد جلالی
سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۰۶
کسی که این مطلبو نوشته معلومه خیلی pes بازی میکرده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر