فهرست
بحران استقلال، زیر سایه جام ملت‌ها
بحران استقلال، زیر سایه جام ملت‌ها

بحران استقلال، زیر سایه جام ملت‌ها

آی اسپورت – در حالی که هواداران استقلال از شنیدن خبر بازگشت فرهاد مجیدی خوشحالند و باشگاه نیز در حال تلاش برای جذب بازیکن جدید است، ظاهرا اوضاع این تیم اصلا جالب نیست و شروع جام ملت‌ها هم باعث شده بحران آبی‌ها زیر سایه اخبار مربوط به تیم ملی قرار بگیرد. بازیکنان استقلال که پیش‌بینی می‌کردند در زمستان قرار نیست شرایطی مشابه با تمرینات پیش‌فصل را تجربه کنند با چالش بزرگی مواجه شده‌اند. آبی‌پوشان که هفته‌های پایانی نیم‌فصل اول با کسب اکثر امتیازات به رده‌های بالای جدول رسیده‌اند و امیدوار به برطرف شدن مشکلات در نیم‌فصل دوم بودند تنها تیم لیگ برتری هستند که هنوز تمرینات آماده‌سازی را آغاز نکرده‌اند!

عدم پرداخت معوقات

بازیکنان استقلال که در میکسدزون ورزشگاه آزادی به نحوه داوری‌های لیگ برتر اعتراض داشتند به این مساله هم اشاره کردند که حتی دریافتی کمتری نسبت به پرسپولیسی‌ها داشته‌اند. این مساله درست به نظر می‌رسد چراکه گفته می‌شود آبی‌پوشان 10درصد کمتر نسبت به تیم رقیب از سوی اسپانسر مشترک دریافت کرده‌اند. بازیکنان درخواست 25درصد دیگر از مبلغ قرارداد خود را اعلام کرده‌اند تا میزبان پرداختی‌ها به ۵۰ درصد برسد و آنها مشکلات‌شان را برطرف کنند.

عدم شروع تمرینات

اتفاق اخیر سبب شده تا زمان شروع تمرینات استقلال کمتر از یک ماه مانده به شروع نیم‌فصل دوم هنوز مشخص نباشد. بازیکنان پرداخت معوقات را شرط آغاز تمرینات اعلام کرده‌اند و تا زمانی که مدیریت باشگاه حاضر به پرداخت وجه نقد به آنها نباشد، برگزاری تمرینات روی هواست!

پول نداریم، حواله می‌دهیم!

امیرحسین فتحی به بازیکنان گفته باشگاه حاضر است بابت 25درصد از مطالبات بازیکنان دو حواله به آنها پرداخت کند که حواله اولی به ارزش ۱۲.۵ درصد قراردادشان است که ۱۵ روز دیگر می‌توانند آن را وصول کنند و حواله دوم هم به همین ارزش یک ماه‌ونیم دیگر قابل وصول است. ظاهرا حواله‌ها برای زمان مدیریت افتخاری است، با این وجود آنها حواله‌ها را نپذیرفته‌اند.

دوباره اردوی خارجی دیرهنگام

قرار بود پس از یک جلسه تمرینی در تهران به میزبانی پژوهشگاه صنعت نفت بازیکنان استقلال اردوی برون‌مرزی را در کمپ باشگاه السد قطر برگزار کنند که پرواز روز گذشته آنها به دوحه لغو شد. استقلال که فصل گذشته برای برپایی اردو دیر اقدام کرد و به ترکیه رفت تا غایب سوپرجام باشد، هنوز نه تمرینات را آغاز کرده و نه به اردو رفته است. البته این نکته هم قابل بررسی است که به دلیل مشکلات مالی باشگاه استقلال نتوانست کمپ اسپایر را انتخاب کند و مسئولان باشگاه با روابط خوبی که با باشگاه السد داشتند، زمین تمرین آنها را برگزیدند.

عدم خرید بازیکن جدید

با وجود اینکه امیرحسین فتحی و مسئولان باشگاه استقلال تهران اعلام کرده بودند قرار است در سکوت برنامه‌های راهبردی برای خرید بازیکنان مدنظر وینفرد شفر را دنبال کنند اما تا امروز آنها بازیکنی را معرفی نکرده‌اند ولی در مقابل هر روز شایعه ورود یک گزینه ناشناخته به لیست شفر مطرح است. جدی‌ترین گزینه‌ای که آبی‌ها به دنبال آن هستند سرور جباروف بود که مطالبات فصل گذشته‌اش را دریافت کرده اما به گفته مسئولان باشگاه از حضور در تست پزشکی برای پشت سر گذاشتن مراحله پایانی عقد قرارداد سر باز می‌زند و مشخص نیست که دوباره آبی‌پوش می‌شود یا خیر.

 

فرهیختگان

۶ ۸  
آی اسپورت
2019-01-08 09:14:00
نظر دهید

۸ نظر
@
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷، ۰۹:۲۷
پیشخور کردن پول اسپانسر نتیجه اش میشه همین. اون موقعی که وانتی بازیکن میگرفتن حرفی میزدید؟
از وقتی نیومایر مصاحبه کرده و گفته هرماه سروقت میرفته حقوقش رو میگرفته به دلار یا یورو بازیکنان استقلال دست به اعتصاب زدن
محمد
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷، ۱۰:۵۱
گول این کارهاشون رو نخور. اعتصاب الکیه. کیسه خیلی بیشتر از پرسپولیس دریافتی داشته. به گفته گرشاسبی پرسپولیس 40 میلیارد از اسپانسر طلب داره ولی کیسه حواله ماشین گرفتن. ایرانسل به همراه مدیران استقلال این اعتصاب رو راه انداختن تا بگن استقلال هم پول نگرفته. بهتون قول میدم هم اردوی قطر میرن و هم بازیکن درجه 1 میگیرن. استقلال 400 هزار یورو به گرو و نیومایر و 130 هزار دلار به جباروف داده. تازه پیش قرارداد بازیکن جدیدشون نشون میده میخوان 600 هزاردلار به اضافه 150 هزار دلار آپشن بهش پول بدن. تیمی که پول نداره از این ریخت و پاشها نمیکنه
علی
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷، ۰۹:۳۰
دیدند دهها سندی که بر دزدی پول پیامک پرسپولیسی ها دلالت می کند بد جوری حیثیت نداشته این جماعت رو زیر سوال برده، گفتند یک داستانی بسازیم که ای بابا استقلال دچار مشکل مالیه!! یعنی اینکه خبر دزدی پول پیامک صحیح نیست...
حالا نامه انگلیسی تیم استقلال که چند صد هزار دلار پول پیشنهاد کرده به بازیکن خارجی رو همه رسانه ها منتشر کردند بعد اینها توی روز روشن می خواهند بگویند نه خیر الان شب است
دی باگر
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷، ۰۹:۴۳
افشاگری نیومایر برنامه کیسه کشا رو بهم ریخت گول این حرف و نمایش ها رو هم نخورید. درست وقتی نیومایر سروقت میرفته حقوق میگرفته همون موقع رحمتی با گردن کج داشت مظلوم نمایی میکرد. اونقدر پول داشتن که فقط 2 میلیارد رضایت نامه تبریزی رو دادن. بمب ترکوندن هاشون رو یادتون رفته؟ اگه پول ندارن چطور نامه زدن به بازیکن و 150+600 هزار دلار به اضافه اپارتمان لوکس و ماشین با راننده و بلیط هواپیما بهش پیشنهاد دادن؟؟؟
تکرار میکنم حرف های نیومایر گند کارها و کثافت کاری هاشون رو دراورد. ما هم باور نمیکردیم وقتی بازیکنان خارجی و کادر پرسپولیس تا فینال اسیا رفتن و 5 ماه حقوق نگرفته بودن بازیکنان خارجی کیسه یه روز حقوقشون عقب نمی افتاده!
بابک
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷، ۱۰:۵۵
علی کریمی بازیکن کیسه مصاحبه کرده و گفته اعتصاب ما خواست باشگاه استقلال بود نه بازیکنان
110
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷، ۱۲:۰۶
به والله دروغه خود بازیکن شون علی کریمی گفت اعتصاب تصمیم باشگاه بوده میخوان از وزارت و اسپانسر باج بگیرن و مهاجم خارجی بخرن. تا الان هم 50 درصد دریافتی داشتن
Asqar
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷، ۱۳:۰۰
لنگی های بد بخت حکومتی رفیق غارتگران و آقازاده های دزد، سکوت کنند
۲ ۱
پسغر
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷، ۱۴:۳۹
لال مونی بگیر کیسه کش هزار اسم. هرچی کثافت کاری میکنید خدا میزنه تو کمرتون
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر