فهرست
3 توصیه تاکتیکی به اسکولاری برای شکست مکزیک
3 توصیه تاکتیکی به اسکولاری برای شکست مکزیک

3 توصیه تاکتیکی به اسکولاری برای شکست مکزیک

آی اسپورت - 

دو تیم پیروز دور اول رقابت های گروه 1 در دور دوم به مصاف یکدیگر خواهند رفت. برزیل گرچه 3-1 کرواسی را شکست داد اما نمایش چندان دلپذیری را ارئه نکرد. در آن سو مکزیک در برابر کامرون بسیار خوب کار کرد و توانست با نتیجه ی  1-0 پیروز از میدان خارج شود.

هر دو تیم سبک ذاتی فوتبالشان تهاجمی است اما برزیل چگونه می تواند خیالش را از بابت پیروزی در برابر مکزیک راحت کند؟! شاید اگر آن ها این 3 نکته را رعایت کنند بتوانند مکزیک را بدون حرف و حدیث از پیش رو بردارند.

1- دفاع، دفاع، دفاع

برزیل طبیعتا در این دیدار مالکیت توپ بیشتری را در اختیار خواهد داشت. آن گاه نوبت به مکزیکی ها می رسد که در ضد حملات خود برزیل را غافلگیر کنند. مکزیکی به احتمال فراوان با سیستم 2-3-5 وارد زمین خواهند شد و با توجه به مهره های هجومی سریعی که دارند می توانند در ضد حملات بسیار خطرناک ظاهر شوند.دوس سانتوس و پرالتا بازیکنانی هستند که در ضد حملات بسیار سریع و پر انرژی ظاهر میشوند.

مکزیک بازیکنان شوت زن و سر زن فوق العاده ای همچون رافائل مارکز و فرانسیسکو رودریگز دراختیار دارد که می توانند از هر فاصله ای ژولیو سزار را تهدید کنند. تیاگو سیلوا و داوید لوئیس روی جدال های هوایی باید بسیار هوشیار باشند.2- اسکار بازیکن کلیدی است

همه از درخشش نیمار می گویند اما پشت پرده یک اسکار کاملا آماده وجود داشت که شاید بهترین بازیکن برزیل برابر کرواسی بوده باشد.اسکار پاس گل اول نیمار را داد و همچنین خودش گل سوم تیمش را به ثمر رساند.

 او نه تنها در پست هافبک تهاجمی فوق العاده کار می کند بلکه در موافع لزوم به خط دفاعی تیمش نیز کمک می کند.  آمادگی اسکار نه تنها در جدال مقابل مکزیک، بلکه تا انتهای رقابت ها می تواند یکی از مهم ترین نکات مثبت برزیل باشد.3- گل های بیشتری را به ثمر برسان

برزیل 4 سال پیش در برابر کره ی شمالی در دور اول تنها 1 گل به ثمر رساند در حالی که امسال موفق به زدن 3 گل شده است. اما واقعیت این است که قدرت تهاجمی این تیم تفاوت چندانی نکرده است. مردم برای تماشای فوتبال زیبای برزیل و به ثمر رساندن گل های زیاد وارد استادیوم می شوند و برزیل باید قدرت بیش تری در کارهای تهاجمی از خود به مایش بگذارد.

هالک و فرد باید فعالیت خود را در خط حمله بیشتر کنند. نیمار به تنهایی نمی تواند تمام بار حملات برزیل را به دوش بکشد. از طرفی اسکار نیز علاوه بر حمله، وظایف دیگری نیز به عهده دارد. به این ترتیب نقش فرد و هالک باید بسیار پر رنگ تر از دیدار نخست برابر کرواسی باشد.برزیل اگر می خواهد در برابر مکزیک موفق باشد نیاز به یک گل زود هنگام دارد. به این ترتیب مکزیکی ها از لاک خودشان خارج می شوند و آن گاه شاگردان اسکولاری می توانند نمایش راحت تری داشته باشند.

جدال مکزیک و برزیل علی رغم تفاوت های نام دو تیم می تواند جدال نزدیکی باشد. جدالی که احتمالا گل های زیادی نیز به همراه خواهد داشت.

منبع: futnsoccer

     
آی اسپورت
2014-06-17 13:34:15
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر